Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 2693 Posts

·
Registered
1,488 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Uważam, że temat warty jest nowego wątku. Dzisiaj przejeżdżając obok zauważyłem wyrównany teren po pracach archeologicznych, nowe tablice informacyjne oraz krzątających się robotników na budowie. Wykonawcą robót jest Budros, natomiast termin oddania stanu zerowego to styczeń 2008.
Nie wiem natomiast co z tym operatorem (Hilton), chyba inwestor rozpoczynając budowę wie na jakim etapie są prowadzone rozmowy?

·
Registered
1,473 Posts
Ta budowa zasługuje na odzielny temat, ale samą nazwe zmieniłbym na "Budowa hotelu hilton na targu rybnym". I niech ktoś zapoda wizualki, bo troche obciach, jak w Labaro, temat bez wizualek a kilka razy się w jakiś już wątkach przerzucały...

·
Registered
7,357 Posts
jak juz ktos otwiera watek, to niech to zrobi porzadnie.
a gdzie wizki, fotki dzialki i podstawowe informacje (cena dzialki, inwestor, ilosc pokoi itd) ?

generalnie takie watki powinno otwierac sie wczeniej. tak to juz poszlo mase duskusji na ten temat. teraz watek bedzie raczej slabo sie rozwijal, od czasu do czasu fotki z budowy. w sumie nie wiem czy warto zakladac osobny watek na kazda budowe.

·
Miastolub
3,715 Posts
Ładny projekt, będzie tam pasował i fajnie komponował się ze starą, kamienicową zabudową Gdańska.

·
...
12,253 Posts
Mi też, chociaż nie jest to takie "ah" jak w przypadku Hiltona w Łodzi, a w szczególnoście we Wrocławiu.

·
Somewhere Back In Time
7,459 Posts
Zachwycający projekt to nie jest...szczególnie jak na tą pracownię...wyjątkowo nie przypada mi do gustu ten przeszklony dach na części z napisem "Hotel Hanza"...no ale może w realu będzie to lepiej wyglądać.

·
Registered
167 Posts
A co byscie tam chcieli? Jakis odwazny projekt? Mnie sie bardzo podoba, ze w taki sposob nawiazuja do gdanskich kamieniczek. Podobnie prezentuje sie budynek Centromoru przy Okopowej. Powiazanie nowoczesnosci z tradycja. Oby wiecej takich projektow.
Przeciez w tym miejscu inna forma zabudowania jak kamieniczki po prostu by nie pasowala. Jakby wygladal jakis super nowoczesny budynek przy Baszcie Łabędz?
Jak dla mnie hotel z klasa. Nie moge sie doczekac rozpoczecia budowy.

·
Somewhere Back In Time
7,459 Posts
A co byscie tam chcieli? Jakis odwazny projekt? Mnie sie bardzo podoba, ze w taki sposob nawiazuja do gdanskich kamieniczek. Podobnie prezentuje sie budynek Centromoru przy Okopowej. Powiazanie nowoczesnosci z tradycja. Oby wiecej takich projektow.
Przeciez w tym miejscu inna forma zabudowania jak kamieniczki po prostu by nie pasowala. Jakby wygladal jakis super nowoczesny budynek przy Baszcie Łabędz?
Jak dla mnie hotel z klasa. Nie moge sie doczekac rozpoczecia budowy.
Mi akurat nie chodzi o to że hotel jest w formie kamienic...bo to akurat dla mnie także dość logiczne...ale podziały mogłyby byc cardziej stanowcze, bardziej zróżnicowane...a tak wygląda to troszkę nudnawo i monotonnie...i nie pomaga nawet różnica wysokości gzymsów czy to "ożywcze" przeszklenie...brakuje mi tu bieli w jakiś powtarzających się rytmach, ożywiłoby to troszkę tę monotonię takich samych okien i powtarzających się elewacji...

·
Registered
1,488 Posts
Discussion Starter · #16 ·
jak juz ktos otwiera watek, to niech to zrobi porzadnie.
a gdzie wizki, fotki dzialki i podstawowe informacje (cena dzialki, inwestor, ilosc pokoi itd) ?

Sorry, ale wczoraj nie mialem czasu nawet pstryknąć fotek. Zdjęcia z dzisiaj

1 - 20 of 2693 Posts