SkyscraperCity banner
1 - 20 of 450 Posts

·
Ralph
906 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Ostatnio dowiedziałem się że w gdańsku ma powstać park biurowy. Przypadkowo w moje ręce wpadł folder rozdawany na targach CEPIF w W-wie z którego wynika, że firma Torus z Gdańska zamierza wybudować park biurowy o powierzchni ok. 30 000m2. Park będzie uytuowany będzie przy ul. Arkońskiej w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowych Targów Gdańskich. Będzie się składał z 5 budynków biurowych klasy A. I budynek o powierzchni ok 6000m2 ma być oddany do użytku już w 2007 roku. Więcej informacji tam nie ma.

Myślę że to będzie dłuża i trochę trwająca inwestycja więc założyłem nowy wątek.

A oto zeskanowany folder

·
Registered
792 Posts
To jest bardzo dobra wiadomość, gdyż Gdańsk jak dotąd jest ostro w tyle jeśli chodzi o powierzchnie biurowe. Przykładek może być nawet poszukiwanie odpowiedniej powierzchni dla Reuters.

·
Ralph
906 Posts
Discussion Starter · #5 ·
^^ z tego co wiem to będzie kwartał ulic Śląska,Arkońska, Lęborska, a czy tam są warsztaty to nie wiem. Będzie to po drugiej stronie ulicy arkońskiej w stosunku do budowy Inpro

·
Somewhere Back In Time
7,459 Posts
Fajna biurowa architektura... oby przestrzeń ogólna między budynkami też była ładnie zagospodarowana to wtedy klimaciarski kompleksik powstanie... oj żebym nie zapeszył bo wiadomo jak to u nas jest...ale za inwestycję niech sobie kulka chlapnie :cheers:

·
Freie Stadt Danzig
1,767 Posts
Ralph said:
^^ z tego co wiem to będzie kwartał ulic Śląska,Arkońska, Lęborska, a czy tam są warsztaty to nie wiem. Będzie to po drugiej stronie ulicy arkońskiej w stosunku do budowy Inpro
Chyba Arkonska - Śląska - Lęborska i Wiatraczna bo tak patrze na mapie to to są tereny przemysłowe więc pewnie tam znajdują się te warsztaty.

·
....czyli Qba
2,912 Posts
^^ mozna uznac jako wizualizacje ten budyneczek na broszurce??, bo rozumiem, ze beda to 5 kondygnacyjne budynki i czy macie jakies dane, wykresy apropo powierzchni biurowej w 3miescie, bo Gdynia chyba ma calkiem sporo, kilka razy wiecej niz Gdansk z tego co pamietam... chyba, ze sie myle

·
Registered Abuser
2,401 Posts
Macieks said:
Chyba Arkonska - Śląska - Lęborska i Wiatraczna bo tak patrze na mapie to to są tereny przemysłowe więc pewnie tam znajdują się te warsztaty.
Warsztaty i hurtownie są zarówno w jednym jak i w drugim kwartale, z tym że w kwartale Szczecińska-Lęborska-Arkońska-Śląska są też przy Arkońskiej domki jednorodzinne, tak więc ja bym optował za zachodnią stroną ulicy Arkońskiej - tam są chyba zresztą numery parzyste, więc między nimi będzie nr 2 :)

·
Registered
792 Posts
WG TYCH DANYCH http://www.ober-haus.pl/file.php?id=395 Gdynia ma 1,5-krotnie większą powierzchnię biurową (głównie dzięki Prokomowi) - Gdynia - 90.000 m kw, Gdańsk 60.000 m kw. To zestawienie nie obejmuje jednak nowych gdańskixch inwestycji np. Torus albo Haxo, które zaraz zostanie oddane do użytku. Nie wiem czy obejmuje też ten budynek przy wylocie na W-wę (obok stacji Lotos-u) - chyba ze to Sadowa Business Park. Nie ujęto też powierchni biurowej Manhattanu (choć to niewiele). Ale faktem jest, że Gdynia jako miasto prawie dwukrotnie mniejsze jest tutaj liderem. Zastanawiam się też jak wyliczono powierzchnie biurowe Prokomu (czy cały budynek jest przeznaczony na powierzchnie pod wynajem dla innych firm, czy też Prokom ma tam swoją siedzibę) - 35 tyś. m.

·
Registered
1,745 Posts
Tak, tak pisałem o tej inwestycji juz jakieś 3 miesiące temu. ale renderów niezdobyłem. Gratulacje !!!. Bardzo sie cieszę, bo wiele firm nie ma po prostu w tej chwili w Gdańsku gdzie się gdzie ulokować, casus Rutersa.

·
Registered
259 Posts
Nareszcie jakieś inwestycje biurowe w Gdansku, mam nadzieje, zreszta, że nie jedyne.W gdańsku zdecydowanie brak jest takich inwestycji, pod tyn wzgledem faktycznie w gdyni jest lepiej.Pzdr.

·
Registered
1,745 Posts
Rafgd said:
Nareszcie jakieś inwestycje biurowe w Gdansku, mam nadzieje, zreszta, że nie jedyne.W gdańsku zdecydowanie brak jest takich inwestycji, pod tyn wzgledem faktycznie w gdyni jest lepiej.Pzdr.
Oświeć mnie proszę, jaki biurowiec powstał w ostatnim czasie w Gdyni, jedyny o którym wiem to Centrum Kwiatkowskiego. Na prawdę chciałbym wiedzieć.

·
Registered
259 Posts
Felix z Gdanska said:
Oświeć mnie proszę, jaki biurowiec powstał w ostatnim czasie w Gdyni, jedyny o którym wiem to Centrum Kwiatkowskiego. Na prawdę chciałbym wiedzieć.
Tu mnie przyłapałeś, a raczej źle wyraziłem swoją opinię, chodziło mi o to, iż Gdańsk w porównaniu z Gdynią faktycznie wypada pod względem powieszchni biurowej gorzej, porównując sobie obydwa miasta,Gdynia jako prawie o połowe mniejsza ma tyle samo pwieszchni biurowej co Gdańsk, a z tego co napisał Sasiad, jeśli to faktycznie prawda, wynika , że nawet sporo wiecej. Niestety wypadamy w tym rankingu gorzej, ale mam nadzieje, że to sie wkońcu zmieni, i oprocz inwestycji mieszkaniowych, bedziemy również mogli sie pszczycic nowymi biurowcami.
Pzdr.

·
Registered
5,784 Posts
^^ Wygląda na to, że Gdynia się już nasyciła powierzchniami biurowymi. Szczególnie tymi droższymi. Deweloperzy chętniej budują w centrum mieszkaniówkę niż biura, a niedawno na biurach zarabiało się lepiej. Przykłady - IK na Placu Kaszubskim (istn.), kamienica Hossy, rozpisany konkurs na zabudowę działki z Pomnikiem Harcerza (biura tylko w jednej części i na jednej kondygnacji), zapowiedź zabudowy narożnika Derdowskiego/Pl. Kaszubski.
Budowany właśnie na Kamiennej Górze mały biurowiec Prokomu prawdopodobnie też będzie zamieniony na apartamenty.

·
The Ratizator™
4,503 Posts
Felix, cos sie tak uparl na ta Gdynie? ;)

Zebym sie nie powtarzal, w odniesieniu do Twojego postu #947 w watku o Sea Towers, tam dedykowanej powierzchni biurowej praktycznie nie ma, wiec nie rozumiem rozwijania tematu. Pewnie kilka/-nascie apartamentow zostanie przeznaczonych na biura ale chyba nie to jest istotne.

Na razie rzeczywiscie wiecej pow. biurowej znajduje sie w Gdyni ale Gdansk zaczyna odrabiac straty i nie watpie, ze jako miasto praktycznie 2x wieksze bedzie mialo jej wiecej docelowo. Lokalny patriotyzm, szczegolnie widoczny w Trojmiescie to jedno ale patrzmy obiektywnie - na razie w Gdyni jest przynajmniej tyle samo biznesu malego i sredniego. Jednego sie obawiam - przy ciaglych zwadach i animozjach nigdy nie przyciagniemy zadnej duzej inwestycji do regionu, bo kazdy (Gdansk/Gdynia, Sopot mniejszy gracz poniekad) robi wszystko na wlasna reke. Bezsens! Gdanskowi udalo sie chociaz z DCT (Intel i reszta to mile rodzynki, jednak z kategorii drobnica), Gdyni z oboma terminalami kontenerowymi i rowniez drobnicy (DC i tym podobne inwestycje). I to wszystko! Sen o wielkim Gdansku i rownie silnej Gdyni mozemy na razie odlozyc na polke.

·
Your brain controller
7,853 Posts
Ta i zaraz robi się tu trzeci temat ogólnotrójmiejski.

Co do tego buisnes parku to martwi mnie ta lokalizacja. Same targi Gdańskie powinny być przeniesione do młodego miasta moim zdaniem. Przecież hale stoczniowe można by zamienić na wypasione hale wystawiennicze plus dodatkowy jakiś obiekt który stałby się perłą w koronie targów i wtedy w sąsiedztwie takich targów taki buisnes park ma sens a tam między domkami jednorodzinnymi na tym zadupiu to jednak troszkę szkoda. Drogi tam w okoicy są fatalne, urbanistyka jest kwintesensją socjalistyczno-kapitalistycznego haosu który w dodatku powstał w wielkich bulach. No poprostu szkoda. Czemu nie po drugiej stronie gdzieś przy hali oliwi albo na terenach wzdłuż torów koło istniejącej siedziby torusa? Chyba ojcowie tego przedsięwzięcia nie spojrzeli na swój pomysł z dystansu.

·
Registered
4,113 Posts
@Dziki Rex- o ile dobrze pamiętam to pracownia w której pracujesz robiła projekt kładki między PKP Gd.Oliwa a MTG czy wiesz może coś o dalszym żywocie tej inwestycji?

1 - 20 of 450 Posts