SkyscraperCity banner
1 - 20 of 322 Posts

·
Registered
1,934 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Tym razem będzie coś z wybrzeży morza śródziemnego. Mam nadzieje że tu troszkę zabawie, więc postaram się zrobić sporo relacji.
Komentarze i podpowiedzi mile widziane. Niestety większość będzie robiona telefonem.
Dodam, że na porządku dziennym jest tu wysoka temperatura, dużo słońca, palmy oraz turyści :)

·
Registered
3,256 Posts
O, jest i wątek z mojego wciąż niespełnionego marzenia wakacyjnego :) Choć zaniepokoiłeś mnie trochę stwierdzeniem, że większość zdjęć jest z telefonu. Będę śledził wątek.

·
Registered
1,934 Posts
Discussion Starter · #5 · (Edited)
Poszło, na przywitanie mandarynki:)

Cannes- La Bocca nabrzeże, w oddali widok na Cannes

Widok w stronę Frejus

Kierunek Cannes, po lewej hotele

Cannes La Bocca na mieście, dziś jest francuskie święto muzyki( Fête de la Musique) a raczej światowe, więc coś tam grają.

Jedna z wielu ulic podobnie wyglądających w mieście/ nie tylko w tym.

W tym wątku http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=759696&page=11 na pewno będą z telefonu, bo do pracy aparatu brał nie będę. Wyjściowo postaram się z aparatu, chyba że te są wystarczające?

·
Registered
3,256 Posts
Nie powala jakość tych zdjęć, ale coś tam widać :)

I polecam wrzucać w jednym secie max po 5 zdjęć, bo potem może być u niektórych problem żeby się wszystko na raz na jednej stronie otworzyło.

·
stvoreque
9,273 Posts
Polecam Ci odwiedzenie takich miasteczek jak: Gourdon, Tourtour, Moustiers-Sainte-Marie (cała trójka w okolicach Nice). Są wpisane na listę najpiękniejszych francuskich małych miejscowości. Warto. Tam jest o wiele bardziej ciekawie niż przy linii brzegowej gdzie jest zbyt dużo turystów. Ogólnie Prowansja słynie z takich miasteczek położonych na wzgórzach i to właśnie tam można poczuć jej atmosferę niezwykła zreszta!
Bonne continuation! :) mimo iż jakość tych zdjęć z telefonu nie powala;)

·
Visit Poland!
437 Posts
Ta plaża w Cannes wygląda dość marnie, mam nadzieję że dalej będą już jakieś fajniejsze. Pamiętam przejazd nocą przez Niceę i miasto wyglądało wtedy dla mnie całkiem całkiem. Czekam na resztę zdjęć (szkoda że z komórki)...

·
Registered
1,934 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Ta plaża w Cannes wygląda dość marnie, mam nadzieję że dalej będą już jakieś fajniejsze.
To są zdjęcia z Cannes la Bocca, bardziej ścisłe centrum powinno być lepiej.
Tu coś widać z samego Cannes http://www.google.com/search?q=cann...g&biw=1366&bih=596&sei=fnzlT56UFcL_8gPZ6KikCg

Narazie walczę z aparatem(po południu się uda), bo okazało się że wszystkie karty mam SDHC, a aparat obsługuje tylko SD. Najpóźniej jutro coś wrzucę.

Lotnisko w Cannes od tyłu, obsługuje ono głównie loty biznesowe, prywatne.

·
Registered
536 Posts
Pamiętam swój pobyt jakieś 5 lat temu na Lazurowym jako dziwne przeżycie, pełne kontrastowych doznań.
Z jednej strony niesamowity klimat śródziemnomorskiej riwery, bogaci ludzi w pięknych autach, pięknych rezydencjach którzy jednak w prozie życia pokazywali się z jak najgorszej strony jako zgorzkniałe, zestresowane jednostki które biły się o koszyk w Tesco czy Realu przypominając mi twarze Polaków w latach 80 gdy w sklepach nic nie było i ludzie musieli się bić o ochałap w garmażerce.
Pamiętam stare bogate matrony z miną która bya połączeniem zblazowania i poczucia wyższości nad resztą nacji które się przewijały przez ichnie kurorty. Niechęć obsługi hoteli do rozmowy po angielsku. Miasta typu Cannes, Nicea, Monaco podobne do siebie tak że aż nudne jednolitą zabudową. Plaża która ma z 5m i za którą przez całe wybrzeże ciągnie się szosa (w polsce w tym miejscu są wydmy) z koszmarnym piaskiem (człowiek autentycznie tęsknił za Świnoujściem). Żenujący pomnik desantu wojsk amerykańskich zrobiony tak żeby nikt przypadkiem nie dowiedział się że dumny naród francuski był wyzwolony przez Amerykanów.
Do tego banalne w swoim przepychu Monaco wyglądające jak scenografia do nudnego filmu w klimatach Dynasti.
Jednak Lazurowe wybrzeże kojarzy mi się głównie się Włochami a konkretnie z miastem Ventimigilia jako niesamowity kontrast dla tego jałowego blichtru. Ventimigilia była na tym tle autentyczna, pełna klimatu, z ludzmi z fizisami jak z komiksu, pełnymi uśmiechu i życzliwości, z psimi kupami na ulicach i suszącymi się na każdym kroku gaciami w wąskich uliczkach. Odrapana ale urzekająca. Tak zapamiętałem Lazurowe Wybrzeże :)

·
stvoreque
9,273 Posts
Pamiętajmy jednak, że region PACA to nie tylko snobistyczne miejsca z bogatymi do obrzydzenia rejonami ale przede wszystkim takie miejsca jak te:

(mam nadzieję, że autor się nie obrazi jak zareklamuje 3 miejsca- zdjęcia z internetu)

Gourdon

Tourtour

Moustiers-Sainte-Marie

Wystarczy tylko ruszyć się z miejsca obleganego przez "turystów" lub innych ludzi mniej lub bardziej miłych i świat staje się inny...

·
Registered
536 Posts
Oh stvoreque, nie chce odmawiać uroku tamtejszej przyrodzie, np genialne skałki i tereny do nurkowania, jednak monotonia architektury (chociaż byłem pod nieskłamanym urokiem ichnich posesji - wolnych od pstrokacizny i aberracji architektonicznej charakterystycznej dla naszego kraju. Tam to wszystko było robione z pokorą dla otoczenia). Największe rozczarowanie dotyczyło ludzi tam mieszkających czy rezydujących - ludzi na jakimś dziwnym dla tak zamożnych jednostek podkurwieniu.

·
Registered
4,321 Posts
Pamiętam swój pobyt jakieś 5 lat temu na Lazurowym jako dziwne przeżycie, pełne kontrastowych doznań.
Ciekawa opinia. Jakoś tak potwierdza się to co słyszę od innych osób i chyba w dużym stopniu wpływa na to, że jakoś mnie tam nie ciągnie mimo, że bardzo lubie środziemnomorskie klimaty.

·
Registered
1,934 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Ja uważam, że czy dane miejsce jest wspaniałe, fascynujące itd. czy brzydkie, nudne itd. to należy ukazywać rzeczywistość w naszych zdjęciach.
Niezależnie czy tam są turyści czy nie, jak np plaże w okolicy Cannes, tak jest tam przepych, ale tym żyje plaża i to jest tam codziennością, Więc proponuje ukazywać codzienność w sposób naturalny na naszych zdjęciach, a komentarze zweryfikują wszystko.

Z trasy 8km od Cannes la Bocca wzdłuż plaży za centrum Cannes, później troszkę przez starszą część miasta zrobiłem ponad 400 zdjęć:bash:, wybrałem ponad 250, Wiem ze przesadziłem, ale ja za serwer nie płace, a kto zechce to przepatrzy na szybkości. Na koniec kupiłem sobie paczkę lodów w Leader Price i zjazdem na małym skwerku w cieniu posród drzew oliwnych i niestety przy ruchliwej ulicy.
Zdjęcia z plaży są na wschód i zachód, ale chyba nie trudno się domyśleć przy tej ilości.

Chętnie bym część z nich skomentował, ale szkoda mi czasu, nie gniewajcie się.

1 - 20 of 322 Posts