SkyscraperCity banner
1 - 20 of 42 Posts

·
Registered
125 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Tropikalna wyspa tonąca w zieleni z wodospadami, podziemne akwaria, wiszące mosty z wodnymi rynnami, służącymi do przemieszczania się na niższe poziomy, zjeżdżalnie kamikadze, baseny-rzeki, wodospady i fontanny. Ponadto w obiekcie usytuowano basen sportowy z wyznaczonym miejscem do nurkowania, „zatopione miasto” usytuowane na głębokości 6 metrów gdzie znajdą sposobność do trenowania amatorzy nurkowania w morzach południowych. Na uwagę zasługuje ponadto wieża z kawiarnią, a pod nią restauracja otoczona egzotycznymi akwariami. W obiektach towarzyszących znajdzie się kręgielnia, kawiarnie, pasaż handlowy, sztuczne sezonowe lodowisko, ścianki wspinaczkowe i wiele innych atrakcji. Architekt pamiętał także o najmłodszych, dla których ma powstać fantazyjny plac zabaw. Łącznie w Tropikalnej Wyspie znajdzie się ponad 100 różnych atrakcji.

Takie własnie cudo chce wybudowac na swoim terenie gmina marklowice.
29.X.04 roztrzygnieto konkurs a najkorzystniejszy bilans punktów przypadł projektowi „Tropikalna wyspa” autorstwa dr inż. arch. Klaudiusza Frossa z firmy Europrojekt. Projekt parku wodnego otrzymał pozatym I nagrodę w konkursie architektonicznym na projekt wstępny organizowany przez Urząd Gminy Marklowice w 2004 roku, a także wyróżnienie w konkursie pt. TECHNO-ŚLĄSK organizowanym przez Urząd Wojewódzki w Katowicach, 25 lutego 2005 roku.

Liczą się tylko najlepsze budowle. Tylko te zwracające uwagę mają szansę na realizację i pozyskanie na nią funduszy. Obiekt musi już na pierwszy rzut oka kojarzyć się z rozrywką. Gwarantuję, że klient, który tutaj przyjedzie, nie będzie się nudził” - tłumaczy architekt.

Mam nadzieję, że nie zanudziliście się oglądając te zdjęcia.

p.s. Realizacja projektu będzie mogła dojść do skutku wtedy, gdy gmina pozyska dofinansowanie z środków Unii Europejskiej przeznaczonych na programy regionalne.
MARKLOWICE - Duma śląska!

·
Registered
829 Posts
wyglada biscie, skoro juz we wroclawiu maja budowac to moze ten projekt a nie jakies inne badziewie wygladajace jak szklarnia na pomidory ;\

·
jestem Ott'em tego czatu
Motel Polska
2,184 Posts
Ta....Wrocław nie było stać przez parę lat....a gmina Marklowice?
Nie wiem, może jest tam jakaś kopalnia węgla brunatnego i mają przychody... a w ogóle gdzie to jest, bo pomysł budowy czegoś takiego w 3 mln- aglomeracji nie może być skazany na zagładę. Oczywiście Gmina M. nie zrobi tego sama, tylko z kimś. Warunkiem jest 2 pasmowa droga do katowic i nieduża odległość.
Nie bądźcie pesymistami! W 1987 roku nikt nie marzył o żadnym aquaparku, nawet szklarnii na pomidory...
Choć jak oglądałem zdjęcia z otwarcia czegoś tego typu (pewnie większego) w innej 3-mln aglomeracji, to sądziłem, że u nas czhegoś takiego nie zbudują.
A w Marklowicach uwierzyli!

·
Registered
125 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że realizacja tej inwestycji jest możliwa tylko i wyłącznie dzięki taniej energii pozyskanej z metanu ulatniającego się z pobliskiego szybu kopalni „Marcel”, który ma zostać przełożony na skojarzoną energię elektryczną i cieplną powstałą w turbinach gazowych o bardzo wysokiej sprawności dochodzącej do 80%. Już teraz ogrzewane metanem są cztery budynki użyteczności publicznej, jest to jednak znikomy procent wykorzystania tej energii. Dodatkowym źródłem energii będą rozmieszczone na dachu jednego z basenów kolektory słoneczne oraz pompy ciepła, rozwiązania te stosowane są powszechnie w tego typu przedsięwzięciach realizowanych w krajach o porównywalnym klimacie do naszego. To właśnie dzięki zastosowaniu kilku źródeł energii jesteśmy w stanie pokryć całe zapotrzebowanie energetyczne tak dużego kompleksu. Dodatkowym atutem skłaniającym do realizacji tak ambitnego przedsięwzięcia są, oprócz taniej energii, rozpoznane zasoby wody, których ujęcie jest możliwe do realizacji w pobliżu Tropikalnej Wyspy. Na uwagę zasługuje fakt, że okoliczne miasta i miejscowości zamieszkuje prawie 500 tys. mieszkańców oraz to, że na naszym terenie nie ma tego typu obiektu - od samego początku zakładano ponadlokalne znaczenie tej inwestycji. Przewiduje się, że w kompleksie tym znajdzie zatrudnienie około 300 osób różnych specjalności. Niebagatelne znaczenie ma również aspekt ekologiczny przedsięwzięcia. Ulatniający się w chwili obecnej do atmosfery metan wpływa negatywnie na klimat. W chwili jego spalenia w turbinie jego negatywne oddziaływanie zmniejszy się radykalnie. ...

·
Registered
1 Posts
Specjalnie sie tu zarejestrowalem, aby sie wypowiedziec.

Otoz, jestem mieszkancem Marklowic wiec moge co nie co powiedziec na temat aquaparku.

Wiec dla nie dowiarkow budowa idize plena para. Wsyztsko jest podzielone na 3 Etapy. Pierwszy to jest park rozrywkowy, w ktorym ma byc skate park, scena, kawiarenkii itp. Na to UE dala nam 7,6 mln Zł.

W tym roku ma byc skonczony park. Co do aquaparku top jeszcze nie wiem keidy rozpoczna budowe. Ponizej pare planowi zdjec:

·
Miszcz Ortografi
2,802 Posts
Boze swiety! Ta makieta z kolorowego kartoniku ... i to buduja ... kto nakreci o tym film? Lynch? Gilliam?

Pzdr.

·
prze_cinek
787 Posts
Marklowice są takim lokalnym Wąchockiem :p Należy pogratulować znalezienia funduszy na budowę tego "czegoś" i chęci, bo tak naprawdę oni coś ROBIĄ w przeciwieństwie do władz okolicznych miejscowości (m.in. mojej w której basen -także potworek architektoniczny, jest jedynie zapowiadany i zapowiadany i zapowiadany...)

·
uh duuuuh!!
14 Posts
wyglada biscie, skoro juz we wroclawiu maja budowac to moze ten projekt a nie jakies inne badziewie wygladajace jak szklarnia na pomidory ;\
solpole nie wystarczą? :eek:hno:
Przecież ten projekt jest strasznie jarmarczny. Nawet dla małych miasteczek..

·
1990
2,122 Posts
Niektórzy mogę się dziwić, ale ten projekt jest bardzooo stary chyba z 7 lat ma :p Poza tym okoliczne gminy i wioski należą do jednych z najbogatszych w Polsce.. dlaczego?? Otóż Marklowice, Świerklany Jankowice itd. pomimo małej liczby mieszkańców mają na swoim terenie KWK, więc i podatek oddawany do miejskiej kasy jest dosyć duży. No a mi to w zasadzie jedno jak to będzie wyglądało, jest to na uboczu, a liczy się to co zaoferuje ten aquapark :p

·
Visit Poland!
437 Posts
Gratulacje! Takie małe miasto a rozpoczęło tak ogromną inwestycję. Mam nadzieje że uda się zbudować wszystkie te wymienione atrakcje i baseny. Parku rozrywki jeszcze w Polsce takiego z prawdziwego zdarzenia nie mamy(może kiedyś Chorzów bo zmierza w dobrym kierunku) ale może będzie choć jeden super aquapark. Trzymam kciuki za tą inwestycję. PS. Architektura nie jest taka zła - trochę kolorowa i kosmiczna ale to przecież obiekt nastawiony na dzieci a nie na zatwardziałych znawców z Forum Polskich Wieżowców :)

·
Registered
356 Posts
Fajnie, jak aquapark wybudują na wsi, ale nie podoba mi się projekt ... jakiś cyrk? przekrzywione czapeczki krasnolódków ? co to wogóle ma być...?? Z tropikalną wyspą to nie ma nic wspólnego ...

Najlepiej niech zrobią tak jak w tym filmie:

,,-O! A przedszkole damy tu!
-Ale Panie Prezesie tutaj jest jezioro!
-Aha to nie... albo dlaczego to jezioro się przeniesie tu i wszystko pasuje!"

Niech to wybudują na jakimś jeziorze , a projekt inny, bo to jest tragedia kształtu i kolorów :bash: :eek:hno: :lol:

·
Registered
2,356 Posts
Gratulacje! Takie małe miasto a rozpoczęło tak ogromną inwestycję. Mam nadzieje że uda się zbudować wszystkie te wymienione atrakcje i baseny. Parku rozrywki jeszcze w Polsce takiego z prawdziwego zdarzenia nie mamy(może kiedyś Chorzów bo zmierza w dobrym kierunku) ale może będzie choć jeden super aquapark. Trzymam kciuki za tą inwestycję. PS. Architektura nie jest taka zła - trochę kolorowa i kosmiczna ale to przecież obiekt nastawiony na dzieci a nie na zatwardziałych znawców z Forum Polskich Wieżowców :)
Architektura nie jest zła?
:lol:

1 - 20 of 42 Posts