SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
41 - 60 of 6117 Posts

·
Banned
2,292 Posts
Arena liczy 4000 miejsc stalych + 3000 dostawianych ( jesli sie nie myle)

co do spodka -max. wejdzie tam 11000 osob (nie na wszystkie imprezy sportowe) ale stalych miejsc jest ponad 8000

·
The Ratizator™
4,501 Posts
rcube said:
W Dubaiu postawiono wiezowiec na sztucznej wyspie ;)
Wiem, bo bylem :)

rcube said:
Ewentualnie mozna wybudowac hale wzorem Paryskiej Mersi (tak sie czyta, nie pamietam jak sie pisze ;) :D No nic, ja tylko chcialem zeby w Sopocie byl jakis kort centralny z prawdziwego zdarzenia a skoro buduja super hale mogli by jeszcze bardziej ja upraktycznic ;)
Hala w Paryzu nazywa sie Bercy. Niezly kolos. Nasza trojmiejska nie bedzie wcale duzo mniejsza - na meczach koszykowki cos kolo 12 000 widzow! Takze nie jest zle.

Z kortami jest problem: mamy kompleks w Gdyni i w Sopocie. Krauze nie wie, gdzie zainwestowac chyba ;) Chociaz, o ile sobie przypominam, mowil kiedys, ze nigdy nie przeniosa Idea Prokom Open do Gdyni, takze nalezaloby jednak wybudowac nowe korty w Sopocie. Byc moze blisko przyszlej hali??

Dziki REX said:
Hele sportową dla gdyni. Miała mieć tylko 4,5 tyś miejsc, ale powiększyli projekt do 6 bodajrze. I tak nie za wiele, ale jak będzie Gdańsko-Sopocka to styknie.
Woow, a skad wiesz o powiekszeniu obiektu?? Nigdzie nie slyszalem o czyms takim..

DetoX said:
Extra - wreszcie bedziemy mieli taki obiekt w 3city.. !
Bedziemy mieli dwa obiekty, jeden mniejszy w Gdyni, drugi gigantic w Sopoto-Gdansku :D

·
Your brain controller
8,514 Posts
Mam już niestety taka pamięć, że jak wiem to wiem, ale nie wiem skąd. Pewnie na tym forum ktoś napisał.

·
Registered
4,126 Posts
r cube said:
:D No nic, ja tylko chcialem zeby w Sopocie byl jakis kort centralny z prawdziwego zdarzenia a skoro buduja super hale mogli by jeszcze bardziej ja upraktycznic ;)
Znając mentalność osób które żyją z wynajmu na godziny kortów w Sopocie to pewnie szybko kort centralny jaki byśmy tam widzieli pewnie nie powstanie.Kiedyś słyszałem ze są plany takiej budowli na kortach Arki w Gdyni ale to było pare lat temu i pewnie sprawa dawno umarła albo smacznie śpi :).Przeniesieni kortów koło hali to dobry pomysł ,byłby to początek parku olimpijskiego 3city2020 :crazy2:

·
Registered
3,984 Posts
Ale mi tez chodzi o to ze hala moglaby pelnic role kortu centralnego (po to ten rozsuwany dach) ;) Ciagle o tym pisze :D Stad pomysl by obok byly pozostale mniejsze korty nawet o pojemnosci takiej jak te obecne ;)

·
Registered
248 Posts
Niestety, jeżeli chodzi o Idea Prokom Open to bardziej niż budowa nowego kortu centralnego, przydałaby mu się zmiana terminu rozgrywania. Tak naprawdę pomimo dość wysokiej rangi, turniej ten nie ma właściwie żadnego znaczenia, bo jest rozgrywany na cegle wtedy, kiedy cała światowa czołówka siedzi już od dobrego miesiąca za Oceanem i przygotowuje się do betonowego US Open.
Dlatego też IPO jest najsłabiej obsadzonym turniejem tej rangi na świecie :bash: Pod tym względem J&S Cup bije sopocki turniej na głowę. Jest co prawda tylko kobiecy (WTA), ale za to rozgrywany na drodze do Roland Garros, co znajduje odbicie w obsadzie.

·
Registered
4,126 Posts
Istnieje jedyne proste rozwiązanie musimy miec po trzech ,czterech tenisistów w czołowych dziesiątkach ATP iWTA to wtedy obsada będzie lepsza :rofl: :rofl:

·
Registered
248 Posts
hal said:
Istnieje jedyne proste rozwiązanie musimy miec po trzech ,czterech tenisistów w czołowych dziesiątkach ATP iWTP to wtedy obsada będzie lepsza :rofl: :rofl:
Ja się pod tym jak najbardziej podpisuję ;)

PS Zresztą jak za kilka mięsięcy Marta Domachowska zacznie wymiatać to szybko znajdą się naśladowcy :soon:

·
The Ratizator™
4,501 Posts
Domachowska cos ostatnio przestala robic postepy :( Ale wciaz wierze, ze bedzie w 30-tce kiedys... A tak na pocieszenie - co nieco urosla w pewnych miejscach ;)

·
...
2,122 Posts
Bylem dzis na placu, gdzie ma stanac hala. Nie widac nawet zadnych przygotowan do robot ziemnych.

Widok w kierunku poludniowym. 02.04.2005

·
Registered
4,080 Posts
Discussion Starter #54
Z GW:
Gdańsk i Sopot kontra Łódź

Za trzy lata na granicy Gdańska i Sopotu ma być gotowa największa w kraju hala sportowo-widowiskowa. W tym samym terminie podobną halę chcą zbudować w Łodzi. Czy dwa tak duże obiekty sportowe w Polsce są w stanie na siebie zarobić?

Decyzję o przyznaniu 43 mln zł na budowę hali w Łodzi podjął ostatnio rząd Marka Belki. Obiekt ma pomieścić 11 tys. osób, będzie wyposażony w bieżnię lekkoatletyczną. Podobne parametry ma mieć hala, którą chcą zbudować Gdańsk i Sopot.

Podobne pieniądze - 50 mln zł - obiecało Trójmiastu Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, podpisując pod koniec grudnia ub. roku umowę ze spółką, którą stworzył Gdańsk i Sopot do budowy hali.

- Nasz projekt jest bardziej zaawansowany. Mamy pozwolenia na budowę, wkrótce będziemy mieli projekt wykonawczy. Mamy też umowę na dotacje z ministerstwa - powiedziała "Gazecie" Renata Czajkowska, prezes spółki.

Czajkowska zapewnia, że decyzja o przyznaniu pieniędzy Łodzi nie jest zagrożeniem dla realizacji trójmiejskiego obiektu. Zapowiada, że w najbliższych tygodniach rozpocznie się przetarg na wykonawstwo pierwszego etapu gdańsko-sopockiej inwestycji. W czerwcu ma być gotowy projekt wykonawczy hali. W sierpniu na plac budowy powinny wjechać maszyny, które rozpoczną prace niwelacyjne. Pod koniec roku budowa ma ruszyć pełną parą.

Problem jednak może się pojawić, kiedy hala zacznie funkcjonować. Czy dwa tak duże obiekty sportowe w Polsce mogą na siebie zarabiać? W końcu imprez przynoszących dochody odbywa się w naszym kraju niewiele. Łódź zapowiada, że chce zorganizować u siebie finały mistrzostw Europy w koszykówce w 2009 roku. Podobne plany ma Trójmiasto. Zaczyna się wyścig.

- Wiązaliśmy duże nadzieje z możliwością zorganizowania tej imprezy. Nasza hala pół roku temu była prezentowana europejskim władzom koszykówki. Było wtedy dosyć oczywiste, że mistrzostwa odbędą się w Trojmieście. Dlatego jesteśmy zaskoczeni tak stanowczą deklaracją Łodzi w tej sprawie - mówi prezes Czajkowska.

Trójmiejska hala ma kosztować 185 mln zł. Po 35 mln złotych zobowiązały się ze swoich budżetów wysupłać władze Gdańska i Sopotu. 50 mln złotych dołoży MENiS. Reszta - ok. 40 mln zł - ma pochodzić z unijnych pieniędzy, którymi dysponuje marszałek województwa pomorskiego. Decyzja w sprawie tych pieniędzy zapadnie w ciągu najbliższych miesięcy. Kilkadziesiąt milionów złotych, a może i więcej trzeba będzie dodatkowo znaleźć w gminnych budżetach na budowę przebiegającej obok obiektu dwupasmowej arterii, tzw. Zielonej Drogi.

Hala łódzka ma kosztować 93 mln zł. 50 mln zł ma dać gmina, resztę - ministerstwo. Tam pomysł jest w bardzo wstępnej fazie, koszty mogą wzrosnąć.

Opinia Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska

Nie obawiam się komplikacji przy realizacji naszej inwestycji w związku z tym, że rząd obiecał pieniądze na podobną halę w Łodzi. Osobiście liczę, że nowy rząd Trójmiastu to centralne dofinansowanie zwiększy, bo to inwestycja ważna nie tylko dla Trójmiasta, ale dla całego Pomorza.

Dlatego bardziej niż decyzja premiera Marka Belki niepokoi mnie najbliższa sesja Rady Miasta Gdańska. Radni będą głosować nad uchwałą, która ma umożliwić zdobycie pieniędzy na naszą halę także ze środków unijnych. Mam nadzieję, że projekt budowy hali w Łodzi, gdzie bezrobocie jest znacznie wyższe niż w Gdańsku, a dochody na mieszkańca mniejsze, przekona radnych, że nie ma co blokować tej ważnej inwestycji.

Opinia Jacka Karnowskiego, prezydenta Sopotu

To jest chyba jasny sygnał, że musimy się spieszyć, konkurencja nie śpi. Starania Łodzi, żeby zbudować własną halę, powinny przekonać niedowiarków także do naszej inwestycji - taki obiekt jest potrzebny i ma rację bytu.

Poważnie liczymy na pieniądze z funduszy unijnych. Pan marszałek Kozłowski jest zdecydowany promować ten projekt.

Zaskakuje mnie optymizm Łodzi. Oni chcą organizować mistrzostwa Europy w koszykówce? A w której lidze oni mają swoja drużynę? Ja nie wiem, a tym sportem naprawdę się interesuję. To tak, jakbyśmy ogłosili, że chcemy zrobić w Trójmieście mistrzostwa świata w piłce nożnej. Najpierw trzeba mieć jakieś tradycje...

·
The Ratizator™
4,501 Posts
szyfel said:
Zaskakuje mnie optymizm Łodzi. Oni chcą organizować mistrzostwa Europy w koszykówce? A w której lidze oni mają swoja drużynę? Ja nie wiem, a tym sportem naprawdę się interesuję. To tak, jakbyśmy ogłosili, że chcemy zrobić w Trójmieście mistrzostwa świata w piłce nożnej. Najpierw trzeba mieć jakieś tradycje...
Kto to powiedzial?? To mi zakrawa na lokalny szowinizm normalnie.

Jesli Lodz chce sobie wybudowac hale - nie ma sprawy. Jesli dostana - podobnie jak Pomorze - dotacje z MENiS oraz/lub z funduszy unijnych - nie ma sprawy. Jesli chca byc jednym z miast organizujacych ME'2009, niech probuja - nie ma sprawy. Jesli natomiast chce sie postawic obiekt o praktycznie takich samych gabarytach za polowe kwoty hali trojmiejskiej - ktos sie musi kopnac w glowe. Albo jedni, albo drudzy...

·
Banned
19,993 Posts
WuMike said:

Jesli Lodz chce sobie wybudowac hale - nie ma sprawy. Jesli dostana - podobnie jak Pomorze - dotacje z MENiS oraz/lub z funduszy unijnych - nie ma sprawy. Jesli chca byc jednym z miast organizujacych ME'2009, niech probuja - nie ma sprawy. Jesli natomiast chce sie postawic obiekt o praktycznie takich samych gabarytach za polowe kwoty hali trojmiejskiej - ktos sie musi kopnac w glowe. Albo jedni, albo drudzy...
gratuluje rozsądku

·
Registered
4,080 Posts
Discussion Starter #58
WuMike said:

Karnowski to powiedzial

·
Registered
809 Posts
Ten Karnowski to chyba jakiś frustrat.
Niech go to nie zaskakuje tylko zajmie sie swoim projektem. Skoro wytacza juz takie argumenety to znaczy, ze inwestycja wisi wam na włosku a temu gościowi puszczają nerwy. Dziwne, zeby mając takie cudeńko nie próbowac organizacji ME. Co do tych tradycji koszykarskich to tez sie nieźle przeliczył.
W kazdym razie wygłupił sie pan niejaki Karnowski.

·
highway designer
220 Posts
w sumie to rozumiem Karnowskiego, jak Polska walczyla o organizacje ME 09 to Gdansko-Sopocka hala byla prezentowana jako glowna arena. Teraz gdy wiadomo ,ze ME beda organizowane kazdy sie chce podpiąć pod nasza prace... Plany o ME w Trojmiescie to nie plany sprzed roku ani dwoch a co najmniej 5 odkad zaczeto snuc plany o hali. To nie zaden szowinizm tylko dbanie o wlasne interesy, popieram Karnowskiego w 100% procentach.

Martwi mnie tylko ,ze zaczynaja w sierpniu, niedawno slyszalem ,ze maja zaczac w maju. Wkurza mnie takie przekladanie daty rozpoczecia prac.

Po kosztach widac ,ze w Łodzi to narazie snuja plany czyli sa gdzies 5 lat za nami... oby nas nie dogonili.

41 - 60 of 6117 Posts
Status
Not open for further replies.