SkyscraperCity banner

21 - 40 of 13649 Posts

·
Let's go crazy !
2,968 Posts
Zwieńczeniem północnego cypla Wyspy Spichrzów miałaby być konstrukcja jednocześnie związana z miastem, jak i wyjątkowa zarazem.
a co to mialo byc na koncu tego cyplu??

ogolnnie na tych wizualkach swietnie to wyglada!!:) dlaczego tam sie nic nie dzieje??

·
Registered
1,743 Posts
Info. Pomiędzy działką kupioną przez Hiszpanów a samotnie stojącą kamienicą przy ul. Chmielnej, będzie nowa inwestycja. Działkę kupili tez Hiszpanie. Podobno wczesną wiosna ma się na całej działce (tej pierwszej i drugiej) zacząc budowa. Tylko błagam nie zamieszczajcie znowy wizualki Scandinavian Centre bo to juz dawno i nie prawda i nie zgodne z wytycznymi kanserwy woj.

·
Your brain controller
8,331 Posts
Ło jezu, ale ja słabe rendery robiłem dwa lata temu :D Chyba jeszcze raz wyrenderuje mój dyplom bo aż wstyd :D

·
Nec temere, nec timide
2,733 Posts
Mówisz o kwartale Chmielna, Żytnia, Pszenna, czy Chmielna, Żytnia i Spichrzowa? Wydaje się z opisu, że jednak o tej pierwszej. W takim razie inwestorem rzeczywiście będą hiszpanie (właściciele także działki przy Pszennej 10 i Grodzkiej 10) z firmy Polska Rocafort Sp. z o.o. Już myślałem, że zapomnieli ;)

·
Great Ape Project
4,879 Posts
Symbol historyczny, bo Gdańsk pomimo bycia światową stolicą bursztynu i bursztynnictwa nie dysponuje już (podobnie jak całe polskie wybrzeże) złożami tego surowca. Nasi bursztynnicy przerabiają obecnie niemal wyłącznie surowiec importowany (ponoć jeszcze trochę rodzimych zapasów mają ) ;)

Przy tej jakości renderu nie widać dokładnie, ale wygląda to jak iluminowana spiralna pochylnia/schody na platformę widokową, z której zaglądać można wgłąb Głównego Miasta.
A przynajmniej tak to chciałbym odbierać. Jak się mocno skupię, to może tak to będzie :lol:

·
The Ratizator™
4,498 Posts
^^ Nie przesadzaj z tym skupianiem sie, bo stworzysz dzielo o wiele potezniejsze od naszego skromnego bursztynka :colgate:

A tak juz na serio - kurcze, jakos ta bryla w moich oczach nie harmonizuje sie z reszta. Chyba bym sie nie odwazyl na takie zwienczenie WS...

·
Great Ape Project
4,879 Posts
^^ Jasne. I będą u nas tak długo, jak Rosja będzie utrzymywać cło importowe na bursztyn i eksportowe na jego wyroby :lol:

Co do harmonizowania się owego awangardowego zwieńczenia cypla, to wydawało mi się, że w jednym zniezłych projektów zabudowy WS był tam całkiem niemały biurowiec w śmiałych barwach (coś w rodzaju wyraźniego klina, którego nie będą mogli zignorować wpływający na Motławę), a w części północno-wchodniej też jakieś spore budynki ze szklaną półprzezroczystą górą, których jednak niemal nie byłoby widać od strony Długiego Pobrzeża (nie licząc tego szkła). W którymś numerze "2x30 dni" to widziałem parenaście miesięcy temu. Ale może jakieś zwidy miałem ;)
Po wielu projektach, które miały zamienić WS w witrynę ekstrawagancji dla "odreagowania" siłowego naśladownictwa "historycznej" zabudowy nie pozostał niemal ślad. Może to i dobrze, że WS będzie architektonicznym przedłużeniem Głównego Miasta. Odkąd zwolniły się tereny MM to pewnie tam powinna się skupić całą awangarda (i niechby tam zaszaleli i jakością i wysokością :cheers: ).

·
Banned
3,058 Posts
Zobaczcie jak to wygląda w Amsterdamie. Ja też widziałbym po prostu normalą zabudowę, która nie odróżniałaby się znacząco od reszty.

·
Your brain controller
8,331 Posts
Symbol historyczny, bo Gdańsk pomimo bycia światową stolicą bursztynu i bursztynnictwa nie dysponuje już (podobnie jak całe polskie wybrzeże) złożami tego surowca. Nasi bursztynnicy przerabiają obecnie niemal wyłącznie surowiec importowany (ponoć jeszcze trochę rodzimych zapasów mają ) ;)

Przy tej jakości renderu nie widać dokładnie, ale wygląda to jak iluminowana spiralna pochylnia/schody na platformę widokową, z której zaglądać można wgłąb Głównego Miasta.
A przynajmniej tak to chciałbym odbierać. Jak się mocno skupię, to może tak to będzie :lol:
Złoża są, tylko na dnie bałtyku a takrze wciąż w pasach nadmorskich. Wydobycie jest spore tylko nielegalne.

·
UrbanLifeStyle
6,049 Posts
kontrowersyjne - owszem ale mnie się podoba. nie żebym był bezkrytyczny - wówczas pewnie nie byłbym sobą - drobna kosmetyka by się przydała ale moim zdaniem to wciąż najlepszy (co tylko świadczy o poziomie innych projektów) a napewno najbardziej odważny, oryginalny, nowoczesny, na swój sposób kompromisowy choć nie ulegający łatwiźnie dotychczasowych prób "twórczego nawiązywania", a przy tym wszystkim nie ocierający się o śmieszność jak "bryła bursztynu". trochę z ducha postmodernistycznych erudycyjnych rebusów "z lekką nutką" kritische Rekonstruktion

·
Registered
7,275 Posts
nie wiem jak inni, ale ja nie zwrocilem wczesniej na to uwagi.
i to jest sluszna koncepcja :cheers:

Kamienice powstaną pomiędzy kanałem Nowej Motławy a przemysłowymi terenami PKP. Złożony z trzech budynków wzdłuż Nowej Motławy kompleks wyposażony będzie w 184 mieszkania o wielkości od 50 do 100 metrów kw., w prawie 200 miejsc parkingowych oraz 27 punktów usługowych. W sumie inwestorzy w grudniu 2008 roku oddadzą do użytku 11 tysięcy m kw. powierzchni mieszkaniowej.
Inwestorem jest P.B. "Górski" z Kartuz, znane nie tylko z wybudowania w Gdańsku już prawie tysiąca mieszkań, ale także z planowanej rewitalizacji terenów po byłym browarze we Wrzeszczu.
www.npg.com.pl

·
Registered
7,275 Posts
Kalendarium Wyspy Spichrzów

pocz. XIV wieku - pojawienie się pierwszego zespołu spichrzów na prawym brzegu Motławy;

1517-1519 - przekopanie rowu przy wschodniej części terenu i utworzenie tym sposobem "półwyspu spichrzów"; zastąpienie istniejącej palisady wałem ziemnym, który nieco później otrzymuje nazwę Psiego Wału;

1536 - wielki pożar, w wyniku którego ulega zniszczeniu około 200 spichrzów;

1576 - przekopanie fosy po stronie wschodniej, co sprawia, że tereny spichrzowe stają się rzeczywistą wyspą;

1945 - między 26 a 30 marca, wskutek działań wojennych, niemal całkowita zagłada Wyspy Spichrzów; jedyny ocalały wtedy w całości spichrz to Błękitne Jagnię, zwany od początku XIX wieku Wisłoujściem (ul. Chmielna 53);

1969 - styczeń, władze Gdańska przedstawiają koncepcję budowy biurowców i pawilonów handlowych, realizację planują na lata 1971-1975;

1989 - władze Gdańska organizują międzynarodową konferencję dotyczącą zagospodarowania Wyspy Spichrzów;

1990 - listopad, powołanie Agencji ds. Wyspy Spichrzów;

1995 - 8 listopada, podpisanie umowy pomiędzy Genesis Hotels Poland, polską filią amerykańskiej Hardage Suites Hotels i miastem Gdańsk, gmina wnosi do spółki 2,4 tys. m kw. gruntu (wartych 4 mln zł) i 120 tys. zł na badania archeologiczne, Amerykanie obiecują do 1998 roku wybudować hotel, wart 23 mln dolarów;

1999 - zmiana planu zagospodarowania przestrzennego wyspy pochodzącego z 1963 roku, miasto podaje GHP do sądu za niewykorzystywanie terenu zgodnie z przeznaczeniem, do użytku oddano kamieniczki przy ul. Stągiewnej;

2000 - spółka GHP bankrutuje, 92 procent udziałów amerykańskiej firmy przejmuje japoński bank Nomura;

2002 - marzec - WSC Investment po rocznych rozmowach z Namurą za 1,8 mln dolarów kupuje 92 procent udziałów w spółce z miastem, gwarantuje budowę hotelu, restauracji, apartamentów, sklepów, mariny i bazy żeglarskiej, wraz z Mennicą Incest firma tworzy spółkę Wyspa Spichrzów;

2002 - kwiecień, władze miasta Gdańska za dwa mln zł sprzedają 8 procent udziałów Mennicy Incest;

2002 - WSC zaciąga pod zastaw wyspy 10 mln zł pożyczki od firmy Computerland, a następnie 3,6 mln dolarów od Dresdner Banku;

2003 - 3 stycznia, WSC za 17 mln zł sprzedaje zastawione grunty Stołecznemu Przedsiębiorstwu Handlu Wewnętrznego, należącemu do Skarbu Państwa, WSC spłaca dług firmie Computerland;

2003 - grudzień, Stowarzyszenie Nasz Gdańsk i Gdańska Grupa Inwestycyjna przedstawiają projekt zagospodarowania wyspy; bez odpowiedzi miasta;

2005 - sierpień, znajduje się kupiec na grunty SPHW, 7400 m kw. za cenę 16 mln 950 tys. zł kupuje hiszpańska firma developerska Martinsa Grupo Inmobiliario;

2006 - marzec, warszawska firma Gray International przedstawia pięć koncepcji zagospodarowania Wyspy Spichrzów.

Magdalena Szałachowska - NaszeMiasto.pl

21 - 40 of 13649 Posts