SkyscraperCity Forum banner

?

1 - 4 of 4 Posts

·
pkrajewski.pl
Joined
·
1,363 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Przedszkole integracyjne z oddziałem żłobkowym w Górze Kalwarii
Architekt:RYSY Architekci Rafał Sieraczyński
Architekt prowadzący: Rafał Sieraczyński, Sebastian Bocian, Ligia Krajewska, Bartłomiej Gasparski, Urszula Michalska
Rok realizacji: 2016

Autor zdjęć: Piotr Krajewski
Klient: Urząd Gminy Góra Kalwaria
Generalny Wykonawca: REM-BUD-I
Więcej zdjęć przedszkola: https://pkrajewski.pl/gora-kalwaria-przedszkole/

Opis:
Budynek przedszkola integracyjnego z oddziałem żłobkowym zlokalizowany jest przy ul. Józefa Bema w Górze Kalwarii. Obiekt zaprojektowany został przez pracownie Rysy Architekci Rafała Sieraczyńskiego na zamówienie Urzędu Gminy w Górze Kalwarii. Budynek składa się z modułów, tworzących niezależne oddziały mieszczące: salę pobytu dzieci wraz z częścią do spożywania posiłków, pomieszczenia gospodarcze oraz toalety. Każda z sal dysponuje wyjściem do ogrodu, znajdującego się po południowej stronie obiektu.

Bryła budynku jest rozczłonkowana z wyraźnie zarysowanymi tworzącymi ją modułami, ułożonymi wzdłuż zagiętej osi dzielącej obiekt na część północną i południową. Do budynku prowadzi zadaszone wejście od strony północnej. Z holu rozpościera się widok na ogród. Północna część budynku zawiera jeden oddział żłobka, pomieszczenia gospodarcze i administracyjne, w południowej części znajdują się sześć oddziałów przedszkolnych.

Wzdłuż zakrzywionej osi (wschód-zachód) budynku przebiega korytarz który jest doświetlony przez okna w ścianach szczytowych oraz okna holu wejściowego. Budynek poprzez swoją parterową formę, prześwity, dostępność ogrodu i wykorzystanie drewna
wpisuje się w otoczenie zieleni. Pochyła forma dachu nawiązuje do okolicznej zabudowy.
 

·
Registered
Joined
·
74,259 Posts
Ot, połączone pawiloniki. Z góry wyglądają najciekawiej, ale kto to zobaczy?

Jedyny ciekawy detal to ten dach nachodzący na siebie i lekko podniesiony, ale żeby od razu do Miss?
 
  • Like
Reactions: Mmmax

·
Decomposed User
Joined
·
6,602 Posts
^^ Zagłosuj jeszcze, żebym nie był tym złym, który daje najniższą ocenę ;)

Ogólnie fajny projekt. Widać, że ktoś miał pomysł i w ramach niezbyt dużego budżetu zaprojektował ciekawą bryłę. Szkoda tylko, że ten budżet wyłazi przy wykończeniu, które delikatnie mówiąc, jest spartańskie. No i zagospodarowanie terenu pozostawia naprawdę wieeele do życzenia.
6/10
 
1 - 4 of 4 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top