Skyscraper City Forum banner
641 - 660 of 2691 Posts

·
Registered
13,125 Posts
A wszystko to dostępne jedynie dla młodych osób, które mają siłe kręcić z kapcia kilometry. A dystans ten jeszcze wzrośnie po likwidacji pętli na Wałowa. Yeeaaah! Kocham Gdańsk! Największe zadupie komunikacyjne w centrum miasta. Miasto wyjątkowe co najmniej na skalę Polski.

·
Registered
485 Posts
A wszystko to dostępne jedynie dla młodych osób, które mają siłe kręcić z kapcia kilometry. A dystans ten jeszcze wzrośnie po likwidacji pętli na Wałowa. Yeeaaah! Kocham Gdańsk! Największe zadupie komunikacyjne w centrum miasta. Miasto wyjątkowe co najmniej na skalę Polski.
to fakt. żeby dostać się do degustatorni to trzeba się nachodzić a z powrotem to już w ogóle masakra. :bash:

·
UrbanLifeStyle
6,062 Posts
no co wy? przecież będziecie mogli komfortowo zaparkować swoje golfy pod podwalem. tfu! co ja mówię? po co? przecież na targu rybnym jest pierwszorzędny parkplatz :)

a teraz serio: ciekawe do kogo należy odrapana kamienica zaraz na lewo od spichrza pod jeleniem (czyli zdegustatorni). od kilku lat jest pusta i popada w ruinę... parę fajnych autentyków i to w całkiem dobrym stanie zachowało się też wśród wiekowych kasztanowców przy kanale tuż przed parkanem stoczni. elegancki dom z czerwonej cegły wygląda na jakiś historyczny pensionat/hotel (?)

·
Registered
13,125 Posts
no co wy? przecież będziecie mogli komfortowo zaparkować swoje golfy pod podwalem. tfu! co ja mówię? po co? przecież na targu rybnym jest pierwszorzędny parkplatz
Gdańsk jest miastem wyjątkowym w skali świata! To jedyne miasto na świecie, które program ograniczenia ruchu aut w centrum realizuje poprzez budowę dużych parkingów, które pomieszczą ich jeszcze wiecej niż obecnie.

Poza tym nie wiem czy to dobry pomysł wracać z pubu autem ;)

·
Registered
5,881 Posts
ja ostatnio spacerowałem Grodzką... miejsce jest naprawdę świetne, widok na drugą stronę motławy, do tego cisza, spokój. Czekam na tę ulicę za 2-3 lata, spokoju juz takiego nie będzie, ale .

·
Registered
579 Posts
z Eurobuild
Warbud buduje w centrum Gdańska 26-05-2009
POLSKA Spółka Warbud zawarła umowę na generalne wykonawstwo zespołu apartamentowo - hotelowego w Gdańsku. Spółka zmodernizuje dwa zabytkowe budynki z przeznaczeniem na apartamenty przy ul. Grodzkiej i Czopowej (odpowiednio 784 mkw. i 2,75 tys. mkw. powierzchni) oraz zbuduje od hotel przy ul. Rycerskiej (2,2 tys. mkw.) w Gdańsku. Prace potrwają od czerwca 2009 do listopada 2010 r. i będą przebiegały pod nadzorem konserwatora zabytków. Kontrakt jest wart ponad 23 mln zł. Zamawiającym jest Skarbiec Nieruchomości 7.
czy ktoś może nanieść na mapę satelitarną które to działki?

·
Prokrastynator
1,199 Posts
w miejscu "?" planowany był skansen archeologiczny i muzeum w powłoce zamku krzyżackiego (który tu stał). nie wiem na ile są to aktuale plany, ale wydaje się, że nie bardzo, bo funkcje przewidzane dla zamku pełni chyba spichlerz Błękitny Baranek.

·
Registered
485 Posts
w miejscu "?" planowany był skansen archeologiczny i muzeum w powłoce zamku krzyżackiego (który tu stał). nie wiem na ile są to aktuale plany, ale wydaje się, że nie bardzo, bo funkcje przewidzane dla zamku pełni chyba spichlerz Błękitny Baranek.
zgadza się. chyba plany ciągle są aktualne mimo Błękitnego Baranka.

·
Your brain controller
8,226 Posts
Przeszedłem się właśnie przez targ rybny i muszę przyznać, że zarówno Hilton jak i ImoLux w realu prezentują się dużo lepiej niż na wizualizacjach. Rozwiały się moje obawy co do materiałów na Hiltonie zwłaszcza tego czarnego kamienia. Wygląda to lepiej niż dobrze.

·
Registered
485 Posts
po przeliczeniu obszaru zgadzam się z powyższą poprawką :) czyli ten budynek przy Grodzkiej idzie do wyburzenia? Czy renowacja?
wg. mnie nie ma mowy o żadnym wyburzaniu. już dość wyburzyliśmy i rozebraliśmy (my gospodarze Gdańska od 1945r.) np. Daleka Droga...
czas odpłacać za grzechy. nie ma zmiłuj. :cheers:

641 - 660 of 2691 Posts