Skyscraper City Forum banner
681 - 700 of 2693 Posts

·
Your brain controller
8,282 Posts
nie podoba mi się pewna rzecz w waszym myśleniu: dlaczego niby atrakcyjne rejony miałyby mieć rację bytu tylko jako towar turystyczny? one powinny przede wszystkim istnieć dla nas - mieszkańców. dawać nam radość na co dzień, a nie tylko "photo-opportunity" na urlopie. to jest NASZE MIASTO. ŻYJMY W NIM! mieszkajmy, prowadźmy interesy, spotykajmy się, imprezujmy, zapraszajmy gości (turystów), by zobaczyli jak żyjemy.

a potem nakładem Taschena wyjdą Gdańsk Interiors albo Icons: Gdańsk Style albo Hedonist guide to Gdańsk Cafe's.....
:) taaaaaaaaaaa.............
^^
Już nie raz to mówiłem, ale myślę, że ideałem jest też zachowanie idealnego balansu między miastem dla siebie i na pokaz. Od zawsze sukcesem miast było to, że ściągały do nich rzesze ludzi, cele i struktura tych podróży się zmieniają wraz z epokami, ale goście są i byli zawsze kluczem do wielkości.

·
Registered
485 Posts
^^
Już nie raz to mówiłem, ale myślę, że ideałem jest też zachowanie idealnego balansu między miastem dla siebie i na pokaz. Od zawsze sukcesem miast było to, że ściągały do nich rzesze ludzi, cele i struktura tych podróży się zmieniają wraz z epokami, ale goście są i byli zawsze kluczem do wielkości.
no tak. nie zróbmy z Gdańska martwej Wenecji ....

·
Moderator
10,337 Posts
oraz ponownie "dom bez okien" na tejże ulicy
skoro jak wynika z planu miejscowego ten budynek nie jest chroniony, to może inwestor wybije dodatkowe okna w jego ścianie? takie rzeczy już się nieraz zdarzały, a ślady takich operacji można obserwować na odsłoniętych z tynku ceglanych licach ścian niektórych budowli.

Moim zdaniem: syf i malaria, bida-budyneczki ani nie komponujace sie ze soba, ani nie bedace przykladami nawet sredniej architektury; myslenie ze na czyms takim, czy na tych paru ceglach ktore zostaly z zamku zrobimy tutaj turystyczne kokosy zajezdza wg mnie gdanska megalomania. W Bytowie czy Czluchowie (bez obrazy) tez maja podobne atrakcje.
złota uliczka to zasadniczo były slumsy o plebejskiej architekturze, a jednak zrobiła turystyczne kokosy.

oczywiście zamczysko nie stanie się nigdy jakimś turystycznym zagłębiem, głównie dlatego że większość dawnej zabudowy została skasowana (jak na przykład te pierzeje kamieniczek nad kanałem radunii, trochę amsterdamsko by to dzisiaj wyglądało), ale jednak rewitalizacja tego co pozostało będzie sporym sukcesem. :cheers:

·
In Utumno Veritas
1,800 Posts
Dorzuce wiecej do pieca:

Nigdy nie rozumialem, po co mamy chronic 'zabytki' takie jak te 10m muru ktore zostalo z zamku. No stoi sobie, niszczeje i straszy. Jest pod ochrona prawa, nie mozna tego ruszyc, a minusem takiej sytuacji jest utrudnienie jakichkolwiek inwestycji na tym terenie. A plusem? Co jest plusem istnienia tego muru? Szczerze mowiac nie widze ani jednego plusa.

Chronic powinnismy piramidy, Koloseum, wieze Eiffle'a, Zurawia czy - no niech bedzie, ten budynek ze zdjecia w poscie wyzej, chociaz szczerze mowiac to tez jest przyklad typowego budownictwa przemyslowego i podejrzewam, ze w samej Lodzi takich budynkow stoja setki.

·
Registered
485 Posts
Dorzuce wiecej do pieca:

Nigdy nie rozumialem, po co mamy chronic 'zabytki' takie jak te 10m muru ktore zostalo z zamku. No stoi sobie, niszczeje i straszy. Jest pod ochrona prawa, nie mozna tego ruszyc, a minusem takiej sytuacji jest utrudnienie jakichkolwiek inwestycji na tym terenie. A plusem? Co jest plusem istnienia tego muru? Szczerze mowiac nie widze ani jednego plusa.

Chronic powinnismy piramidy, Koloseum, wieze Eiffle'a, Zurawia czy - no niech bedzie, ten budynek ze zdjecia w poscie wyzej, chociaz szczerze mowiac to tez jest przyklad typowego budownictwa przemyslowego i podejrzewam, ze w samej Lodzi takich budynkow stoja setki.
skoro w dalszym ciągu tego nie rozumiesz to już nie zrozumiesz. daj sobie spokój z tym tematem bo tłumaczyć po raz kolejny nie mam ochoty. nikt ci nie każe zapuszczać sie w ten rejon miasta zwłaszcza, że cię on straszy.

taaak już wszyscy przyjęli do wiadomości, że utumno tego nie rozumie, że to dla niego syf i kiła i w łodzi są tego setki.

teraz wyluzuj bo piszesz ciągle to samo nie wnosząc nic nowego do dyskusji.

:cheers:

·
Moderator
10,337 Posts
Dorzuce wiecej do pieca:
analogicznie świątynia Artemidy w Efezie, jeden z 7 cudów świata starożytnego. jaki jest plus, że stoi sobie jedna kolumna z gniazdem bociana na szczycie i niszczeje i straszy i utrudnia nowe inwestycje w mieście.. :eek:hno:

·
In Utumno Veritas
1,800 Posts
Nie pisze tego przeciez zeby tutaj 'dorzucac do pieca'. Naprawde nie wiem, jakie motywy kieruja takim postepowaniem i chcialbym sie dowiedziec. Jak na razie nikt jeszcze nie wymienil jakichkolwiek materialnych, historycznych, edukacyjnych czy jakiekolwiek innych plusow z istnienia tego kawalka muru. Asinus jedynie zauwazyl, ze nie jestesmy w takim mysleniu sami (chociaz porownywanie jednego z 7 cudow swiata starozytnego do krzyzackiego zamku jest delikatnie mowiac naciagane) .

Sadze ponadto, ze moje posty wnosza cos do dyskusji - dokladnie pytanie, czy renowacja jest jedyna opcja dla tego miejsca, i szerzej - czy ( a jesli tak to pod jakimi warunkami ) wyburzanie fragmentow zabytkow powinno byc dozwolone.

·
Your brain controller
8,282 Posts
no tak. nie zróbmy z Gdańska martwej Wenecji ....
Nie rozumiem do czego się odnosisz? Może chciałeś kogoś innego zaquotować. Tak czy inaczej brzmisz głupio i zaczepnie ;P

·
Registered
485 Posts
Nie rozumiem do czego się odnosisz? Może chciałeś kogoś innego zaquotować. Tak czy inaczej brzmisz głupio i zaczepnie ;P
nie było żadnego podtekstu w tym co napisałem, a że tak to zabrzmiało... :)

Oglądałem materiał filmowy na temat problemów Wenecji i mają kłopot z tym, że miasto praktycznie wymiera, jest dekoracja dla turystów a nie miastem do mieszkania. Ceny czynszów rosną, ludzie się wyprowadzają, mieszkania zamieniają na apartamenty do wynajęcia. Inwestycji żadnych bo wszystko jest zabytkowe. Miasto turystów nie mieszkańców. Nie chciałbym żeby tak było w Gdańsku.

·
Your brain controller
8,282 Posts
Odczytałem tą wypowiedź w drugą mańkę w takim razie. Myślę że do popularności wenecji nam jeszcze wiele brakuje.

·
Your brain controller
8,282 Posts
analogicznie świątynia Artemidy w Efezie, jeden z 7 cudów świata starożytnego. jaki jest plus, że stoi sobie jedna kolumna z gniazdem bociana na szczycie i niszczeje i straszy i utrudnia nowe inwestycje w mieście.. :eek:hno:
Potajemnie zdradzę ci, że jeśli miali by tam wybudować budynek, który miałby być códem świata współczesnego to sam bym chętnie tą kolumnę obalił.

·
Nec temere, nec timide
2,767 Posts
można już "zwiedzać" budynek immo-lux'u na Targu Rybnym. Wystarczy podejść od strony Targ Rybnego i poprosić o oprowadzenie po budynku - że niby jesteśmy zainteresowani kupnem mieszkania (na ukończeniu jest mieszkanie pokazowe)

681 - 700 of 2693 Posts