SkyscraperCity banner

1 - 20 of 276 Posts

·
Registered
Joined
·
4,080 Posts
Discussion Starter #1 (Edited by Moderator)
Mysle, ze czas zalozyc nowy watek o tej budowie skoro ta "inwestycja będzie największą tego typu w Trójmieście"...

BCB Business Park

BCB Business Park to nowoczesny kompleks 5 budynków biurowych klasy A, Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze oraz Hotel.

Dzielnica: Rębiechowo
Funkcja podstawowa: biurowy i konferencyjny
Funkcja dodatkowa: hotelarski
Strona www: klik
Rozpoczęcie budowy: 2010
Zakończenie budowy: 2015

Powierzchnia użytkowa: 85700 m2
Powierzchnia biurowa: 45000 m2
Lokali hotelowych: około 130-170
Kondygnacje nadziemne: 4 - 6
Kondygnacje podziemne: 2
Miejsc parkingowych: 2000

Z GW:

Przy lotnisku w Gdańsku zbudują centrum biurowo-hotelowe
Michał Tusk
2010-04-06, ostatnia aktualizacja 2010-04-05 21:54

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,7735172,Przy_lotnisku_w_Gdansku_zbuduja_centrum_biurowo_hotelowe.html

Gdańskie lotnisko - wzorem portów w zachodniej Europie - przyciąga biura i hotele. Jeszcze w tym roku ruszyć ma budowa wielkiego centrum biurowo-hotelowego na północ od budowanego obecnie nowego terminalu
Tak wyglądać ma centrum biurowe, którego budowa ruszy jeszcze w tym roku. Na cały kompleks składać się będą m.in. budynki biurowe, centrum kongresowo-wystawiennicze i hotel. Łączna wartość inwestycji to pół miliarda złotych. Pierwszy budynek będzie gotowy w 2011 r., kolejne będą oddawane do użytku co roku. Inwestorem jest gdańska spółka Bałtyckie Centrum Biznesu.


Tak wyglądać ma centrum biurowe, którego budowa ruszy jeszcze w tym roku. cały kompleks składać się będą m.in. budynki biurowe, centrum kongresowo-wystawiennicze i hotel. Łączna wartość inwestycji to pół miliarda złotych. Pierwszy budynek będzie gotowy w 2011 r., kolejne będą oddawane do użytku co roku. Inwestorem jest gdańska spółka Bałtyckie Centrum Biznesu.


Każde duże europejskie lotnisko otoczone jest biurami, hotelami i magazynami. Nie inaczej ma być w Gdańsku. Kilkaset metrów od istniejącego terminalu pasażerskiego stoi już park biurowy firmy Allcon, który obecnie jest rozbudowywany (w nowym budynku będzie ponad 8 tys. m kw. powierzchni biurowej). Teraz dołączy do niego BCB Baltic Business Park.

Inwestorem jest gdańska spółka Bałtyckie Centrum Biznesu, która już w zeszłym roku przeprowadziła konkurs architektoniczny na koncepcję zagospodarowania działki położnej na północ od obecnego placu budowy nowego terminalu pasażerskiego. W marcu inwestor otrzymał pozwolenie na budowę pierwszego budynku biurowego. Docelowo na działce o powierzchni 11 hektarów stanie aż 12 obiektów połączonych łącznikami.

- Nasza inwestycja będzie największą tego typu w Trójmieście - mówi Justyna Wojtaszczyk z BCB. - Szacowana wartość inwestycji to aż pół miliarda złotych, a planowana powierzchnia budynków całego kompleksu wynosi około 90 tys. m kw. - dodaje. Budowa pierwszego budynku, zgodnie z deklaracją inwestora, ma ruszyć w drugiej połowie tego roku.

Pierwszy budynek, na którego budowę miasto wydało już pozwolenie, powstanie do 2011 r. Kolejne cztery budynki mają być oddawane do użytku co rok. Niezależnie od nich powstać ma centrum wystawienniczo-konferencyjne o powierzchni całkowitej 21,5 tys. m kw. oraz hotel na około 150 pokoi (tu planowany termin oddania do użytku do 2014 r.). Pod każdym z budynków ma znajdować się podziemny parking.

To kolejny zaprezentowany ostatnio duży projekt biurowy w Trójmieście. Kilka miesięcy temu poznaliśmy plany budowy parku biurowego Olivia Gate, który na działce otrzymanej od miasta na zasadzie "mieszkania za grunt" chce zbudować gdański biznesmen Maciej Grabski. W ramach tego projektu przy hali Olivii powstać ma kompleks o powierzchni 120 tys. m kw., choć tu, tak jak w przypadku Baltic Business Park, rozbudowa będzie następowała etapowo (budowa pierwszych budynków ma ruszyć jeszcze w tym roku).

Jeśli plan się powiedzie, nowe centrum biurowe może mieć poważny wpływ na łączną wielkość nowoczesnej powierzchni biurowej w Trójmieście, która obecnie szacowana jest na ok. 200 tys. m kw. Dla porównania - w Szczecinie wynosi ona 30 tys. m kw., w Poznaniu - 170 tys., we Wrocławiu - 285 tys. m kw., a w Krakowie - 330 tys. m kw.
 

·
Banned
Joined
·
725 Posts
Mysle, ze czas zalozyc nowy watek o tej budowie skoro ta "inwestycja będzie największą tego typu w Trójmieście"...
Ci od Olivia Business Centre mówią że ich będzie największe i komu tutaj wierzyć ;). Ciekawe jest jeszcze to że Trójmiejskie centrum biznesu nosi dokładnie tą samą nazwę co Szczecińskie :lol: to już chyba lepiej by było jak by u Nas powstało Bałtyckie Centrum Biznesu niż "bałtik biznes park". Przyznaje że skala Naszej inwestycji jest zupełnie inna niż ta w Szczecinie ale jednak mimo wszystko mogą występować w przyszłości jakieś nieścisłości z tego powodu.

Jedno jest pewne jeżeli wszystkie zaplanowane w Trójmieście inwestycje biurowe ruszą to możemy powalczyć z czołówką (Kraków Wrocław).
 

·
Registered
Joined
·
1,567 Posts
Przesunięcie terminu wyłonienia Generalnego Wykonawcy I etapu BCB Business Park.

W związku z koniecznością szczegółowego porównania i rozpatrzenia ofert na wykonanie I Etapu BCB Business Park w Gdańsku Rębiechowie informujemy, iż przesunięciu ulega termin rozpatrywania ofert.
Informację na temat wyłonienia zwycięzcy konkursu opublikujemy do dnia 31.08.2010r.
Źródło: http://business-park.bcb.com.pl/
 

·
Registered
Joined
·
1,567 Posts
Generalny Wykonawca budynku B1 wyłoniony

W dniu 17 czerwca ogłosiliśmy konkurs na wyłonienie Generalnego Wykonawcy I etapu budowy BCB Business Park. Intensywne prace nad oceną merytoryczną ofert które do nas spłynęły zostały zakończone w dniu 30 września 2010. Po wielu negocjacjach oraz spotkaniach z oferentami najkorzystniejszą ofertę przedstawiła działająca od 1989 roku firma budowlana Warbud S.A.

Warbud S.A. to realizator wielu prestiżowych inwestycji komercyjnych takich jak np. Galeria Mokotów, CH Arkadia, Blue City w Warszawie, Wiśniowy Business Park budynek A,C,D,E w Warszawie, wieżowiec FIM Tower, Centrum Zarządzania Energią w Gdańsku, Pomorski Park Technologiczny oraz wiele innych realizacji na terenie całego kraju. Warbud S.A. to również laureat prestiżowych konkursów i wyróżnień zarówno biznesowych jak i branżowych.
http://business-park.bcb.com.pl/
 

·
Registered
Joined
·
130 Posts
Czy są może jakieś bliższe wizualizacje hotelu?? Wydaje się najciekawszym obiektem tej inwestycji. Niech budują może jakieś nowe firmy pojawią sie w gda których jeszcze nie ma:cheers:
 

·
Registered
Joined
·
130 Posts
Dzięki za link. No nic trochę zawiódł mnie kolor elewacji miałem nadzieję że będzie czerwony jak w reszcie budynków. Wypada życzyć by na żywo hotel prezentował się lepiej niż na wizce.
 

·
REserved User
Joined
·
2,236 Posts
Świetnie się zapowiada, tylko czy mógłby ktoś namalować/zaznaczyć konkretnie gdzie mają działkę i na jakim terenie ten park biurowy powstanie? Bo skoro tylko minuta niby od nowego terminala pieszo to bardzo blisko, a nie czaje gdzie dokładnie. Może na tej nowszej fotce ze screenu m4rio_cg:

myślę że warto wrzucić małe porównanie:

2006


2010
 

·
User Registered
Joined
·
914 Posts
Już kopią, a dokładnie w miejscu nad kwadratem 1. Jest to koniec ulicy Azymutalnej, która sama jest gruntowa, a w najbliższym sąsiedztwie kompleksu znajdują się gospodarstwa rolne w nie najlepszym (delikatnie mówiąc) stanie. Póki co rozstawili płot, jak będą bardziej spektakularne ruchy to obfocę od czasu do czasu
 
1 - 20 of 276 Posts
Top