SkyscraperCity banner
1 - 20 of 39 Posts

·
is Loading! Please wait..
4,556 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Da se i ja jednom sjetim da napravim reportazu sa putovanja. Ovaj put ce to biti Skotska dje sam bio pocetkom maja mjeseca. Iako sam duze vremena planirao putovanje, nikako nijesam mogao da nadjem dovoljno slobodnog vremena za tako nesto. Kako su mi se studije privele kraju, mogao sam sebi priustiti taj luksuz da na nekoliko dana napustim London i uputim u sjeverne krajeve. Nasao sam odlican deal na lastminute.com...svega 150£ ukljucujuci povratni let sa Heathrow-a.
Idemo redom.
Prvo dvije slike iz Londona i kraja u kojem sam iznajmio sobu. Smjestaj u Londonu je uzasno skup, mozda cak i najskuplji na svijetu. Ne smijem ni da spomenem cifru. Uglavnom, putovanje pocinjemo sa Kensingtona.
Slika sa prozora moje sobe...

ulica u kojoj sam zivio

Koristimo metro sa Earl's Court stanice sa kojim krecemo direktno na Heathrow aerodrom. Putovanje traje jedno 45 minuta. Heathrow je najveci londonski aerodrom i kao takav najprometniji na svijetu. Dosta zastarjelo izgleda i po opremi i materijalima koriscenim, najvise me podsjeca na beogradski, samo sto je MNOGo veci.

Dolazimo na Terminal 1 odakle ide nas BMI let za Edinburg.
Pogled na pistu iz terminala

Slika iz aviona (Airbus 320)

Poslije sat vremena leta, dolazimo u Edinburg.

Kontrolni toranj

Bus redovno saobraca od aerodroma do centra grada. Nijesmo morali mnogo da cekamo.
Ispred aerodroma

Put ka centru...prvih kilometar dvije trake...

...a onda se kacimo na autoput (ovaj mi je most ql)

kuce i naselja koja smo usput vidjeli su prelijepi. za razliku od londona gdje su sve kuce bocno spojene i formiraju tzv. lamele, u edinburgu to nije slucaj. sve su separatne od drugih i okruzene prelijepim bastama.

na stanici haymarket napustamo bus i nastavljamo put do hotela pjeske. u neposrednoj blizini se nalazi kongresni centar

Smjesteni smo u hotel Mercure Point koji se nalazi u samom centru grada. Kad sam usao u hotel vidio sam da je deal koji sam nasao na net pravi bargain. Hotel se nalazi u renoviranom starom zdanju.
Slika hotela

Soba je imala sve sto ti treba, pa i vise. Plazma tv samo jedna od stvari..

Pogled na dvorac ispred hotela

Krecemo odmah u setnju...
Jos jedna slika edinburskog dvorca sa Grassmarket-a

Grassmarket ulica koja je poznata po mnostvu kafica i restorana. smekerski

naravno, ne propustamo priliku da udjemo u jedan da nesto popijemo i prezalogajimo. skoti me umnogome podsjecaju na crnogorce....jako su prijateljski raspolozeni prema strancima, sami ti pridju i zapocinju razgovor, vole da idu u kafice vise od svega, bucni, itd, itd. simpaticni llikovi u svakom slucaju. crnaca nema skoro uopste dok se od ostalih manjina mogu sresti jedino indijci i pakistanci.
slika iz kafica

nastavljamo setnju ka najstarijoj ulici u Edinburgu - Royal Mile

·
Banned
4,907 Posts

·
4,556 Posts
Discussion Starter · #4 ·
prebrzi ste!:) morao sam izac da se vidim sa nekim. slijedi nastavak

znaci...royal mile

cuo sam ranije za pricu da skoti zele otcjepljenje od VB, pa sam obratio paznju na neke sitnice. primjer...izuzetno rijetko cete nac zastavu VB u skotkoj dok su skotske zastave na svakom koraku. sto mi se posebno svidjelo, po skotskoj cete cesto vidjet i zastavu EU sto nije slucaj sa engeskom.

edinburg se nalazi na brdovitom terenu tako da su ulice tipa ove nalaze na svakoj strani

zeljeznicka stanica

kombinacija starog i novog

·
4,556 Posts
Discussion Starter · #5 ·

park u samom centru grada, pod tvrdjavom, je prava atrakcija. posto je vrijeme bilo iznenadjujuce lijepo za ovo doba godine, parkovi su bili prepuni ljudi koji su se izlezavali na suncu

dobro a

ulazak na tvrdjavu se naplacuje £11. za cudo, nema studenskog popusta koji sam vrlo rado svud koristio. napomena: bukvalno nikad ti niko ne trazi da im pokazes studentsku karticu, tako da valja rizikovat. ja sam tako neke prosverca do sad:) popusti su ponekad veci i od 30%

tvrdjava...ulaz kao iz filmova

panorama

sjutra postavljam slike sa loh nes-a. stay tuned

·
Samo opušteno
4,699 Posts
Stvarno predivno!!
Svaka čast!

·
4,556 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Svaka cast na reportazi. Super je da se ovaj trend pisanja reportaza siri i na druge forumase!

Sto se tice edinburga, jako prijatno iznenadjenje, svidja mi se. Bas ima neki sarm.

Ove dve slike su mi fenomenalne!

http://i64.photobucket.com/albums/h198/srdjans/skotskaslike109.jpg
http://i64.photobucket.com/albums/h198/srdjans/skotskaslike089.jpg
jos je bolje uzivo...tu se ne vidi dobro uspon

:eek2: brate mili, kakav prelijep grad. ludnica.
zamisli tek scenu...prelijep dan, najbolje moguce drustvo, lezis u parku sa ovakvim pogledom...uh
http://i64.photobucket.com/albums/h198/srdjans/skotskaslike159.jpg

·
Registered
991 Posts
WOW, super reportaza! :cheers:

Divno mi je kad netko podijeli svoja putovanja s nama. Tek tada shvatimo kako je Zemlja divno mjesto i kako se nepotrebno zamaramo priglupim stvarima kojima smo nedavno svi svjedocili.

·
קוסובו ה
1,409 Posts
Prelijepo!

·
Registered
5,303 Posts
fantasticno, mada ja ne preferiram ovakav stil grada, jer malo deluje kripi, al kapiram da sve to popravljaju ljudi koji zive u njemu... estetski izgleda= fantazija.. svaka cast za trud!

WOW, super reportaza! :cheers:
Tek tada shvatimo kako je Zemlja divno mjesto i kako se nepotrebno zamaramo priglupim stvarima kojima smo nedavno svi svjedocili.
skoti zele otcjepljenje od VB, pa sam obratio paznju na neke sitnice. primjer...izuzetno rijetko cete nac zastavu VB u skotkoj dok su skotske zastave na svakom koraku. sto mi se posebno svidjelo
eto sale niotkuda :)

·
Banned
4,907 Posts
fantasticno, mada ja ne preferiram ovakav stil grada, jer malo deluje kripi, al kapiram da sve to popravljaju ljudi koji zive u njemu... estetski izgleda= fantazija.. svaka cast za trud!
A jeste kripi. Kao iz nekog horor filma, samo fali jos jak pljusak i bio bi ugodjaj upotpunjen. Zato mi se i svidja.

·
Registered
5,099 Posts
Odlične slike, odlična reportaža Srđo. :eek:kay: Drago mi je da si se i ti uključio u klub aktivnijih članova ovog foruma. :cheers:

Škotska i Irska mi se veoma sviđaju i veoma me zanima njihovo istorijsko nasleđe ali se još uvek ne usuđujem da odem tamo. Tačnije nikako da se nakanim još. :lol:

Divno mi je kad netko podijeli svoja putovanja s nama. Tek tada shvatimo kako je Zemlja divno mjesto i kako se nepotrebno zamaramo priglupim stvarima kojima smo nedavno svi svjedocili.
Word. :cheers1:

·
Registered
275 Posts
Hvala na reportaži i upoznavanjem sa Škotskom koja mi je velika nepoznanica (kao i cela Britanija). Tako blizu, a tako daleko! Grad je lep, ali plaši me kombinacija kiše i sivih fasada :)
Čekam nastavak!

Ovo je sjajno:

ps. Rekao si da si još neko vreme u Londonu. Kako bi bilo da napišeš reportažu i ubiješ dve muve jednim udarcem - zadovoljiš forumaše a ujedno imaš i suvenir iz Londona :)

·
4,556 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Odlične slike, odlična reportaža Srđo. :eek:kay: Drago mi je da si se i ti uključio u klub aktivnijih članova ovog foruma. :cheers:

Škotska i Irska mi se veoma sviđaju i veoma me zanima njihovo istorijsko nasleđe ali se još uvek ne usuđujem da odem tamo. Tačnije nikako da se nakanim još. :lol:
ulazim u trku sa tobom i mojaBL kad su u pitanju reportaze. pokusacu da drzim korak

Hvala na reportaži i upoznavanjem sa Škotskom koja mi je velika nepoznanica (kao i cela Britanija). Tako blizu, a tako daleko! Grad je lep, ali plaši me kombinacija kiše i sivih fasada :)
Čekam nastavak!

Ovo je sjajno:

ps. Rekao si da si još neko vreme u Londonu. Kako bi bilo da napišeš reportažu i ubiješ dve muve jednim udarcem - zadovoljiš forumaše a ujedno imaš i suvenir iz Londona :)
vratio sam se iz londona prije nekoliko dana, nazalost. zavrseno sa skolom:) ici cu uskoro opet tamo, samo ovaj put cisto turisticki, tako da mos ocekivat uskoro report. imam tonu slika iz londona vec sad u kompu, samo su stare, mozda po godine-godinu.

·
Registered
3,810 Posts
Svaka čast za reporatžu, jedva čekam nastavak, a kao što je Miloš rekao, nadam se da će pasti i jedna iz Londona ;)

A grad, neverovatno, ma prelepo, ma kao iz bajke :eek2: :master: Nisam imao nikakvu predstavu i ovo me jako oduševilo.....

·
Registered
5,099 Posts
ulazim u trku sa tobom i mojaBL kad su u pitanju reportaze. pokusacu da drzim korak
Samo napred, podignimo forum na najviši nivo, od OT-žabokrečine na super mesto gde se može pronaći odlična zabava, humor i iznad svega naučiti nešto novo i korisno!

1 - 20 of 39 Posts