SkyscraperCity banner

Biurowiec Ka5

1 - 20 of 87 Posts

·
Nec temere, nec timide
2,754 Posts
Ode mnie 9... 10 ale tylko za front... -0,5 za zaplecze, -0,5 za reklamę apteki (że też inwestor pozwolił na coś takiego :bash:)

·
Centuś
3,369 Posts
Schludny budynek, aczkolwiek stolarka mogła by być lepsza. Ściana od strony domku też, wygląda na przypadkowy układ okien. Ogólnie 6.5/10 +0.5 za liternictwo, które w interesujący sposób rozwiązało problem ogłoszenia lokatorów = 7/10.

·
Prokrastynator
1,199 Posts
Z tego co wiem, początkowo tylna ściana miała być obłożona tymi panelami, co frontowa, ale inwestor przyoszczędził.

Ka5 podoba mi się za skalę i za okno na park.

Jeszcze 2 lata temu byłem przekonany, że ten obskurny parking będzie tam na zawsze, że działka jest za mała żeby kogoś zainteresować.

·
Moderator
10,250 Posts
9/10 świetny! nowe ogrody, bo tak się nazywa to miejsce, to jedno z tych ocalałych miejsc w gdańsku gdzie można uświadczyć porządnej wielkomiejskiej zabudowy, a ten biurowiec doskonale ją kontynuuje i mam nadzieje że koło niego będą powstawać dalsze miastotwórcze budynki, które połącząłą zwartą zabudowę nowych ogrodów z zabudową siedlec (bo zakładam że ten drewniany domek nie będzie stał tam wiecznie...).

·
Nec temere, nec timide
2,754 Posts
9/10 świetny! nowe ogrody, bo tak się nazywa to miejsce, to jedno z tych ocalałych miejsc w gdańsku gdzie można uświadczyć porządnej wielkomiejskiej zabudowy, a ten biurowiec doskonale ją kontynuuje i mam nadzieje że koło niego będą powstawać dalsze miastotwórcze budynki, które połącząłą zwartą zabudowę nowych ogrodów z zabudową siedlec (bo zakładam że ten drewniany domek nie będzie stał tam wiecznie...).
Jest wpisany do rejestru zabytków, więc sam sobie odpowiedz ;)

·
...
2,120 Posts
Porządne 9. Usługi i gastronomia w przyziemiu, dobra architektura i materiały oraz miastotwórczość to dla mnie największe plusy. Najlepszy budynek jaki powstał w Gdańsku od bardzo wielu lat. Właśnie takiej zabudowy życzyłbym sobie w Młodym Mieście :).

·
Your brain controller
7,853 Posts
7/10 Niezły, ze szczyptą świetnego, ale tylko szczyptą. Literki się podobają bardzo.

1 - 20 of 87 Posts