Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 58 Posts

·
Registered
131 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Proszę wybaczyć - obiekty pierwszoplanowe to moje hobby ;)

1. Mickiewicza x Żeromskiego. Kiedy wybudowano to skrzyżowanie?
A co do Cityrunnerów: gdyby porządnie zrobiono szybki tramwaj, to z pewnością nikt by nie narzekał (oprócz władz Łodzi). Ale o czym my mówimy, skoro na Retkini istnieje jedna krzyżówka z priorytetem dla samochodów...

2. Krzyżówka Bandurskiego x al. Włókniarzy z osiemsetpiątką w roli głównej ;)

3. Estakady w ciągu al. Włókniarzy. Czy one powstały podczas przebudowy dworca kaliskiego?

4. Słynna estakada kolejowa donikąd ;) O kompatybilności schodów z potrzebami niepełnosprawnych nie wspominam... I taka ciekawostka: patrząc na lewo, pod estakadą jest droga wyjazdowa z parkingu i zachowany fragment krańcówki tramwajowej. Czemu ta wyjazdówka wychodzi stamtąd taką okrężną drogą?

5. I jeszcze raz estakada kolejowa. Polecam obejrzeć jak kończą się tory kolejowe ;) Na pierwszym planie zmodernizowana osiemsetpiątka.

6. Jeszcze takie małe pytanko poza konkursem. Która konstrukcja kładki jest tańsza i trwalsza?

P.S. zdjęcia w każdej chwili mogą zniknąć, bo trwa przenoszenie galerii w inne miejsce.

·
d. marian1989
2,241 Posts
Tak więc obiecana fotorelacja ze Słowacji :). Zdjecia z samego miasteczka wrzucę przy innej okazji.

Liptowski Mikulasz:

Zaraz wjedziemy na autostradę D1:

I juz jesteśmy :)

Trochę nierówna, ale jedzie się dobrze

I już koniec :(. Tylko jakieś 16 km nią jechaliśmy

DK 18 w kierunku Rużemberka

Nie tylko u nas jest nierówno :)

Papiernia w Rużemberku

Jedziemy prosto...

...w stronę Polski :)

I skręcamy

Kilka wiaduktów po drodze...

Całkiem równo u nich...

Ładny zamek na skale po drodze

Zwróćcie uwagi jak te domki są blisko drogi :)

a te to już wogóle hardcore :D

mają cholernie drogą benzynę. aż 4 zł za bezołowiowa 95 :eek:

Nie tylko nasze koleje mają problemy :)

I znowu tre domki... :)

Widoczek... :)

Miasteckzo jakieś

Naprawdę dobrze się jedzie :)

Jeszcze 100 km :)

I na horyznoncie Polska :)

Nie ma jak u siebie :) Przypomnijmy sobie ograniczenia czekając na Złotego Bażanta :D

Do Gdańska tylko ponad 700 :D Jedziemy do Delfina :D

Hardcore :D

I wjazd na słynną zakopiankę :)

Gdzie te słynne korki?

kurcze...

Zaczynam sie niepokoić :D

A są :D

Trochę luźniej...

YEACH!!! :D

jak zwykle... grzaniec :)

Słynny Pcim :D

A za Pcimiem pusto :D:D:D

Wkońcu :D

Całkiem przyzwoicie :)

Starałem się tylko wiadukty fotografować :D

I na to czekałem :D

Jedziemy prosto :)

Wisła...

Na Katowice :)

Cholera jasna no :D

Ale przynajmniej widać za co się płaci. Komfort jazdy nieporównywalny z obwodnicą Krakowa i autostradą na Słowacji.

Naprawdę elegancko :)

Za wcześnie powiedziałem :D

Darujemy im, tylko 2 km :)

Nie, nie darujemy :D

Sam już nie wiem :D

Suniemy...

Chrzanów:

I to by było na tyle, bo później siały mi baterie :( Mam jednak nadzieję, że się podobało. Dla formalności powiem, że jechałem od Liptowskiego Mikulasza na Słowacji Autostradą D1, która potem przeszła w drogę 18, w Rużemborku skręciłem na E77 i przejechałem granicę w Chyżnem. Następnie zjechałem na A4 i dalej skręciłem w Mysłowicach (czego już na zdjęciach nie ma :( ) na S1, która kwalifikuje się tylko do remontu. Dalej do Częstochowy jest przyzwoicie, a za nią tylko śnieg i noc widziałem :). Do wawy już spałem :).

Na słowacji mają zdecydowanie lepsze drogi krajowe, ale przynajmniej ta autostrada którą jechałem nie przedstawiała sobą niczego specjalnego... Nie wiem jak inne na Słowacji. jechałem kiedyś jeszcze z Preszowa do Koszyc D1 i była b. podobna.
Mam nadzieję, ze się podobało, postaram się niedługo wrzucić zdjęcia z Liptowskiego Mikulasza :)

POZDRAWIAM WSZYSTKICH I DO SZYBKIEGO ZOBACZENIA! :)

·
Registered
549 Posts
Witam wszystkich forumowiczow!
To moj debiut, wiec prosze sie nie denerwowac jak cos nie bedzie dzialac. W ramach pierwszego postu wklejam fotorelacje wawa - cieszyn. Zdjecia sa co prawda sprzed miesiaca (dopiero ostatnio mialem czas na przestudiowanie techniki zalaczania zdjec), ale to chyba nie bedzie przeszkadzac.
Zaczynamy, mam nadzieje ze zdjecia sie wyswietlaja:
Warszawa, przy lotnisku Okęcie:

Janki

Troche dalej :D

sorry za niezbyt czysta szybe, ale wycieraczka od strony pasazera jakos nie wyrabiala :D

Slynny betonowy fragment, jedzie sie bardzo przyjemnie

Centrum dystrybucyjne Ikea

w tle A1

A1

i koniec :/

hałdy kopalni bełchatow

jedziemy dalej

czestochowa

za czestochowa

zblizamy sie do nowego wezla podwarpie

juz na wezle, kierujemy sie na obwodnice GOP

S1

za Tychami

Okolice Bielska-Bialej

skonczyl sie dzien dziecka, teraz tylko jedna jezdnia... na szczescie juz nie bawem sie to zmieni. Prace trwaly mimo mrozu i sniegu

korek w obie strony :/

w tle widac nowa trase :)

to by bylo na tyle. mam nadzieje ze sie podobalo. niedlugo odpale swoja strone, na ktorej bedzie wiecej zdjec, ale nie wiem jeszcze kiedy to nastapi :)

·
Registered
912 Posts
Calkiem fajne zdjecia. Mam jedna rade. Jadac z Warszawy do Cieszyna mozna skorzystac z krotszej i szybszej drogi. Za Siewierzem zamiast zjezdzac na S1 i jechac przez Tychy i Bielsko lepiej jechac prosto DK86 na Katowice, a w Katowicach na DK81 w strone Skoczowa. Zaraz za Zorami skrecami w prawo na "zolta" i za chwile dojezdzamy do Cieszyna.
Wielokrotnie jechalem jedna i druga droga i wydaje mi sie, ze dla aut osobowych kombinacja 86 i 81 jest lepsza.
Pozdrawiam

·
and we flew away
9,710 Posts
DJP said:
Calkiem fajne zdjecia. Mam jedna rade. Jadac z Warszawy do Cieszyna mozna skorzystac z krotszej i szybszej drogi. Za Siewierzem zamiast zjezdzac na S1 i jechac przez Tychy i Bielsko lepiej jechac prosto DK86 na Katowice, a w Katowicach na DK81 w strone Skoczowa. Zaraz za Zorami skrecami w prawo na "zolta" i za chwile dojezdzamy do Cieszyna.
Wielokrotnie jechalem jedna i druga droga i wydaje mi sie, ze dla aut osobowych kombinacja 86 i 81 jest lepsza.
Pozdrawiam
Po tej zimie absolutnie odradzam tę trasę. "Żółta" na wysokości Pruchnej (zaraz za dawną granicą województw katowickiego i bielskiego) po prostu się rozsypała! Jeszcze nigdy nie widziałem czegoś takiego - są nawet 5 metrowe kawałki bez JAKIEJKOLWIEK nawierzchni!! Przez kilka kilosów trzeba jechać z prędkością 40km/h, a i tak nie ma się pewności, że nie wskoczy się w jakąś 30cm dziurę... ehhh, pewnie znowu połatają i na tym się skończy :bash:

No i dzięki za fotorelację :)

·
Registered
912 Posts
kaspric said:
Po tej zimie absolutnie odradzam tę trasę. "Żółta" na wysokości Pruchnej (zaraz za dawną granicą województw katowickiego i bielskiego) po prostu się rozsypała! Jeszcze nigdy nie widziałem czegoś takiego - są nawet 5 metrowe kawałki bez JAKIEJKOLWIEK nawierzchni!! Przez kilka kilosów trzeba jechać z prędkością 40km/h, a i tak nie ma się pewności, że nie wskoczy się w jakąś 30cm dziurę... ehhh, pewnie znowu połatają i na tym się
No, tez cos o tym slyszalem, ale nie wiedzialem, ze az tak zle to wyglada. Jechalem tamtedy ostatnio pod koniec lutego i jeszcze wszysto bylo dobrze. Jezeli tak tam rzeczywiscie jest to cofam na jakis czas rekomendacje dla tej trasy. Ale zgodzisz sie chyba, ze poza tym, o czym piszesz to droga nie jest zla.

·
and we flew away
9,710 Posts
DJP said:
No, tez cos o tym slyszalem, ale nie wiedzialem, ze az tak zle to wyglada. Jechalem tamtedy ostatnio pod koniec lutego i jeszcze wszysto bylo dobrze. Jezeli tak tam rzeczywiscie jest to cofam na jakis czas rekomendacje dla tej trasy. Ale zgodzisz sie chyba, ze poza tym, o czym piszesz to droga nie jest zla.
Zła nie jest (zwłaszcza do granicy byłego woj.katowickiego)... kiedyś nawet mówiłem, że gdyby tak wyglądały wszystkie drogi w Polscem, to i autostrad by nie trzeba było ;). Droga w miarę równa i prosta, łuki zamiast zakrętów, brak drzew przy drodze... Gdyby tylko na całej długości było pobocze 1,5m z każdej strony, to droga byłaby "jak na Słowacji" :laugh: ... no ale teraz to bez kompleksowej wymiany nawierzchni - najlepiej na całym odcinku od Pruchnej do Cieszyna - się nie obejdzie... a ostatnio widziałem, jak łatali te "dziurki"... czy jest w Polsce dziura, której się nie da załatać? ;)

·
Registered
362 Posts
XW said:
Witam wszystkich forumowiczow!
To moj debiut, wiec prosze sie nie denerwowac jak cos nie bedzie dzialac. W ramach pierwszego postu wklejam fotorelacje wawa - cieszyn. Zdjecia sa co prawda sprzed miesiaca (dopiero ostatnio mialem czas na przestudiowanie techniki zalaczania zdjec), ale to chyba nie bedzie przeszkadzac.
Zaczynamy, mam nadzieje ze zdjecia sie wyswietlaja:
.......
to by bylo na tyle. mam nadzieje ze sie podobalo. niedlugo odpale swoja strone, na ktorej bedzie wiecej zdjec, ale nie wiem jeszcze kiedy to nastapi :)
Jak się teraz jeździ po obwodnicy GOP (S1)? Pytam, bo dawno nie jechałem, a widziałem wcześniej, że remontowano tam w kilku miejscach nawierzchnie i wiadukty. Są jeszcze na niej aktualnie prowadzone jakieś remonty? (wiem tylko, że remontowany jest wciąż wiadukt w ciągu zachodniej nitki S1 (nad DK86 w Tychach), który widzę codziennie, gdy pod nim przejeżdżam na trasie Katowice - Tychy.

·
Registered
242 Posts
ciekawi mnie jedna rzecz: czemu na A1 są zielone tablice a nie niebieskie? aha, i jeszcze jedno: zamiast ostatnich zdjęć wyświetlają mi się czerwone krzyżyki

·
Registered
912 Posts
Co do krzyzykow to nic nie moge powiedziec, bo u mnie jest wszystko dobrze.
Natomiast co do tablic, to praktycznie do konca lat 90. byly niebieskie. Ja to sobie tlumacze w ten sposob. Niebieskie tablice zamieniono na zielone, bo jadac prosto na sfotografowanym wezle z DK8 wiedziemy na DK1. Zaraz za wezlem konczy sie autostrada, wiec drogowskaz nie moze byc niebieski bo droga prosto nie jest autostrada, ani na nia nie prowadzi. Prowadzi za to na DK1, na ktorej obowiazuje zielone oznakowanie.

·
Ave Silesia
2,208 Posts
Po tych zdięciach ktoś nie zorientowany w Polskich realiach pomyślałby że drogi w Polsce są dobre i szerokie. ;)
ox1 said:
ciekawi mnie jedna rzecz: czemu na A1 są zielone tablice a nie niebieskie? aha, i jeszcze jedno: zamiast ostatnich zdjęć wyświetlają mi się czerwone krzyżyki
A jaką masz przeglądarke??

·
Registered
1,233 Posts
ox1 said:
ciekawi mnie jedna rzecz: czemu na A1 są zielone tablice a nie niebieskie?
DJP juz Ci odpowiedzial - a wjezdzajac na A1 od strony poludniowej sa zwykle niebieskie znaki, przynajmniej na poczatku.. Mam jedno, niestety nienajlepszej jakosci zdjecie (ale widac w oddali niebieski znak):

pozdr!

·
Registered
549 Posts
Ciesze sie ze fotorelacja sie podobala :)

@ox1
Nie wiem skad te krzyzyki, do konca limitu transferu jeszcze kawalek

@darek
Po wyremontowanych kawalkach jedzie sie na prawde przyjemnie, niestety jest jeszcze troche do zrobienia. Co do remontow, to byly jakies prace prowadzone na jednym z wiaduktow (oprocz tego o ktorym mowisz) i to wszystko

·
Registered
124 Posts
darek_1976 said:
Jak się teraz jeździ po obwodnicy GOP (S1)? Pytam, bo dawno nie jechałem, a widziałem wcześniej, że remontowano tam w kilku miejscach nawierzchnie i wiadukty. Są jeszcze na niej aktualnie prowadzone jakieś remonty? (wiem tylko, że remontowany jest wciąż wiadukt w ciągu zachodniej nitki S1 (nad DK86 w Tychach), który widzę codziennie, gdy pod nim przejeżdżam na trasie Katowice - Tychy.
Trwają remonty wiaduktów w Tychach i Lędzinach. Poza tym zaczęły się remonty jezdni pomiędzy Mysłowicami a Tychami i na kilku odcinkach jeździ się jedną jezdnią. A ponadto niedługo w ogóle nie można będzie jechać "1" z Tychów w stronę Mysłowic bo będzie remontowany zjazd w Tyxhach (obok remontowanego wiaduktu) i już postawiono tablice informujące o objazdach przez Bieruń.

Ponadto co do tych remontów które przeprowadzono, to w wielu miejscach w których wymieniono tylko warstwę ścieralną, po zimie nie zostało już z niej nic i droga znowu nadaje się do remontu :bash:

·
Registered
2,548 Posts
Dzieki XW za fotorelacje. Swietny debiut, tylko tak dalej :eek:kay:

·
Registered
549 Posts
jeszcze kilka fotek nie zwiazanych z tematem, ale tez sprzed mniej wiecej miesiaca :D

3 pierwsze to autostrady we wloszech. nie znam sie na tamtym ich systemie, ale z tego co zauwazylem to oni tam maja cos w stylu autostrad klasy A i B, i to jest ta klasy B ;)

i jedna fotka z autostrady z austrii. jak widac nie tylko u nas zima zaskakuje drogowcow. jako ciekawostka dodam, ze fotki z wloch i austrii dzielilo jakies 300 km i 3h czasu :D

pozdrawiam

·
Banned
14,070 Posts
ox1 said:
ten typ tak ma. Po prostu moze niektorzy co zamawiali te znaki nie zauwazyli ze tam jest autostrada... ;) Na szczescie sa wiadukty i p[o trzy pasy ruchu w kazda strone. Jak na polske niezly wypas. :)

·
Registered
912 Posts
XW said:
Zwroccie uwage, ze tu praktycznie bariera jest rowno z koncem pasa. Zadnej opaski. W sumie to calkiem niebezpieczne. Nasze autostrady sa duzo lepsze. Chcocby wspomniana przez Bartas2004 A1, gdzie "sa wiadukty i trzy pasy w kazda strone".
Roznica jednak tkwi w tym, ze 3pasmowy odcinek A1 ma moze 2 lub 3 km, a autostrad tez mamy nie za duzo, we Wloszech jest ich "troszke" wiecej.
A na powaznie. Problem zasyganlizowany przeze mnie na zdjeciu jest tylko forma ciekawostki, jest to napewno mniej niebezpieczne, niz glowne drogi prowadzace przez miasta, z ogromna liczba poruszajacych sie po niej pieszych, zlej jakosci nawierzchnia, etc.
Wole w sumie wloskie rozwiazanie :)

1 - 20 of 58 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Status
Not open for further replies.