SkyscraperCity Forum banner
2561 - 2580 of 2789 Posts

·
Registered
Joined
·
108 Posts

·
IT/Trainspotter
Joined
·
1,121 Posts
Co te wagony na pierwszej fotce tak złamało? One są jakieś powypadkowe?
 

·
Registered
Joined
·
10,535 Posts
Wyglądają jak siodła dla kowbojów. A na poważnie, tak wygląda konstrukcja wagonu po pożarze. Temperatura robi swoje z metalem.
Poniżej natomiast stoją kandydaci na najszybsze polskie lokomotywy, czyli potencjalni dawcy do przebudowy na EU07A. Celowo piszę, że najszybsze, bo żadna polka lokomotywa dopuszczenia ponad 160 km/h nie ma, nawet Husarze, które techniczne są do tego zdolne.
 

·
Registered
Joined
·
1,561 Posts
To jest skandal zarządcy.

Ludzie chcą jeździć w dzień szybko i komfortowo.
W nocy brakuje kuszetek i sypialnych. Chętnych byłoby dużo, ale niestety nie ma wagonów. Miejsca w WL i Bc są wyprzedawane w pierwszym terminie. PKP IC chyba nie widzi co sie dzieję w takich Czechach, Słowacji, Austrii i w ogóle chęci podróży w Europie w nocnych. Wypierdol... li wagony w krzaki i pieprzą, że nie ma popytu.
A to co modernizują jest do dupy.

EU07 w krzakach podobnie. Na c..huj to trzymać?
 

·
Registered
Joined
·
10,535 Posts
Kiedyś były plany modernizacji. Ale przy obecnych cenach to już chyba tylko zakup nowych sztuk ma sens, chociaż jak się dostaje miliardy, to można sobie taką fanaberię sfinansować.
Co do sypialek i kuszetek, Intercity wie, że im brakuje, ale na razie ma problem z zaspokojeniem popytu ma miejsca siedzące, więc na to na razie jest nacisk. W planach są wagony dwufunkcyjne - spalne w nocy i siedzące w dzień, ale na razie przetargu na nowe wagony nadal nie widać, a zapowiedzi są nadal - dla przypomnienia przetarg/przetargi powinny objąć 104 nowe wagony, w tym wspomniane i jakaś odmiana Combo w wersji Z (prawdopodobnie bez gastronomii, choć tu trudno być czegoś pewnym).
 

·
Registered
Joined
·
419 Posts
Co tam tak pusto?
1. Akurat tak się trafiło, jak tam byłem ostatnio to stały dwa pociągi, dwa składy techniczne i luzak, chociaż faktycznie często bywa tam pusto.
2. Skrajne 4-5 torów z lewej jest w tej chwili ślepych (D-1 między szynami za fotografującym)
3. PLK94 jest w modernizacji, podobnie jak PLK91 i mają bardzo małą przepustowość. Pociągi towarowe wschód-zachód raczej jadą przez Krzeszowice i Nową Hutę.
4. Kraków ma wciąż pozostałości po dwóch olbrzymich stacjach rozrządowych, Prokocim towarowy i Nowa Huta. To dużo ponad obecne potrzeby.
5. Względem tego co było parę miesięcy temu, podpięto już grupe PrB do nowo zmodernizowanej linii 91 w okolicach dawnego posterunku Gaj, więc pociągi jadące na wschód nie jeżdżą już przez widozną tu grupę PrD które przyjmuję tylko pociągi jadące ze wschodu.
 

·
Registered
Joined
·
1,415 Posts
Pre mortem ;)
Wiadukt na linii kolejowej 206 w miejscowości Aleksandrowo. Ostatnie chwile, idzie na dniach pod spych ze względu na stan techniczny.


Linia kolejowa 206 w trakcie remontu nawierzchni (z tego wiaduktu zrobione):

W stronę Pakości:W stronę Piechcina::cool:
 
2561 - 2580 of 2789 Posts
Top