SkyscraperCity banner

41 - 60 of 83 Posts

·
Registered
1,146 Posts
erzuruma gittim , karsa gittim , ardahana gittim. türkiyede birtek güneydogu anadoluya gitmedim. Ama gitsem de gaziantep - mardin - urfa - kilise giderim sadece.. Diyarbakır bugün icin en son gidecegim yerdir. Aynı sekilde şırnak ve hakkaride. O topraklar ülkemin topraklarıdır ama orada yasıyanlar benim vatandasım değildir. Benim ülkemi bölmeye calısan yerlerdir benim gözümde ve ırkcılardır. O saydıgım kentlerde yasıyanlar kendilerine ceki düzen verip teröristleri desteklemekten vazgecerler veya ıraka giderler yerlerine türkler ve türk olmaktan gurur duyan insanlar gelinceye kadar ben o 3 kente gitmem. Tabi buna van da dahildir

·
Moderator
31,064 Posts
Başık pro'da takılmış :)

·
roads & airports
2,382 Posts
çok ağır ilerliyor.
2010 açıklanan projede şu an yüzde seksen tamamlanmış gibi görünüyor.
haziran gibi teslim olur mu acaba

·
Banned
2,492 Posts
Resimler biraz eski olabilir.Nisan'da ilk etap teslim olacakmış.2a ve 2b etapları inşaa halinde,2b etabı 15 ay sonra teslim.
Proje büyük 3,4 ve 5.ci etaplar var daha.Etapları bittikçe yapacaklar,5-6 yıla yayılacak.

·
Moderator
31,064 Posts
Yalnız gece fotosunda Antepia yazıyor ben yeni fark ettim :)

Enteresan olmuş. Beğendim.

·
GALATASARAY
8,149 Posts
Antepia fena degil, Universite felaket. Universite niye Sehir disi olur? Ulasim nasil saglaniyor?

GBB. buralara Agaclar dikse, iyi olur. Biraz Ormanlasin.

·
Moderator
31,064 Posts
Konumunu düşünürsek binalar hoş bence.

Şu su meselesi hakkında yeni bilgisi olan var mı? Sistem hâlâ başarıyla çalışıyor mu acaba.

·
Banned
2,492 Posts
@Erkan
Etrafın baya boş olduğu doğru,ağaçlandırma çalışmasını Antepia kendi içinde yapar ama etraftaki bütün araziler sahipli sayılır,hazine arazisi bildiğim kadarıyla az o yüzden ormanlaştırma çalışması yapacak pek bir yer yok :( Zirve üni'nin diktiği ağaçlar var resimlerden de görünüyor ama ufaklar henüz.
Bu görülen 1.ci etap,2.ci etapın bir kısmının temeli atıldı ama galiba,3.cü resimde ileride görülüyor sanki.Ne Antepia ne de Zirve üniversitesi henüz tamamlanmadı,bitince kendi çapında bir nüfusu olacaktır.Üniversite biraz dağın başında da olsa genelde birçok üniversite şehre uzak aslında.Ulaşmanın 3 yolu var.Özel araç,üniversitenin servisi ve bir adet belediye otobüsü gidiyor ama sefer sayısı çok yetersiz.Nüfus artınca çoğalır bence.

@Arda
Görünüşe göre satış ofisinin(ilerideki beşgen bina) etrafını kaplayan geçici göleti kurutmuşlar.Su doldurmadan önce büyük göletin etrafını yapacaklar önce herhalde.İşte Sinpaş diğer projelerindeki gölleri nasıl yapıyorsa bunu da öyle yaparlar herhalde.

·
GALATASARAY
8,149 Posts
Merkez nekadar uzak?
Universite hem görünüs olarak, hemde konum olarak cok kötü.
Antepia güzel. Bu simdi ilk etabimi?

Agaclandirma zaten genel bir Problem... Büyüksehir Belediyeler yapmasi lazim. Yanliz Antep degil, bütün Belediyeler.

·
GALATASARAY
8,149 Posts
@igi: Sagol!

Universitenin yeri bana gitdikce sacma geliyor!
Burasi Antepin Atasehir'i olabilir, ama Ray baglantisi sart, oda ama sor gibi görünüyor.

·
Banned
2,492 Posts
@myararat04 ben paylaşacaktım ya bunu :D

@Nergenss şehirden yaklaşık 4 km uzakta.Yanında Zirve Üniversitesi var.

Bir kaç tane daha güncel foto:

-twitter

41 - 60 of 83 Posts