SkyscraperCity Forum banner
1801 - 1820 of 2789 Posts

·
Włocławek(Vladislawia)
493 Posts
Efekt "zimowych" porządków na kompie:

"Piękna i bestie" na stacji Jaworzno Szczakowa

Przecież 7-ka miała sterowanie ukrotnione, teraz to cyba nie EU a EP ewentualnie ET 07.

·
woźny
1,363 Posts
Ten już niestety nigdy parą nie buchnie. Kocioł jest przerdzewiały, pod nim już jest kupka sypiącego się skorodowanego materiału.
A koła rzeczywiście są mojego wzrostu - musiałem się do nich przymierzyć - robi wrażenie. A sam parowóz był dla mnie odkryciem, nie miałem pojęcia, że w Tarnowie mamy taki eksponat.

·
STELLAR FOX
1,586 Posts
Ten już niestety nigdy parą nie buchnie. Kocioł jest przerdzewiały, pod nim już jest kupka sypiącego się skorodowanego materiału.
A koła rzeczywiście są mojego wzrostu - musiałem się do nich przymierzyć - robi wrażenie. A sam parowóz był dla mnie odkryciem, nie miałem pojęcia, że w Tarnowie mamy taki eksponat.
jest i pod parą!

·
Registered
1,301 Posts
Czy jesteś pewien, że to aż 41 lat? Czy przez ten czas nie zdarzyła się żadna podobna awaryjna sytuacja? Śmiem przypuszczać, że nikt w PKP nie wpadłby na ten genialny w swej prostocie pomysł po wykolejeniu w Tłuszczu, gdyby podobny precedens nie miał miejsca np. 20 lat temu i tkwił gdzieś w głowie jakiegoś starego pekapiarza.

·
Registered
232 Posts
Czy jesteś pewien, że to aż 41 lat? Czy przez ten czas nie zdarzyła się żadna podobna awaryjna sytuacja? Śmiem przypuszczać, że nikt w PKP nie wpadłby na ten genialny w swej prostocie pomysł po wykolejeniu w Tłuszczu, gdyby podobny precedens nie miał miejsca np. 20 lat temu i tkwił gdzieś w głowie jakiegoś starego pekapiarza.
Nie było takiej sytuacji. A tak w ogóle to osoba, która wpadła na ten genialny w swej prostocie pomysł w tym roku skończy 33 lata :)

·
Registered
33 Posts
Są dwie wersje. Jeden z byłych maszynistów MD Praga mówił, że ostatni planowy waognowy był w 1973, ktoś inny wspomniał, ze może podczas piegrzymki Papy w 1983 był chyba ST44+ Bhp.
Ze swojej strony wiem, że w 100% w latach dziewięćdziesiątych nie było takiego składu choćby awaryjnie- nigdy nie zaszła po prostu taka potrzeba ruchowa- można było jechać albo na Grzebowilk, albo na Legionowo, albo na Zielonkę.
A przedwczoraj miałem nie lada zagadkę- na Legio szlak zamknięty, Pustelnik zastawiony na krzyżowanie, Grzebowilk na obrót i jeszcze towarowy się zamknął, bo skończyły mu się godziny i 10112 wiozący ok 100 osób na skomunikowanie byłby na Wschodniej zapewne około 1 w nocy. Aby do tego nie dopuścić trzeba było przyjechać jedyna wolną drogą i z Wileńskiej zorganizować wycieczkę do oczekujących pociągów. Około 250 osób z Warszawy , wierzę, że jakoś samodzielnie sobie poradziło- tym bardziej ze była 22:50 czyli nie środek nocy.

A decyzję- choć niestandardową- podjąłem ja i są na SSC osoby, które to potwierdzą ;-)

• Like
Reactions: Dudziek

·
Registered
1,469 Posts
Rumia

Skład beczek oczekujący na zgodę wyjazdu w stronę Wejherowa

SKM-ka jadąca z Wejherowa

Za szynobus na Hel. Składzik dojedzie do Redy a tam pasażerowie przesiądą się na autobus i na odwrót, pasażerowie z autobusu wsiądą do pociągu i pojadą w stronę Gdyni.

Gdynia
Do Kościerzyny

Gdynia Port GPF

1801 - 1820 of 2789 Posts