SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1496 Posts

·
Registered
Joined
·
604 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Część I.

W tej części wizualizacje i informacje inwestycji w trakcie realizacji lub już zrealizowanych oraz ogólne informacje o obiektach handlowych. Inne wizualizacje, zdjęcia, informacje i dyskusja na temat projektów na dalszych stronach.


Galeria Glogovia w trakcie budowy glogovia-galeria.pl


Galeria Marcredo - prospekt

Galeria Marcredo Głogów - YouTube Film promujący


Zlokalizowana u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Sikorskiego
Inwestor: Elbfonds Development
Planowane otwarcie: 2014
Powierzchnia najmu: 22200m²-28000m²
Liczba lokali: około 120
Planowani najemcy: market spożywczy, market elektroniczny, punkty gastronomiczne, punkty handlowo-usługowe, sklepy różnego rodzaju

Pasaż IGA lub IGI

Zlokalizowany Stare Miasto przy zbiegu ulic Długiej i Bernardyńskiej
Inwestor: Pellene Development
Planowane otwarcie: Skończony, nie wiadomo
Powierzchnia najmu: Brak danych
Liczba lokali: Brak danych
Planowani najemcy: Brak danych
Park Handlowy Ruszowice - Carrefour, Castorama, Media Markt, Family PointTesco i planowana przebudowa na Tesco Extra


Galeria Dworcowa - Piotr i Paweł, pasaż, dworzec PKS


Ukończony - Intermarche, Bricomarche oraz mały pasaż handlowy na piastowie
Ukończone - Obiekty handlowe u zbiegu ulic Piłsudskiego i Legnickiej


Część II
Inwestycje planowanie w nieustalonej przyszłości i projekty niezrealizowane (porzucone)


Niedoszła galeria Rank Progress w miejscu obecnie planowanej Marcredo.

Niedoszła galeria Focus Mall w miejscu bazy PKS, teren wciąż czeka na kolejnego inwestora.

No i jeszcze jedna galeria która jest wielką zagadką czy w ogóle powstanie.
Pasaż IGA1


 

·
Registered
Joined
·
154 Posts
No ciekawe jak sprawy nabiorą tempa bo narazie cicho. Z tego co pamiętam to inwestor Focusa miał sie dołożyć do przebudowy Wałów Chrobrego ale cóż... kryzys. Dobrze że miasto z tego pomysłu nie zrezygnowało i przebudują tę ulicę z własnych środków.
Nikt by się nie obraził gdyby inwestorzy przekonaliby się do Głogowa:)
 

·
Registered
Joined
·
604 Posts
Discussion Starter #3
jako, że w artykule poniżej można przeczytać o planach firmy Parkridge to śmiem twierdzić, że o budowie Focus Mall w Głogowie możemy już chyba zapomnieć w najbliższym czasie jak nie w ogóle. Nie jest to forum polityczne ale napiszę to jasno i wyraźnie, że głogowskie władze po raz kolejny okazały się nieudolne w ściąganiu inwestycji wszelkiego rodzaju. Na dodatek okłamują mieszkańców, że nic nie wiedzą o tym jakoby firma się wycofała. Co gorsza urzędnicy nic nie wiedzą. Twierdzą, że wysłali jakieś pismo do inwestora ponad pół roku temu ale nie otrzymali odpowiedzi. Nic tylko pogratulować zaangażowania i profesjonalnego podejścia do sprawy :bash:

 

·
Registered
Żnin (Wielkopolska)
Joined
·
1,291 Posts
Szkoda bo to zawsze jest jakaś szansa dodatkowego rozwoju, ale jeśli budowa w Lubinie dojdzie do skutku to ludzie nie będą mieli daleko żeby odwiedzić Focus Malla.
 

·
Registered
Żnin (Wielkopolska)
Joined
·
1,291 Posts
W Lubinie będzie Focus Park a to jednak duża różnica. Wszędzie wokoło Lubin, Legnica, Leszno się buduje tylko u nas nic.
A ta już wina władz, że nie umią zadbać aby coś się w mieście działo. Tylko szkoda, że taki Głogów nie dostaje żadnej szansy na rozwój.
 

·
Registered
Żnin (Wielkopolska)
Joined
·
1,291 Posts
No może źle to ująłem, ale o to mi tak naprawdę chodziło. Każde miasto się rozwija szybciej lub wolniej, ale zawsze coś idzie do przodu. Ja myślę, że Głogów jest trochę przytłumiony sąsiedztwem "potężniejszych" miast takich jak Legnica, Lubin i Leszno oraz jak to sam napisałeś w pełni nie wykorzystuje swojego potencjału.
 

·
Registered
Żnin (Wielkopolska)
Joined
·
1,291 Posts
No może tak, nie jestem z Głogowa. Położenie miasta znam nie raz w nim byłem (byłe woj. legnickie, a czemu nie leszczyńskie). Leszno według mnie nie jest potężniejsze choćby że ma mniej mieszkańców. Napisałem tak dlatego, bo jest to powiat grodzki. Jak powszechnie wiadomo bardziej rozwijać będzie się właśnie miasto na prawach powiatu, nikogo nie obchodzi nawet większy Głogów bo nie ma tego specjalnego statusu. Wszystko zależy również od władzy czy dba o miasto. Lubin natomiast jest potężniejszy ponieważ wykorzystuje swoje zasoby (czyt. miedź). Mam ciotkę pod Lubinem i pamiętam jak dawno temu mi opowiadała, że ta miedź zmieniła oblicze tego miasta.
 

·
Registered
Joined
·
7,281 Posts
Nie dla LGOM

Hmm jak patrze na miasta Głogów, Lubin i Legnice to widze że Głogów jest czystszy, bardziej kolorowy i pełen zieleni. Lubin to chaotyczne blokowisko pełne supermarketów, a Legnica to szare, odrapane, brudne miasto. Ten sztuczny twór zwany LGOM będący przedłużeniem dawnego województwa legnickiego nic dobrego dla Głogowa nie przyniesie. Potencjalny inwestor będzie inwestował albo w największym mieście (Legnica) albo będącym w centrum tej pseudoaglomeracji (Lubin). Głogów jest skazany tam na bycie przedmieściami. Na dodatek Głogów nie ma historycznych związków z Legnicą i Lubinem, a ma za to z Zieloną Górą i Żaganiem. Ktoś kiedyś wmówił inwestorom że Lubin to stolica zagłębia miedziowego i że Głogów to ziemia legnicka, trzeba ich poinformować że mylą się, zagłębie miedziowe nie ma stolicy. A takich aglomeracji jak LGOM można w tej okolicy wyprodukować całą masę np:
1) Głogów, Szlichtyngowa, Wschowa i Leszno,
2) Głogów, Bytom Odrzański, Nowa Sól i Zielona Góra,
3) Głogów, Przemków, Szprotawa, Żagań, Żary

Mam pytanie a ten supermarket Saller ma powstać? Czy też sobie go odpuścili?
 

·
Registered
Joined
·
69 Posts
Nie obawiaj się ze mna, pyskówki nie uswiadczysz:) Możemy sie spierać na różne argumenty odnosnie wyzszości naszych miast. Jednak chyba obiektywnie przyznasz, że poziom naszych miast jest tak naprawdę wyrównany. I piszac to wznoszę sie ponad moje subiektywne odczucia, że jednak moje miasto jest 1000 razy lepsze od Głogowa. We wszystkim:)
 

·
Registered
Żnin (Wielkopolska)
Joined
·
1,291 Posts
Właśnie, powiat głogowski ma coś około 90 tys. mieszkańców w tym sam Głogów 70 tys. Jeśli władze miasta chcą żeby nie było powiatu, tym lepiej dla Głogowa pewnie by tam powstał powiat grodzki. Może by połączyć obecne powiaty polkowicki i głogowski bez Głogowa pod nazwą tego drugiego. A mówisz, że jest taki niby "powiat grodzki" Głogów, ale i tak go nie ma. Weźmy np. województwo kujawsko-pomorskie i miasta Grudziądz i Inowrocław. Grudziądz ma ten status i tak Autostrada A1, Drogi ekspresowe S15, S16, a Inowrocław który go nie ma prosi o budowę obwodnicy od chyba ponad 25 lat. Ale to tylko drogi. Jest również wiele rzeczy które w różnym stopniu się rozwijają w tych miastach.
 

·
Registered
Żnin (Wielkopolska)
Joined
·
1,291 Posts
Nie obawiaj się ze mna, pyskówki nie uswiadczysz:) Możemy sie spierać na różne argumenty odnosnie wyzszości naszych miast. Jednak chyba obiektywnie przyznasz, że poziom naszych miast jest tak naprawdę wyrównany. I piszac to wznoszę sie ponad moje subiektywne odczucia, że jednak moje miasto jest 1000 razy lepsze od Głogowa. We wszystkim:)
Nie powiedział bym o tej lepszości.

PS.
@maraz - ruszyły roboty przy obwodnicy Lubina, bo gdy ostatnio byłem tam to drzewa wycinali.
 

·
Registered
Joined
·
3 Posts
A co do estetyki miasta to naprawdę według mnie jest piękne, i jeszcze cały czas pięknieje (wzorując się zdjęciami).
 

·
Registered
Joined
·
604 Posts
Discussion Starter #18
Oj info chyba dotyczy firmy Parkridge bo z wypowiedzi radnego wynika, że od firmy oczekiwano sporych inwestycji głównie drogowych, a jak wiadomo to od firmy Parkridge oczekiwano, że dołoży się do przebudowy Wałów Chrobrego, wybudowania ronda i dróg dojazdowych, a także odrestaurowania fortyfikacji wojskowych. Wiadomo też, że w przyszłym roku rozpocznie się remont Wałów Chrobrego ale w znacznie okrojonym zakresie i inwestycja będzie finansowana w 100%-ach z budżetu miasta.
 
1 - 20 of 1496 Posts
Top