SkyscraperCity banner

41 - 60 of 4170 Posts

·
Registered Abuser
2,382 Posts
^^^ hehe nie wydaje mi sie, żebym az tak strasznie przesadził, ale w razie co gdyby mnie ktoś nie zrozumiał, bo tacy na tym forum niestety bywaja, o czym przekonałem się w zeszlym tygodniu, to od razu mowie ze topologia kognitywna mojego postu jest taka, że kupą jest Hydroster a kwiatami pomysły toRRone'a. Klomb to Szafarnia :p

·
Registered
7,282 Posts
^^^ hehe nie wydaje mi sie, żebym az tak strasznie przesadził, ale w razie co gdyby mnie ktoś nie zrozumiał, bo tacy na tym forum niestety bywaja, o czym przekonałem się w zeszlym tygodniu, to od razu mowie ze topologia kognitywna mojego postu jest taka, że kupą jest Hydroster a kwiatami pomysły toRRone'a. Klomb to Szafarnia :p
oj japan, dobrze ze wyjasniles...., ufff...
ja np wzialem twoj post za wiersz, w ktorym podmiot liryczny kupa wyraza plonne jak sie okazuje nadzieje, ze duch torrone jest w stanie stworzyc alegorie klomba, gdzie kupa pachnie jak kwiatek.

ech, nigdy nie bylem mocny w poezji :wallbash:

·
UrbanLifeStyle
6,050 Posts
a słyszeliście o egzotycznych kwiatach które wydzielają zapach kupy, żeby przyciągnąć owady, a dokładniej właśnie te owady, które lubią, kochają, żywią się gnojem? a mojego "projektu" proszę, broń boże, nie brać serio. to było na szybko sklejane i z byle czego - nie oszukujmy się, takie niestety są te zwycięskie i wyróżnione projekty. na rogu szafarni i długich ogrodów pojechałbym zdecydowanie bardziej awangardowo i parę metrów wyżej - tak, by hydroster przestał stanowić tak wyraźną dominantę. i jeszcze jedno: nie upieram się, że ten budynek jest jakimś tam arcydziełem ale na tle bloków po drugiej stronie długich ogrodów (po pierwsze standardowych - jest takich w trójmieście kilkadziesiąt, po drugie klockowatych i o fatalnych proporcjach, po trzecie wyższych, po czwarte wreszcie powtórzonych 5 czy jeszcze więcej razy) hydroster to luwr, wersal, cheanonceau... a nowa pakownia? jak myślicie jak postrzegali ten budynek współcześni? zwykły barak, magazyn, w XVIII w. w gdańsku było takich setki, a ten był jednym z bardziej ordynarnych. dość porównać z królewskim, obu groddeckami czy klasycystyczną daleką drogą.

·
Your brain controller
8,353 Posts

·
Registered Abuser
2,382 Posts
A nawiasem mówiąc w projekcie toRRone podobaja mi się te trzy przeszklone niby-kamienice. Mogłyby nieźle wyjść pod warunkiem, że wykonawca nie spieprzyłby ich montując tandetne odblaskowe szyby jak w Artus Parku.

·
UrbanLifeStyle
6,050 Posts
te przeszklone o "niby-XVIII-wiecznych" zwieńczeniach akurat uważam za najmniej udane spośród wyróżnionych projektów. łatwizna, tandeta, prymityw, banał po najmniejszej linii oporu: stara kamienica po nowemu, a nie nowa kamienica gdańska, w sensie ideowym to po prostu michel..... wkleiłem z braku laku....

·
MrBlackMagicHimself
3,257 Posts
Bardzo liczę na to, że w 2012, w 15-lecie Mariny Gdańskiej, będzie to już port jachtowy na miarę EU. Z bramkami, kartami chipowymi, możliwością przybicia dużymi łódkami, nie tak jak w GA, gdzie postawiono ewidentnie na małe jachty, cumujące przy dalbach... Mnie na 15m łódkę nie stać, ale skoro stawiamy na rozwój i "miasto z morza" może warto by w reszcie w 3M zaczęto myśleć z rozmachem. Również o żeglarzach.
Sorry za OT.
:cheers:

·
Registered
7,282 Posts
16.XI.2006

widzialem dzis wieczorem plac budowy, dach hotelu nie jest juz dziurawy. ale nie wiem czy jest to juz element docelowy dachu czy jakas prowizorka chroniaca przed opadami.

na placu budowy apartamentow bez zmian, prace archelologiczne najwyrazniej sie jeszcze nie skonczyly.
poza tym, ze plot ewidentnie ucierpial podczas ostatniej wichury i odcinkami lezy na rozkopach. nie pomogly betonowe podpory....

·
Registered
1,462 Posts
Discussion Starter #54
Prace archeologiczne niestety trwają dość długo więc jeszcze przez conajmniej pare miesięcy nie spodziewałbym się ich końca...A po ostatnich wiatrach, to ja się w ogóle cieszę, że jeszcze mam okna całe ^^

·
Registered
457 Posts
Zdjęcia z 06.01 - widać, że dach hotelu już gotowy, nawet dzisiaj było słychać z wewnątrz odgłosy pił i wiertarek :). Swoją drogą goście hotelu niedługo będą mieli widok na ciekawą budowę ... na razie tylko badania archelogiczne.

·
Registered
457 Posts
Aha i przy okazji rzut okiem na "gdański eklektyzm" - od lewej Nowa Pakownia, Hydropol, Złote "Kamienice" i 4 "kamienicobiurowce" na tle commiebloków :). Na pierwszym planie marina. Na nudę nie ma co narzekać !!!

·
Registered
4,123 Posts
Widać że nowa Pakownia czeka już na dachówki,ciekawe czy zaryzykują teraz czy poczekają do kalendarzowej wiosny?

41 - 60 of 4170 Posts