SkyscraperCity banner
1 - 20 of 92 Posts

·
Just a freak
2,881 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Малко снимки от едно гостуване на приятелско семейство. Доста пастис загуби безславно питката с опитния противник :lol:

Марсово поле

Хотелът на инвалидите:

Стъргалото

Вход за "подземката"

Ще ги пускам малко по малко, че е нужно отсяване.

• Like
Reactions: kudos

·
Just a freak
2,881 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Част 2

Шато дьо Венсен - тук ни пра страшен дъжд и не видяхме кой знае какво, щото предимно се криехме на сухо.

Лувъра

Градините на Тюйлери

• Like
Reactions: kudos

·
Just a freak
2,881 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Част 3

Операта:

Уличка в предградието, където живеят нашите приятели:

Дворецът "Люксембург"

·
Just a freak
2,881 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Част 4

Пантеона

Вход на Сорбоната:

Някаква катедралка - беше далеч по-спокойно от Норт Дам.

Из Латинския квартал

·
Just a freak
2,881 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Част 5

Норт Дам и остров Ил дьо Сите

Тук някъде мернах Луи дьо Фюнес

Норт Дам откъм "опашката:

На този мост бяха закачени хиляди катинари, а ключовете предполагам бяха на дъното на Сена.

·
Just a freak
2,881 Posts
Discussion Starter · #6 · (Edited)
Част 6

Още някаква катедралка:

На остров Ил Сен Луис:

Нотр Дам

Е тва е Happy Hour:

·
Just a freak
2,881 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Част 7

Сорбоната:

Пантеона:

Вътре

Махалото на Фуко

·
Just a freak
2,881 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Част 8

Факултетът по право:

Свето Сърце (Сакр Кьор)

Вътре:

Гледката от купола към Дефанс:

... и към Айфеловата кула:

... и към двете:

·
Just a freak
2,881 Posts
Discussion Starter · #9 · (Edited)
Част 9

Монмартр:

Тая мелница всички я познавате:

·
Registered
8,333 Posts
Мостът с катинарите - мост на влюбените :)

Страхотни снимки! Браво!

·
Just a freak
2,881 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Част 10

Дефанс:

Лудницата пред Версай:

·
Just a freak
2,881 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Част 11

·
Just a freak
2,881 Posts
Discussion Starter · #13 · (Edited)
Част 12

Влак на метрото с гуми - синът ми изпадаше в захлас като ги виждахме:

Гледки от етажите на Айфеловата кула:

Марсово поле и кулата Монпарнас:

·
Just a freak
2,881 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Част 13

Марсово поле, кулата Монпарнас и Хотелът на инвалидите (със златния купол):

·
Just a freak
2,881 Posts
Discussion Starter · #15 · (Edited)
Част 14

Изглед от кулата на юг, в края на островчето е оригиналът на статуята на свободата:

И две снимки от предградието, където живеят нашите познати:

Айде стига съм досаждал. Утре малко коментар. :cheers:

·
Moderator
19,408 Posts
Страхотни снимки. Разходил си се и в квартала, където аз живея, дори си снимал чичката на Сорбоната, с който си имаме лафа :lol:, защото се задява с колежките. :lol:

Като гледам и каков хубаво време е било си мисля как нямам търпение да си се прибера септември месец :)

·
Registered
3,711 Posts
Много радва как са разделили модерно и класика на 2 района. Дефанс е внушителен, разбира се и типичната красота на Париж е нещо което е задължително за всеки.

·
Just a freak
2,881 Posts
Discussion Starter · #19 · (Edited)
Страхотни снимки. Разходил си се и в квартала, където аз живея, дори си снимал чичката на Сорбоната, с който си имаме лафа :lol:, защото се задява с колежките. :lol:

Като гледам и каков хубаво време е било си мисля как нямам търпение да си се прибера септември месец :)
Времето беше ОТВРАТИТЕЛНО. Просто снимките са от откъслечните моменти с небе и слънце. 2 дни поред не видяхме слънце, всеки ден ни валя дъжд, жена ми умря от студ, през цялото време духаше неприятен вятър. Снимките малко подвеждат.

Иначе Париж е толкова показван град, че малко от това, което виждаш там може да те изненада, защото вече си го виждал някъде. Скъп град за живот, включително и за местните, с необясними разлики в цените на едни и същи продукти. Всички на върха на Айфеловата кула беше двойно по-евтино отколкото на кафенетата около нея.

Независимо от спокойните улички в предградието, в което бяхме, там хората нямат навик да пускат децата си да играят на улицата. Няма го общуването на южните държави.
От това, което ядохме там, две неща ме впечатлиха изключително - кроасаните и лучената супа.

Париж е голям, забързан град, местните не са от най-услужливите хора, а ако някой очаква да усети френска учтивост, няма да я намери в Париж. На няколко пъти "учтиво" ми обърнаха гръб, след опит да получа напътствия, предшествани от въпроса "Excusez-moi, do you speak English?", на който отговорът беше "No", изречено с вежливостта на пернишки миньор в края на смяната.
Поради лошото време, не можахме истински да се насладим на града, тъй като 3 от 7-те дни там програмата ни се определяше от дъждовете. За късмет, последният ден, който бяхме определили за кулата, не валя, щото иначе нямаше да изчакаме 2-та часа на опашката.

В предградието взех колата от моя познат да се разходим до Декатлон и да заредим от местното Карфурче, което беше около 4 пъти по-голямо от нашия на Цариградско. пред магазина попаднах на интелигентен светофар, който засича колата и след известен период от време светва зелено. Добре, но аз имам навика да заставам далече от светофара, за да виждам добре светлините. Почаках, почаках, докато отзад не ми дадоха знак да се мръдна малко напред :)

Следващото ходене във Франция няма да е в Париж, а някъде из дълбокия прованс, в някое малко винарско селце.

·
Banned
2,533 Posts
На няколко пъти "учтиво" ми обърнаха гръб, след опит да получа напътствия, предшествани от въпроса "Excusez-moi, do you speak English?", на който отговорът беше "No", изречено с вежливостта на пернишки миньор в края на смяната.
Този въпрос е първото нещо, кото джепчиите казват, за да разсеят жертвата си. В един пътеводител за Париж (американски) пишеше, ако те питат така, отговаряш Non и продължаваш напред. И на мен се случи една откровена мургавела да ме пита това и аз и казах Non и после я видях да се оплаква на своя дружка.

Винаги е хубаво да се знае малко френски, за да питаш.

1 - 20 of 92 Posts