Skyscraper City Forum banner

Olimp

Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 66 Posts

·
Registered
1,556 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Wysokosc - 55m
Rok ukonczenia budowy - 1972

Do polowy lat '90 ubieglego wieku, na ostatniej kondygnacji znajdowala sie restauracja Olimp, od ktorej wziela sie potoczna nazwa wiezowca. Przy "Morskim" mozna bylo podziwiac panorame Wrzeszcza.
Podobno mieszkania byly przeznaczone dla rodzin marynarzy i sprzedawano je w twardej walucie.

by papaj:

·
Registered
13,042 Posts
o LOL :lol: Olimp w pollu? :D :D :D

·
hræddur köttur
4,567 Posts
a ma ktoś zdjecia "z czasów świetności"? Bo coś tak mi się zdaje, że może to nie jest takie straszne, jak siewydaje.

·
Anty love
5,539 Posts
Anty love

ani brzydki ani ładny bez oceny daje 5

·
Registered
13,042 Posts
dobra, a co mi tam! 10! :D Chce wiecej takich we Wrzeszczu!! :cheers:

·
Great Ape Project
4,480 Posts
8.5 ładny tylko jakby brudny trochę... te maszty i reklamy też urody mu nie dodają...
Szkoda, że go nie widziałeś tuż po pożarze, kocmołucha jednego :D

W latach moich studiów wydawał mi się dużo wyższy i piękniejszy. Widać ile się zmieniło od tego czasu i jak punkty odniesienia w wielu kwestiach się poprzesuwały.
Pewnie paręnaście lat temu dałbym my 9-10 punktów. Ale i dzisiaj ma u mnie 7,5. Częściowo z sentymentu :)

·
Your brain controller
7,941 Posts
Nie jestem wstanie obiektywnie ocenić tego budynku. To pierwszy wieżowiec jaki zobaczyłem w życiu. To pewnie główny powód dla którego jestem tu dziś na tym forum. Dla mnie 10/10 ale nie mogę oddać takiego głosu.

·
Registered
13,042 Posts
kiedy olimp sie palil? nie slyszalem o tym
Jak bylem w podstawowce i nie mialem telefonu komorkowego :D Obstawiam 97'. Palil sie dach tego banku na dole. Chyba prawa strona tego dachu (patrzac od Manhattanu), nie jestem juz pewien. Ogien byl calkiem niezly. Nic sie nie stalo, poza strasznym ubrudzeniem elewacji.

Aaaaa... no i byly niezle atrakcje wodne :D W czasie pozaru wywalilo jakis hydrant i mielismy fontanne przy McDonaldzie :D

·
Your brain controller
7,941 Posts
Paliło się mieszkanie tuż nad bankiem, ale płomienie tak buchały, że mogło to wyglądać jakby palił się dach.

·
Registered
3,883 Posts
sentyment mam, budynek kojarzy mi sie z luksusem, bedac smarkaczem lazilem do tamtejszego Pewexu i do Olimpu na lody, 7/10

1 - 20 of 66 Posts
Status
Not open for further replies.