SkyscraperCity banner
1 - 20 of 429 Posts

·
the city
3,182 Posts
w radiu podali ,ze plonie kosciol sw Katarzyny w Gdansku :(

·
The Ratizator™
4,503 Posts
O cholera!!! Makabrycznie to wyglada! Jeszcze nic nie wiadomo ... :(

·
The Ratizator™
4,503 Posts
Mowia cos o pracach dekarskich, tylko nie wiadomo, czy pracownicy zostali, czy zeszli?!? Czyzby zaprószenie ognia?

·
Freie Stadt Danzig
1,772 Posts
Płonie kościół św. Katarzyny w Gdańsku
PAP/IAR/TVN24 - dodane 18 minut temu (aktualizowane 2 minuty temu)

Płonie jeden z najstarszych kościołów pw. św. Katarzyny w Gdańsku, znajdujący się na Starym Mieście. Stopniowo zawala się dach świątyni. Runęła jedna ze ścian.

Zgłoszenie straż otrzymała o godz. 14.57. Obecnie na miejsce dojeżdżają kolejne jednostki straży pożarnej i karetki pogotowia. Teren wokół świątyni został zamknięty przez policję.

Jak podaje TVN24, świadkowie widzieli ludzi na dachu kościoła i w jednej z jego wież tuż przed pożarem. Straż pożarna nie potwierdza tych informacji.

Kościół św. Katarzyny jest najstarszym kościołem parafialnym w Gdańsku. Jego dzieje sięgają XII w. W 1298 r. przybyły do Gdańska Władysław Łokietek sprawował tutaj sądy. W 1555 r. kościół przejęli protestanci aż do roku 1945, kiedy przypadł on zakonowi Karmelitów.

Na wieży kościoła znajduje się carillon, czyli zespół 49 grających dzwonów. (jask)

·
The Ratizator™
4,503 Posts
Ja pier... Zaczyna sie palic ta czesc po lewej stronie :(

·
the city
3,182 Posts
wrzuccie jakiez foty tego kosciola sprzed pozaru

·
Miastolub
3,715 Posts
Słyszałem 15 minut temu że zawalił się dach i ściana kościoła :( :( :(

·
Miastolub
3,715 Posts
Taki piekny kośiół, to jakies przeklenstwo tego narodu że ciagle ktos nisczzy nasze zabytki- jak nie ludzie to żywioły... :(

·
Registered
259 Posts
Mam nadzieje tylko, ze sklepienie wytrzyma i nie zawali sie do srodka swiatyni, a poza tym, ze uda sie uratowac wieze, w innym przypadku Gdansk straci kolejny z zabytkow, jak to mozliwe????, poprostu nie moge w to uwiezyc...

1 - 20 of 429 Posts