Skyscraper City Forum banner
621 - 640 of 2693 Posts

·
Registered
2,840 Posts
Tak btw. te elewacje nie są jeszcze zadaszone, poczekajcie na ten element, może poprawi on całościowy wygląd

·
Your brain controller
8,344 Posts
^^Co to jest zadaszenie elewacji?

^^

zrekonstruowane będą:
Ławy Mięsne, ul. św Ducha i kamienice przy kościele św. Jana.
reszta to działki na zabudowę nawiązującą do historycznej czyli takiej jak np. kotłownia przy żurawiu:nuts:
Nic mi nie wiadomo by św.Ducha miała być rekonstruowana. Ten teren był przez miasto obijęty konkursem na nowoczesną kamienicę czego efektem jest już pobliska inwestycja Impro i nie jest to żadna rekonstrukcja. Cała św.Ducha jeśli miasto odwarzy się zlikwidować ten park jest przewidziana do zabudowy nawiązującej architekturą do kamienic.

·
Registered
2,840 Posts
Okap, gzyms czy co tam ma docelowo byc. Góra elewacji to goły klinkier/kamień, także gdy skończą kłaść dach, ta część pewnie lekko zmieni wygląd.

·
Registered
4,050 Posts
Cała św. Ducha, jeśli miasto odwarzy się zlikwidować ten park, jest przewidziana do zabudowy nawiązującej architekturą do kamienic.
To może nie być złe, ale chciałbym też zobaczyć gdzieś odrestaurowaną kamieniczkę taką, jakie możemy oglądać tylko na zdjęciach. W środku może być nowoczesna, byleby z zewnątrz oddawała dawny urok.

A co do kotłowni przy Żurawiu, to nie mogę powiedzieć, żeby była zła (zdecydowanie lepsza w tym miejscu niż jakaś corbusierowska "szafa"), ale na Głównym Mieście wolałbym widzieć bardziej tradycyjną zabudowę, stąd również moje wątpliwości co do Hiltona.

A słyszałem, że Żuraw ma być wyburzony, bo konserwa przenosi na jego miejsce zielone żurawie stoczniowe :nuts:

·
Registered
485 Posts
^^Co to jest zadaszenie elewacji?

Nic mi nie wiadomo by św.Ducha miała być rekonstruowana. Ten teren był przez miasto obijęty konkursem na nowoczesną kamienicę czego efektem jest już pobliska inwestycja Impro i nie jest to żadna rekonstrukcja. Cała św.Ducha jeśli miasto odwarzy się zlikwidować ten park jest przewidziana do zabudowy nawiązującej architekturą do kamienic.
Chyba pomyliłeś św. Ducha z Szeroką :]
Na Szerokiej nie będzie rekonstrukcji i park (dzięki Michelowi i protestom) pozostanie a w nim stanie pomnik Mściwoja :cheers:

·
Moderator
10,339 Posts
To może nie być złe, ale chciałbym też zobaczyć gdzieś odrestaurowaną kamieniczkę taką, jakie możemy oglądać tylko na zdjęciach. W środku może być nowoczesna, byleby z zewnątrz oddawała dawny urok.
tylko że na terenie, gdzie teraz jest Hilton wcześniej był slums miejskiej biedoty, zabudowa o bardzo niskiej jakości i wartości.
obecny hotel będzie prawdopodobnie najbardziej wartościową rzeczą na tej działce do czasów krzyżackiego przedzamcza, które tu było ulokowane.

tak, więc to co piszesz ok, ale właśnie na wspomnianej św. ducha.

podejrzewam w ogóle że na terenie pierwotnego Głównego Miasta (od ogarnej do św. ducha) będzie się można spodziewać tylko dosłownego rewiwalizmu (na potwierdzenie tej teorii czekam na to co się wyłoni na grząskiej), a budowle typu inpro czy immolux na Nowym Mieście (czyli nowszej część Głównego Miasta od szerokiej do podwala staromiejskiego).

·
Registered
4,050 Posts
tylko że na terenie, gdzie teraz jest Hilton wcześniej był slums miejskiej biedoty, zabudowa o bardzo niskiej jakości i wartości.
obecny hotel będzie prawdopodobnie najbardziej wartościową rzeczą na tej działce do czasów krzyżackiego przedzamcza, które tu było ulokowane.
Ja to wszystko wiem, to też moja uwaga dotyczyła raczej "wnętrza" Głównego Miasta niż obrzeży. Bo dla budowli typu Hilton to ja widzę miejsce na Wyspie Spichrzów - tam może być zupełnie zagospodarowane de novo, byle z gustem (Michel - Won!).

Mam nadzieję, że przemyślą jeszcze raz sprawę tego parku przy szerokiej, a pomnik Mściwoja to może stanąć w innym miejscu. Np. przy Baltic Arenie.

·
Registered
485 Posts
Cholera mało mamy pomników? Ostatnio Pomnik Kindertransportów, niebawem pomnik przed Teatrem. Mściwoja też jest potrzebny? Nie wystarczy ulica jego imienia?
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.php?id_news=26758

sory, chyba chodzi o Świętopełka :d

a jeśli taki pomnik powstanie za prywatne pieniądze to też będzie Ci przeszkadzać? Nie uważam żeby w Gdańsku było za dużo pomników. raczej nędza miejska w inny obszarach wzmaga negatywne reakcje na tego typu budowle.

·
UrbanLifeStyle
6,071 Posts
no widzisz: w jednym miejscu mówisz "michel - won", a w drugim czcisz powierzchowne rekonstrukcje, które ostatnio tylko on przemycał w swoich realizacjach (piwna, sieroca, szopy, stągiewna, domek młynarza). TYLKO michel to ostatnio robił. powinien być twoim idolem.

·
Ralph
906 Posts
z Eurobuild

Warbud buduje w centrum Gdańska 26-05-2009
POLSKA Spółka Warbud zawarła umowę na generalne wykonawstwo zespołu apartamentowo - hotelowego w Gdańsku. Spółka zmodernizuje dwa zabytkowe budynki z przeznaczeniem na apartamenty przy ul. Grodzkiej i Czopowej (odpowiednio 784 mkw. i 2,75 tys. mkw. powierzchni) oraz zbuduje od hotel przy ul. Rycerskiej (2,2 tys. mkw.) w Gdańsku. Prace potrwają od czerwca 2009 do listopada 2010 r. i będą przebiegały pod nadzorem konserwatora zabytków. Kontrakt jest wart ponad 23 mln zł. Zamawiającym jest Skarbiec Nieruchomości 7.

·
Prokrastynator
1,199 Posts
Chyba tak, bo co innego tam zostało? Te budynku na to zasługują. Cały kompleks wewnątrz jest o wiele ciekawszy niż można wnioskować po zewnętrznym wyglądzie. Fajnie sklepione piwnice, podziemne korytarze (pod Czopową). Ich wysuszenie musi kosztować więcej niż wyburzenie i rekonstrukcja... Kwartał kryje pewnie jeszcze wiele tajemnic... Trzymam kciuki :)

·
Registered
485 Posts
^^
Genialna wiadomość! mój ulubiony fragment Gdańska doczekał się chyba lepszych czasów :cheers: :cheers: :cheers:

621 - 640 of 2693 Posts