SkyscraperCity banner

14241 - 14260 of 14342 Posts

·
Moderator
Joined
·
10,985 Posts
Będzie nowe muzeum ukazujące fenomen odbudowy Gdańska

Po wyprowadzce Muzeum Bursztynu do Wielkiego Młyna, w zwolnionym Zespole Przedbramia - zwanym potocznie Katownią - powstanie nowa placówka muzealna. Będzie to Muzeum Odbudowy Gdańska. Jak sama nazwa wskazuje, umieszczona w nim ekspozycja ma uzmysłowić zwiedzającym fenomen odbudowy niemal doszczętnie zniszczonego pod koniec II wojny światowej miasta. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowe muzeum w Zespole Przedbramia powinno zostać otwarte w 2023 roku.
Czytaj więcej na:
 

·
Registered
Joined
·
3,597 Posts
W zasadzie temat na kilka wątków.
Obecna sytuacja pokazała, jak w Gdańsku brakuje ulicy handlowej. Większość sieciówek znajduje się w galeriach handlowych, a te pozostają zamknięte.
Chichotem losu brak czynnego sklepu LLP w Gdańsku.
Z pewnością do miana ulicy handlowej mogłaby startować Rajska. Oczami wyobraźni widzę dwupoziomowego H&M i Reserved w Rajskiej 8. Jakieś inne marki naprzeciwko. Niestety, to wyobraźnia. Galerie wyssały zupełnie potencjał.
 

·
Registered
Joined
·
177 Posts
no nie wiem, u nas gdzie typowa pogoda jest deszczowa, szara i nudna, większość miast ma ulic handlowych i to z wielkimy sklepamy (h&m, zara, starbucks) do takich ulic z mniejszymi sklepami (markowe drogerie, flying tiger, etc).
nawet brytyjczycy z swoją deszczową pogodą kochają ich "high streets" co znajdziesz w prawie kazdej dzielnicy miasta i jedną "główną" najwiekszą w centrum.

polska zwykle nie ma "kultury" ulic handlowych. w Krakowie jeszcze najwięcej, jeden zara i empik na rynku, tally weijl, orsay i flying tiger na florianski, ale douglas na florianski zamkniety. a w innych miastach?.. wroclaw ma h&m i flying tiger relatywnie blysko przy sobie, w poznaniu h&m i flying tiger na tej samej ulicy i empika na placu wolnosci
jedyne sklep co w polsce dziaja dobrze to rossmann, ale nic z tych przykladow nie jest porządna "shopping street".
 

·
unknown artist
Joined
·
6,517 Posts
Jeżeli miasto samo buduje galerie handlowe, samo przenosi tam imprezy (np. Wilno w Gdańsku), to jakim cudem mamy dorobić się ulicy handlowej? Przecież znikąd sama z siebie nie powstanie.
 
14241 - 14260 of 14342 Posts
Top