Skyscraper City Forum banner

fajny?

1 - 20 of 42 Posts

·
#ilovegdn
2,187 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Funkcja: mieszkania
Inwestor: Mill-Yon
Budowa: 2010 - 2012

Budynek gabarytami, oraz kształtami nawiązuje do dawnych spichlerzy.

fot. Aura Gdańsk

fot. Kapitankloc

fot. Dariusz Słodkowski

fot. piotr.k

fot. trójmiasto.pl

fot. M.K.

fot. Luxis

fot. ChrisPL

fot. Kapitankloc

Przepraszam za słabe zdjęcia, nic lepszego nie znalzłem.

·
Moderator
10,326 Posts
Bardzo istotna inwestycja jeśli chodzi o tematykę odbudowy Wyspy Spichrzów. Można też ją nazwać pionierską, bo docelowo cały teren wokoło ma zostać zabudowany śródmiejską zabudową, a Aura jest właściwie pierwszą od lat ekspansją miasta na te tereny. Zalety: odpowiednia wielkomiejska wysokość, pierzeja wzdłuż ulicy, waterfront przy rzece, ciekawy projekt i wykończenie. Jedyna uwaga to samo nabrzeże mogłoby być wykonane bardziej finezyjnie, no ale domyślam się, że to raczej kwestia nie do końca zależna od inwestora skoro nabrzeża leżą w gestii urzędu morskiego. Niemniej jednak 9.5 ode mnie.

·
Registered
4,114 Posts
Ja odejmuję 0,5 pkt za brak zróżnicowania kolorów paneli elewacyjnych które było zapowiadane w pierwotnych wizualizacjach.Trzeba pamiętać że cały czas inwestor ma możliwość dobudowania jeszcze dwóch budynków.

·
unknown artist
8,562 Posts
O ile się nie mylę jednego - na tyłach. Po prawej (patrząc od wody) na jesień wg zapowiedzi ruszają z podobnymi, niemniej to już inny inwestor.

Ode mnie również 9,5. Przydałoby się planowane zróżnicowanie odcieni paneli i strasznie mnie drażnią niskie kaloryfery w oknach. Na szczęście mieszkańcy sami je likwidują.

·
#ilovegdn
2,187 Posts
Discussion Starter · #9 ·
W zasadzie taka wysokość jest historycznie uzasadniona. W końcu to w Gdańsku w czasach I RP budowano najwyższe budynki przemysłowe, oraz kamienice w tym kraju. Teraz można powiedzieć wracamy do korzeni, bo w zasadzie cała wyspa będzie tak wysoko zabudowana.

·
Registered
2,840 Posts
9,5

Plus za pierwsze w Śródmieściu nienatarczywe nawiązanie do historii, za odważną (jak na rok budowy) lokalizację, za "dociążenie" Toruńskiej i rozciągnięcie miasta, za usługi od strony kanału, za jakość (czego na zdjęciach nie widać, ale to jest poziom Wilanów+, od sąsiedniej Chmielnej dzieli Aurę przepaść).
-0,5 za jednolita marchewkę. Za pomocą drugiego koloru mogli przełamać monotonię.

-0,5 odejmę za nabrzeża, jeśli w ciagu kolejnych dwóch lat nie uporządkują terenu od strony wody, nie wybudują obiecanych pomostów i nie odpalą gastronomii. Wiem, że wpływ na te elementy ma poziom sprzedaży i ilość mieszkańców w okolicy, więc jest to minus w zawieszeniu.

·
Registered
69,542 Posts
Sam nie wiem co o tym myśleć :dunno:. Z jednej strony podoba mi się, m.in. ze względu na odważny kolor :| i spójność dzieki potrójnemu powieleniu...

Z drugiej strony wydaje sie sporo przeskalowane - molochwate...

ALE w sumie - zamieszkałbym :D - 9/10.

1 - 20 of 42 Posts