SkyscraperCity banner

Koji fotoaparat koristite?

1 - 20 of 233 Posts

·
Registered
5,027 Posts

Ovaj je moj. Ne kupujte ga.

Uopšte njim nisam zadovoljan i koristim ga samo da naučim malo više o podešavanju ekspozicije, otvora blende i ostalim stvarima koji se na njemu mogu savladati. Boje su vrlo loše, često, kada je vrijeme malo tmurnije, izbacuje skoro pa crno-bijele fotografije. Zum je praktično beskoristan budući da nema optičku stabilizaciju slike, a svaki zum nosi sa sobom veliku vjerovatnoću da će boje poludjeti.

Planiram da kupim neki D-SLR Kenon, Olimpus ili Nikon.

·
Kragujevac
8,212 Posts
Lepo smo ti rekli kad si to uzeo da si se zajebao... A ti nisi hteo nikog od nas da pitas nista, samo si na svoju ruku uzeo aparat... Ja skupljam pare za D60 sto i tebi toplo preporucujem da uradis...

·
Registered
3,810 Posts
Ovaj je moj. Ne kupujte ga.

Uopšte njim nisam zadovoljan i koristim ga samo da naučim malo više o podešavanju ekspozicije, otvora blende i ostalim stvarima koji se na njemu mogu savladati. Boje su vrlo loše, često, kada je vrijeme malo tmurnije, izbacuje skoro pa crno-bijele fotografije. Zum je praktično beskoristan budući da nema optičku stabilizaciju slike, a svaki zum nosi sa sobom veliku vjerovatnoću da će boje poludjeti.

Planiram da kupim neki D-SLR Kenon, Olimpus ili Nikon.
Šta drugo da ti kažem nego: We told you so!!! ;)

Gotovo da sam siguran da bi ti neki mali Canon u klasi 5 ili 6 (napredni idioti) pravio bolje slike od ovog aparata, koji nudi mnogo, ali je kvalitet stavljen u neki 3. plan...

·
Kragujevac
8,212 Posts
Ja imam ovo:

Kako ime kaze, jako je praktican, brz, i ima dosta mogucnosti s'obzirom da je amaterski point/click aparat... Slike su mozda malo drecavije za moj ukus. Opticki zum ne izlazi, ima makro, stabilizator slike, face recognizer, mp3 plejer, video zapisi su super. Odlican aparat za putovanja. Jer bukvalno za manje od 5 sekundi mogu da izvadim aparat da napravim fotografiju i ugasim aparat i vratim ga u futrolu... :) Baterija je litijumska i jako dugo drzi... Sve u svemu zadovoljan sam kako me sluzi, jedino da su slike malo kvalitetnije, ali ne moze sve za ovu cenu... :)

·
Registered
81 Posts
Evo i mog.S obzirom da mi je upao u Ibar na Veselom spustu i par dana nakon toga nije radio,sad jos i super radi evo 4 godine zaredom,a ispucao sam oko 10000 slika.

·
Registered
575 Posts

Aparat je kanta. Fotke očajnog kvaliteta, nemaju oštrine, nema plavog neba, tonovi kože muljavi...

Ko jednom proba Canon, ne treba da prelazi na drugu marku - kajanje će biti dugo i gorko...

·
Registered
2,526 Posts
Boda kakva su ti iskustva sa Canon Powershot SX10 IS ? Taj aparat mi se svidja pa razmisljam da ga uzmem.

U uzi izbor su usli:

- Sony DSC-H50
- Panasonic Lumix DMC-FZ38
- Nikon Coolpix P90
- Olympus SP-590UZ

Ali mi se cini da za cijenu od 370 eura ili 740 km (Koliko kosta Canon Powershot SX10 IS u Banja Luci) bolje ne mogu da dobijem.

·
Registered
3,810 Posts
^^ U toj klasi, Canon i tačka ;) ...Mada mislim da sam našao aparatu manu, on bi trebao biti naslednik modela koji ja koristim, S5 IS, ali ima manju mogućnost zatvaranje blende, što vuče za sobom i kraću ekspoziciju (mislim korišćenje iste u određenim uslovima)...nije to neka mana, ali u nekim stvarima bi se pokazalo kao nedostatak...

EDIT: Pre ti predlažem da uzmež SX1...CMOS senzor i HD video :)

1 - 20 of 233 Posts