SkyscraperCity banner

1 - 20 of 4170 Posts

·
Registered
Joined
·
1,462 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Myślę, że inwestycja jest na tyle prestiżowa i duża, że spokojnie zasługuje na osobny wątek więc pozwoliłem to sobie zrobić, jako pierwszy. Dla niewtajemniczonych Inwestycja ta dotyczy budowy apartamentowców nad nową motławą wraz z adaptacją pod hotel zaniedbanego spichlerza nowa pakownia.
Wkleję może tekst z Trójmiasto.pl wraz z jedynymi dostepnymi wizualizacjami...

Na 200 mieszkań trzeba będzie poczekać trzy lata, na trzygwiazdkowy hotel z 50 pokojami tylko rok. Staną przy ul. Szafarnia, tuż przy żeglarskiej marinie. Właśnie ruszyła pierwsza w Gdańsku, warta ok. 150 mln zł inwestycja włoskiej firmy deweloperskiej Pirelli.

Tam, gdzie jeszcze kilka lat temu powstawały musztardy i keczupy produkowane przez firmę Dagoma, dziś jest wielka dziura w ziemi. Przy ulicy Szafarnia, kilkanaście metrów od nabrzeża Nowej Motławy, w miejscu, gdzie jachty stojące w marinie są na wyciągnięcie ręki, a widok na Żuraw przesłaniają jedynie ich maszty, już niebawem zacznie powstawać eleganckie osiedle mieszkaniowe z 209 mieszkaniami. Inwestor – firma deweloperska Pirelli Pekao Real Estate – rozpocznie prace zaraz po otrzymaniu pozwolenia na budowę, czyli pod koniec tego roku.

- Kompleks mieszkaniowy, zlokalizowany między remontowanym właśnie spichlerzem Nowa Pakownia a Hotelem Podewils, nie będzie miał jednorodnej bryły - opowiada Wojciech Grabianowski architekt z niemieckiej pracowni RKW, która zaprojektował zespół mieszkań dla Pirelli Pekao. - Pierzeja przy ul. Szafarnia będzie obniżona przy spichlerzu do trzech kondygnacji i wyższa od strony hotelu Podewils. Budynki stworzą wewnętrzne podwórko, na które wjazd będzie możliwy poprzez bramę od ul. Angielska Grobla. Elewacja budynków będzie z cegieł i tynku.

Większość lokali będzie można swobodnie łączyć, zarówno w pionie, jak i poziomie, dlatego wielkości mieszkań podawane przez dewelopera – od 50 do 170 mkw. - należy traktować umownie. Na temat ceny mkw. także nie sposób usłyszeć nic konkretnego. - Sądzimy, że to będzie pierwsza inwestycja w Gdańsku, w której ceny mieszkań osiągną poziom dotąd zarezerwowany dla Sopotu - przewidują pracownicy dewelopera. Do kogo trafią więc budowane mieszkania? – Mam nadzieję, ze przede wszystkim do gdańszczan - zastanawia się prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - Chciałbym, aby ci, którzy tu zamieszkają, nie byli jedynie gośćmi w sezonie letnim, lecz osiedlili się tu na stałe. I nie mówię tego jedynie przez względ na ich podatki, które wtedy płaciliby w naszym mieście - kończy ze śmiechem.

Na parterze budynków stojących bezpośrednio przy ul. Szafarnia znajdą się m.in. kawiarnie i restauracje. Architekci z RKW przewidzieli także, że część pomieszczeń zostanie zaadaptowana na potrzeby istniejącej tuż obok mariny. Jest to o tyle ciekawe, że miasto nie zdecydowało jeszcze, czy rozbudowę mariny przeprowadzi na własną rękę, czy też wejdzie we współpracę z deweloperem. Jednak nawet w takim przypadku pod uwagę brani będą zarówno Włosi z Pirelli, jak i Hiszpanie z MGI, którzy przygotowują się do zabudowy Wyspy Spichrzów, po drugiej stronie Nowej Motławy. Na wszelki wypadek miasto przygotowało wstępne projekty nowych budynków mariny, które powstałyby na nabrzeżu, pomiędzy inwestycją Włochów, a basenem jachtowym.

Na południowym krańcu działki zabudowywanej przez Pirelli Pekao stoi, pieczołowicie remontowany od kilkunastu tygodni, XVIII-wieczny spichlerz Nowa Pakownia. Jeżeli prace konserwatorskie będą przebiegały zgodnie z planami, już za rok w spichlerzu zostanie otwarty trzygwiazdkowy hotel z 52-54 pokojami, oraz salą restauracyjną dla ok. 200 gości. - To wyjątkowy budynek, ponieważ ma całkowicie drewniana konstrukcję - opowiada Lidia Ciszewska, prezes firmy Navo Investment, która jest właścicielem spichlerza, a wcześniej sprzedała Włochom teren po dawnej Dagomie. - Zależy nam m.in. by w przyszłej recepcji hotelu wyeksponować piękne sklepienie krzyżowe. Mam nadzieję, że nam się to powiedzie.


Wizualizacja apartamentów


wizualizacja spichlerza zaadoptowanego na hotel
 

·
Registered
Joined
·
7,282 Posts
^^ diffel moglby wybrac i wkleic zdjecia z budowy, ma ich calkiem sporo. sa w innym watku, ale to w koncu wiesci z budowy wiec tu chyba bardziej pasuja.
 

·
Registered
Joined
·
8,847 Posts
^^ Na tych wizualkach, o ile się nie myle, brakuje nowego budynku Mariny, który ma stanąć przed inwestycją Pirelli.
 

·
Registered
Joined
·
8,847 Posts
^^ Jednak dobrze mi sie zdawało, że coś tam ma jeszcze stanąć, ciekawe jak wysokie w porównaniu do zabudowy Pirelli?
 

·
Registered
Joined
·
8,847 Posts
Ile jest warte słowo firmy Pirelli Pekao Real Estate

Może trochę OT, ale znalazłem info na temat inwestora i jego inwestycji w Wa-wie. Nie dotyczy to Szafarni ale pomyślałem że może zainteresuje to przyszłych nabywców apartamentów nad Motławą.

Z doswiadczenia wiem, że kilka firm budujących na terenie Trójmiasta stosuje podobne taktyki.

Tekst z www.gazeta.pl:
Firma Pirelli Pekao Real Estate uznała, że mieszkania w Warszawie drożeją zbyt szybko, by opłacało się dotrzymywać słowa. Zawiedzeni klienci zawiązują Stowarzyszenie Oszukanych przez Dewelopera Projekt ogromnego bloku przy ul. Okopowej na Woli cieszył się dużym zainteresowaniem na targach mieszkaniowych. Blisko do Śródmieścia, obok centra handlowe Klif i Arkadia, ładne widoki, zwłaszcza z wyższych pięter (budynek ma mieć od 13 do 17 pięter). Dlatego firma Pirelli Pekao Real Estate nie miała kłopotów ze znalezieniem chętnych na mieszkania, którzy teraz czują się oszukani. Żadnych wiążących zobowiązań Już w grudniu zeszłego roku klienci podpisywali umowy rezerwacyjne, choć deweloper nie miał pozwolenia na budowę. Formalności się przeciągały i ważność rezerwacji wygasła. Deweloper trzykrotnie je przedłużał. 31 lipca wygasły po raz kolejny. Rezerwacje skończyły się osobom zapisanym na większość z 260 mieszkań na Okopowej. W takiej samej sytuacji jest większość ludzi, którzy rezerwowali mieszkania w innej, liczącej 450 mieszkań inwestycji Pirelli przy ul. Banderii.
 

·
Registered
Joined
·
90 Posts
według mnie to bedzie wyjebana inwestycja ! lepeij jak bedzie wygladac to jak stare wykoncze z XV wieku bo w koncu to bedzie widoczne z Zurawia a wiec to co stoi po drugiej stronie muszi byc zachowany jakis kontrast .. czyli zachowane do stylu jaki panuje na starowce ! chyba nie postaiwa tam 50 pietrowego wiezowca ktory jest caly oszkolony !

a wogole ta wizualizacja jest tak w kit ;/ .. moze to wygladac o wiele lepeij jak bedzie to wszytszytsko skonczone ! :)
 
1 - 20 of 4170 Posts
Top