SkyscraperCity banner
1 - 11 of 11 Posts

·
Head Knockin' Forever
Joined
·
12,983 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Gazi University is launching a huge center construction next month. Center consists of Business Center, Congress Center and Dormitories..

There are also good looking residential and high business twins seen in modellings which are not revealed yet.

AND THE BEST THING IS.... It is located in Söğütözü!!!! :banana: :banana: :banana:

Location:

Located in Çukurambar - Söğütözü, just in the heart of many other new projects rising. Could be the chance of Ankara finally to have a real skyline.Quite poor quality as it was captured from a video, but you can see the skyline formation. And already completed towers like Armada and Bayraktar is not even seen here. Shot was taken from Armada probably..


General Views:

Business Center
Congress CenterGirl's Dormitory for Gazi University Students:

For the full video.. http://www.gazi.edu.tr/yeni2.mpg
 

·
Head Knockin' Forever
Joined
·
12,983 Posts
Discussion Starter · #5 · (Edited)
^^ Actually considering this pic (we know Özdoğan Hotel will be 96 m) Business Center look 120m+.But we have no idea about official heights yet, I only know they are all more than 30 floors, so they will be at least 100m or even more. Those twin towers (unrevealed yet) look pretty tall though, smt like 140-150m.
 

·
Registered
Joined
·
28,068 Posts
vaybe
gayet güzelmis
binalar ama daha güzel olabilirdi bana göre
böyle sanki eski binalara benzemis
 

·
Registered
Joined
·
317 Posts
2007 de ssc de yazmıştım bu arsanın ihalesini... bakalım ne çıkacak. Bu arada yapılan anlaşmaya göre otel konut ve iş merkezi yapılması gerekiyomuş.. Bu habere bakılırsa inşaata dava açılabilir :(
Bu Arsa Babanın Olsaydı
Gazi Üniversitesi Rektörü, üniversitenin altın gibi değerli arsasını yüzde 40'tan müteahhite verdi. Hemen yanındaki arsayı Gökçek yüzde kaçtan verdi dersiniz?
Gazi Üniversitesi eski rektör Rıza Ayhan döneminde Atatürk Orman Çiftliği'nden altın değerinde bir arsayı almak için sözleşme imzalamıştı.
Daha sonra Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, rektörlük seçiminde ençok oyu alan Rıza Ayhan yerine Kadri Yamaç'ı atadı ve “altın değerindeki” bu arsanın da kaderi değişti.
1 Trilyonluk dairelerin olduğu bölgede
Ankara'nın en değerli evlerinin bulunduğu Çukurambar semtinde tamamı 149 bin metrekarelik arazi için Rektörlük, Atatürk Orman Çiftliği'ne 4.6 milyon YTL ödedi.

Daha sonra yeni rektör Kadri Yamaç bu arsayla ilgili olarak KUZU Grup'la anlaştı. Arsaya 1500 kişilik Kız Öğrenci Yurdu, bir kongre ve Kültür Merkezi ile İş merkezi kurulacağı duyuruldu.
Oysa KUZU Grup'la yapılan sözleşmede sözkonusu arsaya otel, konut ve işmerkezi yapılacağının yazdığı ortaya çıktı.

YÜZDE 40'LA VERİLİR Mİ?
Ankara'nın en gözde semtlerinden biri olan Çukurambar'da 500 bin ve 1 milyon YTL'ye varan konutlar bulunuyor. Arazinin değeri nedeniyle arsalar müteahhitlere yüzde 60'la veriliyor. Melih Gökçek te sözkonusu yerde, Gazi Üniversitesi'nin arsasının yanındaki arsayı yüzde 63'le verdi.
Ancak, Gazi Üniversitesi Rektörü Kadri Yamaç'ın imzaladığı sözleşmede sözkonusu çok değerli arsa Kuzu Grup'a %40.16'yla verildi. Bölgede daire fiyatlarının 1 trilyona vurduğu düşünüldüğünde %20'nin 149 bin metrekarelik arsada kaç trilyona tekabül ettiği ortaya çıkıyor.

Tüm bu iddiaların sahibi Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ergun Kasap soruyor, “Kadri Yamaç! 30 katlı rezidans %40'a gitmekte midir? Bu arsa size ait olsa yüzde kaçla kat karşılığı verirdiniz?”
 

·
Registered
Joined
·
4,077 Posts
a skyline of its own
 

·
Banned
Joined
·
3,986 Posts
aman dikkat etsinler arsanın ruhsatını alsınlarda i.melih gökçek bey yıkmaya kalkmasın.
 
1 - 11 of 11 Posts
Top