SkyscraperCity Forum banner
2501 - 2520 of 2807 Posts

·
Registered
15,751 Posts
^^ Jak już wrzuciłeś te wloskie fotki, to mam taką rozkminę. Mój syn jest fanem kolei. ostatnio byliśmy w Rzymie, więc musiałem z nim pójść na Termini, gdzie ekscytował się kilkoma generacjami Pendolino, które tam podjeżdżały. Ale zwróciłem uwagę, że tam wszytskie pociągi osobowe, które widziałem (od podmiejskich, poprzez regionalne aż do dalekobieżnych) to były EZT (jeśli prawidłowej nazwy używam). Jedyne "klasyczne" składy, czyli lok + wagony to tylko towarowe. Mieliśmy kwaterę przy dworcu Roma Trastevere, gdzie spory ruch się odbywał i ani razu nie widziałem zwykłego składu pasażerskiego. Ciekawym czy to taki włoski styl, czy generalnie w Europie Zachodniej odchodzi się od loków.
Przykładowe fotki
EZT zaczynają dominować w zachodniej Europie ale we Włoszech jeszcze mają składy wagonowe. Ja do Neapolu w 2017 roku dojechałem takim składem osobowym relacji Roma Termini - Napoli Centrale (zdjęcia telefonem, więc jakość słaba - po kliknięciu pełen rozmiar):

kawałek dalej stał stary EZT i skład wagonów nocnego pociągu:

ale i tak większość torów zajmowały EZT jak ten:

i taka ciekawostka złapana przez okno z pociągu, gruszki do mieszania betonu, takie same jak montuje się na samochodach, ustawione na wagonach towarowych. Czegoś takiego nigdzie poza Włochami nie widziałem.

·
Registered
4,564 Posts
Industrialne klimaty stacji Lublin Tatary - piekielnie gorące widoki z wiaduktu w ciągu ul. Grygowej.

Bocznica do EC "Megatem":

Złom na bocznicy 666 :rock::

·
zoddali
2,825 Posts
Wrzucam tu, bo to podobno to jakiś unikat - jak się wypowiedział kolega AMH w warszawskim wątku:
To jest po prostu bardzo unikalna maszyna. GOTTWALD GS 150.14TR o maksymalnym udźwigu 150 ton.
Widziany w centrum Warszawy na Dworcu Gdańskim

·
Registered
1,546 Posts
Miejsce prosto jak z bajki.

2501 - 2520 of 2807 Posts