SkyscraperCity Forum banner
1 - 4 of 4 Posts

·
Super Member
Joined
·
4,823 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Yatırımın yeni Maslak Hattı Güneşli’de yükseliyorToplam 3 kuleyi içinde barındıran ve 3 etap olarak planlanan G Plus, İstanbul’un ikinci Maslak hattı olarak görülen Güneşli’de yükseliyor.

Atatürk Havalimanı’na 4 kilometre uzaklıkta olan projenin ilk etabı 254 konut, 40 mağaza ve 3 bin 900 metrekare planlanabilir ofis alanlarından oluşuyor. Üstelik yaşam çok yakında başlıyor

Önümüzdeki 5 yıl içinde prestijli iş merkezi kimliğine dönüşmesi beklenen Güneşli'de orta ve küçük ölçekli yapılanmalar ve
binalar yerlerini yavaş yavaş gökdelenlere ve markalara bırakıyor. Çalışan, global ölçekte iş yapan, lojistik olarak beslenmesi gereken, kent içindeki konforu arayan kesim için Güneşli, İstanbul'un yeni Maslak'ı olarak yükselişte.
Güneşli'ye ulaşımda, E5 ve TEM'i bağlayan Basın Ekspres yolu her iki yönden ulaşım avantajı sunuyor. Atatürk Havalimanı’na yakınlığı nedeniyle İstanbul dışına çıkışlarda zaman kazanma şansı sağlıyor ve Taksim metro hattı ile merkeze bağlanma planlaması yapılmış durumda.

DİVAN DA GELDİ

Mar Yapı, Güneşli potansiyelini görmüş; katma değerler ekleyerek dönüşümü başlatmış. Her gün gördüğünüz, yaşadığınız
bir kent parçası doğru proje ve doğru planlama ile katma değer elde eder. Bulunduğu bölgenin ihtiyaçlarına, hatta gelecek yıllar için dönüşüme olanak veren G Plus, karma bir proje olması nedeniyle başarılı. Mar Yapı, kat karşılığı (% 60), 170 milyon Türk Lirası yatırım yaptığı 32 bin metrekare arazi üzerine bildiğimiz toplu konut projesi sunabilirdi ama yapmamış. Karma bir konsept ile bölgeye Divan markasını taşımış. Şimdi o arazi artık eski arazi değil! Bu katma değerin altında, hem inşaat firmasının vizyonu hem de mimari grubun sunduğu doğru proje yatıyor

NASIL BİR PROJE?

Arazi Basın Ekspres yolu Güneşli çıkışına çok yakın ve iki cephesi ile ana caddelere komşu. Bu iki cadde arasında yaklaşık 7 metrelik kot farkı var. Proje bu kot farkını üst cadde ile alt caddeyi, yarı kapalı geçişlere, alışverişe, sokak ve kent hayatına açmış. Araziyi davetkâr kılan bir planlama. Yani kente kapalı olmadığı gibi kenti sokak kotlarında davet eden, içeri alan bir planlama. İki yatay ve iki düşey bina birinci ve ikinci etap olarak inşa ediliyor. Düşey kuleler arazinin yüksek ve alçak kotlarında çapraz; güneşi ve manzarayı kesmeyecek şekilde konumlandırılmış.

NE ZAMAN BİTECEK?

ETAP 1, KULE 1: Yatay kütlede ve şehirle birleşen 2 kotta ofis ve mağazalar, 18 katlı yüksek blokta 254 adet 1+1, 2+1 konut bulunuyor. 2 adet de dublex daire var. Öngörülen netleşmeyen aidat 3 TL / metrekare. Satış Son Durum: Nisan 2011. Lansmanın ilk haftası % 85; ilk ayın sonunda Kule dairelerin % 100 satışı tamamlanmış. Teslim Eylül 2012.

ETAP 2, KULE 2: Yatay kütle ve 22 katlı yüksek bloğun ilk 3 katı otel, 3. kattan itibaren ise 282 adet residance hizmeti
alacak konutlar bulunuyor.Bu etap hem otel hem rezidanslar için Divan'ın marka değeri ile işletime açılacak. Öngörülen netleşmeyen aidat 4 TL / metrekare. Satış Son Durum: Nisan 2012. Lansmandan beri % 90 satış tamamlanmış
durumda. Teslim Eylül 2013.
Haberturk


2 kuleden oluşan ve halen yapımı devam eden G Plus projesi, dairelerin yanı sıra, ofis ve ticaret alanlarının da bulunduğu büyük bir business park olarak inşa ediliyor.

G Plus şu anda Garanti Bankası tarafından operasyon merkezi olarak kullanılan yaklaşık 20 dönüm üzerindeki bina ve bu binanın yanındaki 20 dönüm büyüklüğündeki komşu parsel üzerine konumlanıyor. Mar Yapı tarafından gerçekleştirilen bu proje, 22 ve 23 katlı iki blokta toplam 550 daire ve 60 adet ticari üniteden oluşacak.

Atatürk Havalimanı’nı TEM’e bağlayan Basın Ekspres üzerinde bulunan G Plus projesinde, stüdyo (45 metrekare), 1+1 (65 metrekare) ve 2+1 (95 metrekare) şeklinde üç farklı tip ve büyüklükte daireler yer alıyor.

http://www.maryapi.com.tr/gunesli_rezidans.htm

Haberde 3 kuleden bahsediyor ama orjinal sayfada 2 kule var.
 
1 - 4 of 4 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top