Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 29 Posts

·
Registered
199 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Banliyo hattı Gazirayla ilgili proje çalışmaları sonunda bitmiş.Toplam 17 istasyondan oluşacak.Bir istasyonun(yeni stadyum) görselleri paylaşılmış.Yakın zamanda ihaleye çıkılacak umarım.

Aslında Gaziray için ayrı başlık açmak lazım.Tramvaydan ayrı bir raylı sistem,banliyö hattı bu.

·
Moderator
30,734 Posts
Şu iğrenç ötesi istasyon şablonundan vazgeçmeleri gerek!

• Like
Reactions: iskelet

·
Banned
2,458 Posts
Sonunda birşeyler görünmeye başladı. Yıllardandır bekletip duruyorlardı. Toplamda 4-5 şerit mi var bana mı öyle geldi? Videodaki harita da böyle birşey. Acaba gar ile hastaneler duraklarının yerlerini yanlış mı göstermişler ney?

·
Registered
199 Posts
Discussion Starter · #4 ·
iği;115089044 said:
Sonunda birşeyler görünmeye başladı. Yıllardandır bekletip duruyorlardı. Toplamda 4-5 şerit mi var bana mı öyle geldi? Videodaki harita da böyle birşey. Acaba gar ile hastaneler duraklarının yerlerini yanlış mı göstermişler ney?
Bu haberde 7km si (Gar-Oduncular) 5 şerit,geri kalan 18kmsi (Başpınar-Gar)si ise 4 şerit olacağından bahsediyor.İlerde gelmesi muhtemel hızlı tren ve yük taşımacılığı için heralde.Bu kadar şeritli hat baya heybetli durur görsellik açısından :)

http://www.rayturk.net/25-km-lik-gaziray-in-7-km-si-5-hatli-olacak.html

Benim anlamadığım gardan sonrası niye 5 şeritli.Hızlı tren gara kadar gelmiyecekmiydi.

·
Banned
2,458 Posts
Gar'dan sonrasında fazladan bir şerit eklenmesi akla yük taşımacılığını getiriyor çünkü gatem-küçük sanayi'ye doğru gidiyor. Aslında asıl taşımacılığın olması gereken OSB kısmında neden bu durumda 4 şerit bilmiyorum. Yani fazladan bir şeritin işlevi hakkında bir çıkarımda bulunamıyorum. Hızlı tren entergrasyonu mutlaka olacaktır zaten. Yeni bir gar binasını şehirdışına bir yerlere de yapabilirler ileride belli olmaz şimdiden henüz.

·
Registered
199 Posts
Discussion Starter · #7 ·
iği;115606588 said:
Gar'dan sonrasında fazladan bir şerit eklenmesi akla yük taşımacılığını getiriyor çünkü gatem-küçük sanayi'ye doğru gidiyor. Aslında asıl taşımacılığın olması gereken OSB kısmında neden bu durumda 4 şerit bilmiyorum. Yani fazladan bir şeritin işlevi hakkında bir çıkarımda bulunamıyorum. Hızlı tren entergrasyonu mutlaka olacaktır zaten. Yeni bir gar binasını şehirdışına bir yerlere de yapabilirler ileride belli olmaz şimdiden henüz.
Aynen osb nin yük trafiiği gatemden çok daha fazla olmalı.Belki haberde hata vardır tam tersi olması daha muhtemel gibi duruyor.

Garın şehir dışına çıkarılmasını hiç istmemem doğrusu.Garlar şehir merkezinde olduğu zaman daha anlamlı.Avrupa şehirlerindede böyle zaten.Hızlı trende yeni güzergah olarak başpınardan sonrası olabilir.Çünkü eski hat çok dolaşıyor maraş sınırları içinden felan geçiyor.Yeni hat direk nurdağından başpınar arasına çekilir.Eski hattada yük taşımacılığı devam eder.

·
Registered
199 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Sonunda İhale Ediliyor

İhale İlanı : GAZİRAY altyapı ve üstyapı yapım işi yaptırılacaktır

GAZİRAY altyapı ve üstyapı yapım işi yaptırılacaktır
T.C DEVLET DEMİRYOLLARI İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ(TCDD) GENEL MÜDÜRLÜK

Başpınar-Gaziantep-M Yavuz İstasyonları Arasının Yeniden İnşa edilmesi Altyapı ve Üstyapı (GAZİRAY) yapım yapım işi, 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 20 nci maddesine göre belli istekliler arasında ihale usulüyle ihale edilecektir.
Ön yeterlik değerlendirilmesi sonucu yeterliği tespit edilenler arasından ön yeterlik şartnamesinde belirtilen kriterlere göre sıralanarak listeye alınan 6 aday teklif vermeye davet edilecektir.
İhaleye ilişkin ayrıntılı bilgiler aşağıda yer almaktadır:

İhale Kayıt Numarası : 2014/94814
1-İdarenin
a) Adresi : TCDD İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 06280 GAR ALTINDAĞ/ANKARA
b) Telefon ve faks numarası : 3123090515/4129 – 3123115305
c) Elektronik Posta Adresi : [email protected]
ç) Ön yeterlik ve ihale dokümanının görülebileceği internet adresi : https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/

2- Ön yeterlik konusu yapım işinin
a) Niteliği, türü ve miktarı :
18 km.lik Başpınar-Gaziantep arasına 2 ad. hızlı tren, 2 ad. banliyö hattı, 7 km lik Gaziantep-Mustafayavuz ist. arasında ise 2 ad. hızlı tren, 2 ad. banliyö ve 1 ad. Kon. hattın altyapı ve üstyapı işleri ve 17 ad. yeni istasyon yapımı

Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
b) Yapılacağı yer : Başpınar-Gaziantep-M.Yavuz İstasyonları Arası
c) İşe başlama tarihi : Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde
yer teslimi yapılarak işe başlanacaktır.
ç) İşin süresi : Yer tesliminden itibaren 960 (dokuzyüzaltmış) takvim günüdür.

3- Ön yeterlik değerlendirmesinin
a) Yapılacağı yer : TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Konferans Salonu 1. Kat Talatpaşa Bulvarı No:3 06330 Gar-Altındağ/ANKARA
b) Tarihi ve saati : 30.09.2014 10:00

http://www.rayhaber.com/2014/ihale-ilani-gaziray-altyapi-ve-ustyapi-yapim-isi-yaptirilacaktir
30 eylülde ihalesi yapılacakmış.Yapım süresi 960 gün.

18 km Başpınar-Gar arası 2 hızlı tren 2 banliyo toplam 4 hat.
7km Gar-Mustafayavuz ist 2 hızlı tren 2 banliyo 1 konteyner toplam 5 hat.Toplamda 25 km 17 istasyon olacak.

Haydi hayırlı olsun yalnız yapım süresi çok uzun 2017 sonunda ancak yetişir gibi.

·
Banned
2,458 Posts
gerçekten çok bekletildi, şimdiye bitmeliydi aslında! neyse ama sonunda yapılıyor gibi. İhalede iki ayrı bölüm olarak ayrılmış. Belki inşaat devam ederken bir kısmı önceden hizmeye açılır.

·
Registered
199 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Bu projenin son durmunu merak edenler için..En son geçen sene ihale edilecek haberi paylaşmıştım evet hala edilmedi.Defalarca erteleme ve itirazlar oldu artık sayısını ben bile bilmiyorum.Bu sefer de 1 ekimde yapılacağı haber yapılmış.Hiçbir umudum yok açıkçası.
TCDD Gaziray Projesi İhale, 01 Ekim 2015 gününe ertelendi

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün “Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Eylem Planı” kapsamındaki “Başpınar – Gaziantep – Mustafa Yavuz İstasyonları Arasınının Yeniden İnşa Edilmesi, Altyapı ve Üstyapı (Gaziray) Yapım” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; ihalenin daha önce 01 Eylül 2015 gününden 17 Eylül 2015 gününe ertelenen son teklif verme tarihi bu kez de 01 Ekim 2015 gününe ertelendi.
Referans: Yatırımlar 1248 / 31 Ağustos 2015 (ÖA)

http://www.rayhaber.com/2015/gaziray-projesi-ihale-01-ekim-2015-gunune-ertelendi/

·
Moderator
30,734 Posts
Gaziray’ın İhalesi 11 Mart’ta Yapılacak

Küçük sanayi sitesi ile organize sanayi sitesini birbirine bağlayan güzergah üzerinde yeni stadyum, otogar ve yeni yerleşim alanları bulunacak. Klima ve güvenlik sistemi başta olmak üzere, her türlü konfora sahip banliyö dizilerinin hizmet vereceği proje, nüfusu 2 milyona ulaşan Gaziantep’in kent içi ulaşımına önemli katkı sağlayacak.

http://www.rayhaber.com/2016/guneydogunun-mega-projesi-gazirayin-ihalesi-11-martta-yapilacak/

·
Registered
2,080 Posts
5 km yer altında olacak sekilde 25,5 km lik banliyö hattının yapımı baslamıs. :)

• Like
Reactions: Influence

·
Moderator
30,734 Posts
1 - 20 of 29 Posts