SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 23 Posts

·
Registered
Joined
·
4 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Mam takie pytanie.

Poszukuję miast, których rozkład jest jak to okresliłem 'gorzysty'. Chodzi o to, że rozkład owych miastm dzelnic, osiedli nie jest na płaskim terenie tylko na pagórkach, górach, wzniesieniach. Nie musze o tym odrazu Alpy czy Himalaje ale aby teren sie był jednostajny. Np. jak w Lublinie mamy Stare Miasto czy w Krakowie Podgórze i częśc Salwatoru.

Stąd czy znacie takie miasta, których karajobraqz jest właśnie w taki sposób uksztatowany? Zaaznaczam, że chodzi mi o miasta obojętnie którego kontynetu z minimum 100 tyśiecy mieszkanców.

Z góry dzięki za wszystkie podane miasta.
 

·
I am the passenger
Joined
·
5,446 Posts
W Polsce przede wszystkim Bielsko-Biała, ale także Rybnik (i Jastrzębie i Wodzisław, ale to już poniżej 100 tys.) jest położony na bardzo pagórkowatym terenie.
 

·
3D
Joined
·
7,317 Posts
Seoul, Busan, Chongqing, Algier, Cape Town, Free Town, Caracas, Quito, Bogota, La Paz, Santiago de Chile, Rio de Janeiro, Monterrey, Vancouver, Porto, Monte Carlo, Sarajevo, Auckland, Wellington. W Polsce dorzuciłbym jeszcze Gdynię, kapitalna topografia i położenie.
 
1 - 20 of 23 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top