Skyscraper City Forum banner
1 - 11 of 11 Posts

·
Registered
876 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Wiadomo, że będzie przebudowa Węzła Śródmieście, dlatego też zakładam wątek, gdzie będziemy omawiać wszystko, co z przebudową związane od projektów przez jakieś pomysły po samą budowę. Teraz trochę o samej inwestycji:

Przebudowa Węzła Gdańsk Śródmieście

Przebudowa Węzła Śródmieście ma na celu poprawę warunków ruchu w obrębie Śródmieścia oraz integrację komunikacji zbiorowej tramwajowej, kolejowej i autobusowej.
Z uwagi na zakres tego przedsięwzięcia, koszt i uwarunkowania realizacyjne inwestycja musi być podzielona na etapy i z konieczności musi być rozłożona w czasie. W chwili obecnej jest opracowana koncepcja przebudowy Węzła Śródmieście, a najpilniejszym zadaniem jest przebudowa wiaduktu położonego nad torami PKP w ciągu Traktu Św. Wojciecha, tzw. Wiaduktu „Biskupia Górka”, która będzie realizowana w pierwszym etapie całego zamierzenia.

Korzyści z realizacji projektu:
  • poprawa warunków ruchu w obrębie Śródmieścia Gdańska
  • ułatwienie połączenia między dzielnicami - Gdańsk Śródmieście, Św. Wojciech oraz Gdańsk Chełm
  • uporządkowanie układu komunikacyjnego na terenie Śródmieścia Miasta
  • usprawnienie i zintegrowanie komunikacji zbiorowej

Koszt wykonania pełnego zakresu określonego w koncepcji szacuje się na kwotę ok. 500 mln zł.

Obszar, który ma być przebudowany, to obręb ulic: Hucisko, Wały Jagielońskie, Okopowa, Trakt św. Wojciecha (do rejonu Cienista), Zaroślak, Armii Krajowej i 3 Maja, wraz ze skrzyżowaniem Brama Oliwska.

Obszar objęty opracowaniem:

I Etap Realizacji:

źródło: Gdańskie Inwestycje Komunalne

·
#ilovegdn
2,187 Posts

no troche sie pozmienialo, ta koncepcja jest bardzo nieaktualna. Po pierwsze i najwazniejsze nie powstanie nowa 3 maja, na odcinku nad kanalem radunii, jest to uwarunkowane koncepcja wezla srodmiescie ktora zostala wybrana do realizacji, nowa 3 maja sie po prostu nie zmiesci. Schemat drog ktory przytoczyles, jest z czasow bylego kierownika w BRG, ktory juz tam nie pracuje i troche sie pozmienialo od tego czasu (na lepsze) :)
:cheers:

·
Registered
1,049 Posts
Cóż w tym projekcie podobało mi się przebudowane skrzyżowanie likwidujące notoryczny korek na wschodniej jezdni Traktu i nic poza tym, mam nadzieję, że zostanie to jakoś sensownie rozwiązane. Poza tym zaczął mnie zastanawiać już kilka dni temu remont na wiadukcie, przecież nie remontowaliby wiaduktu do rozbiórki. Czy ktoś wie jak to w końcu będzie?

·
Registered
579 Posts
ParówkowySkrytożerca;94681545 said:
Cóż w tym projekcie podobało mi się przebudowane skrzyżowanie likwidujące notoryczny korek na wschodniej jezdni Traktu i nic poza tym, mam nadzieję, że zostanie to jakoś sensownie rozwiązane. Poza tym zaczął mnie zastanawiać już kilka dni temu remont na wiadukcie, przecież nie remontowaliby wiaduktu do rozbiórki. Czy ktoś wie jak to w końcu będzie?
A to nie jest tylko piaskowanie i malowanie poręczy, w ramach modernizacji linii kolejowej E-65?

1 - 11 of 11 Posts