Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 122 Posts

·
UrbanLifeStyle
6,071 Posts
kamienica jest na pewno z okresu po 1890, secesyjna (patrz detal, technologia, wymiary, proporcje...) szyld musi pochodzić z innego budynku, który być może stał tu wcześniej, chociaż na moje oko jest to wtórnie wkomponowane godło jakiegoś spichrza. Nazwa jest charakterystyczna dla dawnych spichrzów moim zdaniem.

·
UrbanLifeStyle
6,071 Posts
barak z lodami "Miś" (skądinąd kultowymi) będzie wyglądał jak meteoryt w kontekście tych nowych budynków. ciekawe też co dalej z zabitą dechami kamienicą obok Degustatorni. zawali się w końcu, czy się ktoś zlituje?

·
UrbanLifeStyle
6,071 Posts
a mi się wydaje, że spotęgują tylko dramat na zapleczu tego kwartału: grodzka, rycerska, dylinki, sukiennicza, wartka - ruina na ruinie z zabytkowym browarem i kilkoma innymi budynkami jeszcze z XVII-XVIII w. nie remontowanymi od wojny albo i nigdy. Sierociniec na Sierocej zamieniony na slumsowe mieszkania sypie się w oczach - wczoraj widziałem postępujące pęknięcia w elewacji. barokowa Kamienica Browarników zabita dyktą, obok degustatorni walący się pustostan, odrapane kikuty oficyn, zdewastowane relikty budynków przemysłowych z czasów kiedy zamiast pary maszyny napędzały liczne odnogi kanału raduni a przy tym wszystkim ostatnie szczątki zamku krzyżackiego, z których już za moment nie będzie co zbierać.

·
UrbanLifeStyle
6,071 Posts
z drewnianą palisadą bylibyśmy światową potęgą! nawet Biskupin by nie podskoczył! a kamienicy-baszty serio żal. trudno wprost uwierzyć, że spotkał ją taki los. chociaż był już precedens - Baszta pod Zrębem. no i domek galeriowy przy św. Trójcy + XVIII/XIX w. czy kamieniczki na Sierocej i Starych Domkach - już nie średniowieczne co prawda ale rzeczywiste autentyki. atrapy na Długiej wyremontowano z pięć razy podczas, gdy tych nielicznych reliktów nie konserwowano od 1945. Takich kwiatków szczególnie dużo było w latach 60. - np. kompletnie zachowane fragmenty św. ducha, straganiarskiej i świętojańskiej, którym pozwolono się zwyczajnie rozsypać, podczas gdy 2 przecznice dalej budowano praktycznie od piwnic Mariacką.

1 - 20 of 122 Posts