SkyscraperCity banner

?


  • Total voters
    42
1 - 7 of 7 Posts

·
pkrajewski.pl
Joined
·
1,011 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

Gdańsk, ul. Abrahama

Architekt: Warsztat Architektury Pracownia Autorska Krzysztof Kozłowski

Projekt:2012 (I nagroda w konkursie)
Realizacja: 2016
Powierzchnia: ok. 7.600 m2
Kubatura: 43.800 m3

Autor zdjęć: Piotr Krajewski
Więcej zdjęć: https://pkrajewski.pl/gdansk-instytut-biotechnologii-ug

Opis:
Instytut Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego to jeden z najnowocześniejszych budynków naukowo-dydaktycznych w Polsce. Obiekt zrealizowany został na podstawie projektu biura Warsztat Architektury Pracownia Autorska, która wygrała konkurs w 2012 roku. Na powierzchni ok. 7,600 m2 do dyspozycji studentów i doktorantów znajdują się m.in. specjalistyczne laboratoria, sale dydaktyczne, sale komputerowe, przestrzenie dla kół studenckich, czytelnia czy audytorium. Architektura budynku to 4-kondygnacyjna bryła, z charakterystyczną, wykończoną blachą ze stali nierdzewnej podstawą o plastycznej formie. (źródło: archinea.pl)
 

·
Registered
Joined
·
64,128 Posts
Siakiś taki mocno nierówny. Z bliska wrażenie lepsze, z daleka gorsze... Zaprezentowana sala wykładowa - klaustrofobiczna :nuts:. Srebrzysty odblask - odważny, ale czy piękny? :dunno:

6,5/10
 

·
Prawobrzeże-Centrum
Joined
·
5,448 Posts
Z zewnątrz nijako, ale ta sala wykładowa z krzywą ścianą i biurkiem w stosunku do reszty siedzeń to jakiś dramat.

6/10
 

·
Registered
Underground out of Voland.
Joined
·
7,613 Posts
Elewacja fajna, blacha fajna*, wnętrza standard, sala wykładowa wygląda jakby srogo przycięli na przestrzeni/kosztach - a to przecież podstawowe pomieszczenie uczelni.

* - właśnie, fajnie to wygląda, ale pewnie w słoneczne dni podwyższa temperaturę wokół o jakieś 10 stopni, zatem kolejny minus to za mało zieleni w otoczeniu.

6,5.
 

·
Registered
Joined
·
126 Posts
6,5. Totalnej kaszany nie ma, ale wnętrza nie za ciekawe. Trąca latami '90
 

·
Registered
Joined
·
4,216 Posts
Ja osobiście skojarzeń z latami 90-tymi nie widzę, wnętrze jest moim zdaniem bardzo współczesne i szczerze to nie dostrzegam co by tu można było ulepszyć. Ściany pokryte płytami w kształcie plastra miodu, wyświetlacze z aktualnościami wtopione w szyby zamiast osobnych monitorów i pionowe akwarium z wężami morskimi?

Co do sali wykładowej to widoczna na zdjęciu lewa ściana jest składana, w konfiguracji na zdjęciu uzyskuje się dwie mniejsze sale lecz w razie potrzeb można ścianę złożyć i uzyskać jedną wielką salę.
 
1 - 7 of 7 Posts
Top