SkyscraperCity banner

21 - 40 of 83 Posts

·
Registered
1,146 Posts
bu proje uydu haritasında Antep in neresinde kalıyor merak ediyorum. Umarım sehre yakın bir bölgededir , resimden etrafı cok bos görünüyor :(

·
Registered
1,146 Posts
Evet Zirve Üniversitesi o üç kutu. Dediğiniz gibi çevresi yeşilendirilir umarım. Gaziantep'te birkaç ormanı saymazsak gerçekten yeşil sorunu var.

Şehrin güneybatısında kalıyor.

Uydudaki yeri : http://www.hangiokulnerede.com/zirve-universitesi

İlerde buralar Karataş ile birleşirse şehir inanılmaz büyümüş olacak.

resmen sehirden cok uzakta bir yere yapılıyormus , yeri hic güzel değil. 50 sene sonra bile sehirici olarak kalmaz orası : Ohno: İl bakımından cöl gibi bir kent ama sehir bakımından bence izmirden daha bile iyi görünüyor. Yeni yapılan konutlar bambaska bir kent haline getirmiş , bence 10 seneye kadar cevreyolunun icindeki bütün alanlar konutlasır..

·
Banned
2,492 Posts
Etrafın yeşil olmaması problemi tamamen onların suçu değil.Napalım işte iklim falan derken böyle oluyor.Bu haliyle bile etrafında hatırı sayılır oranda 'yapay orman' var Gaziantep'te.Yalnız Antepia'nın olduğu yer fazladan çorak sayılır.
Ben olsan 50 yıl demezdim.Şehrin şu anki ilerlemesine bakılırsa 10 yılı bulmadan en azından bulvar boyu tamamen şehirleşecektir.Şu anda bile etrafta birçok özel firma site yapmaya başladı.Orası ayrı bir nüfus alanı,çekim merkezi olacak.İleride oralara şehirde hiç bulunmayan bazı markaların olduğu süpermarket tarzı birşeyler açılacağı planlanıyor.Ortadaki 'boş' alan ise belediyenin planını yaptığı ekolojik bölge olacak.Etraftaki ağaçlara zarar vermeden bir çok bina falan yapılacakmış,geri dönüşümlü vs.Ayrıca toki o aradaki bölgede bir yerlere el attı.Nüfusu oraralara kaydırılması açısından birşey.
Ayrıca Gaziantepin Karataş bölgesi ki güneyde olur.Son 10 yılda bir kaç binden 300 bine kadar nüfusu arttı.Gelecekte bir 300 bin daha artmasını ben öngörüyorum.

Ve 6.cı organize sanayi şehrin güneybatısına yapılması planlanıyor.Kilis sınırına doğru.Yani Antepia'nın olduğu yöne yapılacak.

·
Registered
1,146 Posts
bence il bazında yesillendirilmemesinin sebebi terör bölgesine cok yakın olması. Sonucta bingöl halkının yarıdan fazlası teröristleri desteklemiyor ama kırsalında teröristler dolu. Aynı şeyin gaziantep kırsalında olmaması icin bence bos bırakılıyor o bölgeler. Bence suan icin bir sorun yok sehir merkezine biraz daha özen göstersinler yeterli :)

·
Registered
2,462 Posts
Yakında Gaziantep'e 4.üniversite, 6. OSB, Forum Gaziantep AVM, yeni müzeler, bölge hastaneleri açılacak. Yani şehrin büyümemesi imkansız. Şahinbey Belediyesi, Büyükşehir'den daha çok çalışarak kentsel dönüşümler yapmakta. Güneydeki gecekonduların bir kısmı yıkıldı ve de toplu konutlar yükselmekte. Şehir özelikle güneye doğru inanılmaz gelişiyor. 50 yıla kalmadan, Kilis il sınırına kadar bu gelişmenin devam edeceğini düşünüyorum.

·
Banned
2,492 Posts
Ne terörü,ne alaka..Gaziantep'i doğudan daha çok batıda yanlış biliyorlar.

Şehir tamamen güneye gidemez.Yakında batıdaki İbrahimli-2'yi imara açacaklar.Şehrin batıya doğru gelişimi son 5-6 yılda jilet gibi kesildi.Aslında iyi de yapılıyor.Haritadan bakarsanız şehir her yöne dengeli dağılıyor,uydu kent türü yapılanmalar vs ile.

·
Registered
1,146 Posts
Gaziantepte terör yok ancak terör bölgesine yakın bir kent ve il bazında yesillendirirlerse teröristler gelir bu kentte de barınırlar , ormanların icinde gizlenirler , köylüleri tehdit ederler , ormanları yakarlar v.s. o yüzden bence bu hali gayet iyi. Önemli olan sehrin icini yesillendirmektir..

Ayrıca bingöl merkezde de terörü destekleyenler az genel anlamda ama daglarında terörist dolu. Bunun gaziantep icin olmaması acısından ormansız kalmasını tercih ederim :)

·
Registered
1,146 Posts
mert haklı arda
koskoca vietnam örneği var :)
Tesekkür ederim :) Mantıklı düsününce orman olmaması o il acısından önemlidir. Aslında o bölgede hic orman olmamalıdır. Şehiricinde bol yesil alanlar olsun ama il bakımından ormansız olsunlar. O kentlere dikilecek agaclar yerine batıya dikilmeli bu bizim acımızdan önemlidir. Ayrıntılara dikkat etmek gerekir.. :)

·
Banned
2,492 Posts
Nasıl bir mantıktır bu anlamadım? Ormanlık olmasından çok yer şekilleri önemlidir.Antep'in batısı biraz dağlıktır,şimdiye kadar saha açısından terör olayları en batı ucunda yani Amanoslara en yakın noktasındaki İslahiye'de olan mayın tuzağı ve bazı tren rayı sabotajları.Tren rayı sabotajları düz ovada bile oluyor,ondan dolayı örneğe girmeyeceğim.

Alanın geneli düz sayılır zaten,çoğu yeri tarla,ova falan.Zaten istesek de tüm ili ormanlaştıramayız (keşke olsa!).Otoban'dan gelirken bir sürü yerde ... hatıra ormanı falan görürsün,bir sürü fidan dikildi,büyüyorlar da.Şehrin etrafinda da ormanlar var tabi ama millet kebap yellemeye gidiyor :D

Çook yanlış düşünüyorsun Mert.Batı'dan öyle düz mantıkla bakmak olmuyor böyle.

Eskişehir'in güneyi gibi aynen Gaziantep'te ormanlar var.Ama parça parça,şehrin muhtelif yerlerindeler.Ve tek kullanım amaçları kebap yellemek ve gezip tozmak.

·
Registered
1,146 Posts
batıdan ya da dogudan bakmak bana ters geliyor. Nedeni ise bana göre ERZURUM batılasmaya dönük bir kenttir , MALATYA batılasmaya dönük bir kenttir , ELAZIG batıya dönük bir kenttir. GAZİANTEP batıya dönük bir kenttir ve her gecen gün gelişmektedirler. Cografi olarak dogu kenti denilse de zaten türkiye doguda bulunan bir ülkedir.. O yüzden dogu - batı ayrımcılıgına girmeyecegim o eskidendi ama yine de var ama dogu demek genel anlamda güneydogu da terörü destekleyenlerin yasadıgı kentleri azımsatıyor bana..

Ormanlık alan bakımından gaziantepte ormana karsıyım. Gaziantepi cok seviyorum. Bana göre gelecegin 5. büyük kenti olacak bir kent. Terör yok , sanayisi gelişmiş ve hızla büyüyor ama ormana karsıyım. Orman yapılsa ne olacak gelip yakacak itler ya da icerisine saklanacaklar..

En basiti ANTAKYA kentimizde terör yoktur , bdp ye bile oy cıkmaz fazla ama iskenderunda kac kere gelip askerimizi sehit etmediler mi ? o ilimiz ormanlık bir kent değil mi ? Bu yarın gaziantepte de olmayacagı ne malüm.. o yüzden ben karsıyım bu il de ormanlara :( Keske bütün ülkemiz amazon ormanları gibi olsa hatta icinde aslanlar , kaplanlar olsa , nehirlerinde timsahlar , anakondalar olsa , kenya gibi brezilya gibi olsa ama malesef zor.. özellikle o bölgelerde ormanlık alanlar zor

·
Registered
4,572 Posts
batıdan ya da dogudan bakmak bana ters geliyor. Nedeni ise bana göre ERZURUM batılasmaya dönük bir kenttir , MALATYA batılasmaya dönük bir kenttir , ELAZIG batıya dönük bir kenttir. GAZİANTEP batıya dönük bir kenttir ve her gecen gün gelişmektedirler. Cografi olarak dogu kenti denilse de zaten türkiye doguda bulunan bir ülkedir.. O yüzden dogu - batı ayrımcılıgına girmeyecegim o eskidendi ama yine de var ama dogu demek genel anlamda güneydogu da terörü destekleyenlerin yasadıgı kentleri azımsatıyor bana..

Ormanlık alan bakımından gaziantepte ormana karsıyım. Gaziantepi cok seviyorum. Bana göre gelecegin 5. büyük kenti olacak bir kent. Terör yok , sanayisi gelişmiş ve hızla büyüyor ama ormana karsıyım. Orman yapılsa ne olacak gelip yakacak itler ya da icerisine saklanacaklar..

En basiti ANTAKYA kentimizde terör yoktur , bdp ye bile oy cıkmaz fazla ama iskenderunda kac kere gelip askerimizi sehit etmediler mi ? o ilimiz ormanlık bir kent değil mi ? Bu yarın gaziantepte de olmayacagı ne malüm.. o yüzden ben karsıyım bu il de ormanlara :( Keske bütün ülkemiz amazon ormanları gibi olsa hatta icinde aslanlar , kaplanlar olsa , nehirlerinde timsahlar , anakondalar olsa , kenya gibi brezilya gibi olsa ama malesef zor.. özellikle o bölgelerde ormanlık alanlar zor
^^
Antakya'nın etrafının ormanlık olduğunu bilmediğin belli, senin mantığınla o zaman Antakya'da da terör olmalı çünkü Antakya'da orman var..Antakya'da terör niye yok çünkü Kürt göçü olmamış buraya, İskenderun'da ise yoğun bir Kürt nüfus var sanayisinden dolayı baya bir göç almış, bu kadar basit, ormanla alakası yok, çok sığ bir düşünce yapın var, önce buraları gez gör ondan sonra fikir yürüt bence..

·
Registered
1,146 Posts
^^
Antakya'nın etrafının ormanlık olduğunu bilmediğin belli, senin mantığınla o zaman Antakya'da da terör olmalı çünkü Antakya'da orman var..Antakya'da terör niye yok çünkü Kürt göçü olmamış buraya, İskenderun'da ise yoğun bir Kürt nüfus var sanayisinden dolayı baya bir göç almış, bu kadar basit, ormanla alakası yok, çok sığ bir düşünce yapın var, önce buraları gez gör ondan sonra fikir yürüt bence..
Antakya il ismidir , demek istedigin hatay sanırım. O bölgeye gitmedim ama şunu açık ve net söylüyorum bugün iskenderun halkının oy oranı ortadadır bdp cok az oy alır. Ama ormanlardan sızan teröristler askeri birliklerimize rahatlıkla gelebiliyorlar. O yüzden söylediklerimin dün de arkasındaydım bugünde.

·
roads & airports
2,382 Posts
mert şu terör fobini yen.
ben doğu güneydoğudaki bütün illeri dolaştım.
birkaç il sadece güvenlik mensupları için riskli olabilir ama gezmek isteyen biri için değil. bölgeyi motosikletleri ile dolaşan yüzlerce yabancı turist göreceksin.
Vietnam örneğini senin durumu ne kadar paranoyaya dönüştürdüğünü anlatmak için verdim.
biraz harçlık yap; atla uçağa veya otobüse mardine urfaya diyarbakıra vana git dolaş.
fikirlerin değişecektir

21 - 40 of 83 Posts