SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
6101 - 6117 of 6117 Posts

·
Registered
Joined
·
272 Posts
Ozzy Osbourne

Byłem wczoraj na koncercie Ozzy'ego i mam mieszane odczucia.
Z jednej strony Ozzy stanął na wysokości zadania - był żywiołowy, nakręcał widownię korzystając przy tym z dużej ilości wody (sikawka i wiadro co jakiś czas :D).

Z drugiej strony jakość dźwięków nie była powalająca. Ba, wręcz momentami było bardzo słabo, zwłaszcza na początku. Główny problem według mnie to wysokie tony (chyba miały zbyt duże natężenie), które brzmiały metalicznie, jakby przez telefon. Głos Ozziego brzmiał często jakby śpiewał przez tubę, a podczas solówek gitarowców, kiedy wchodzili na najwyższe częstotliwości dźwięk był po prostu nieprzyjemny.

Niskim tonom nie można niczego zarzucić, niektóre riffy, gdyby mogły, to zapewne zdzierałyby ubrania ze skąpo odzianych pań ;)

Dodam, że byłem na miejscu siedzącym (sektor B446).
Może na płycie jakość dźwięku była lepsza? Ktoś może był?
Z góry widać było, że tam, tuż przed sceną, tłum super się bawił! :)
 

·
Expat
Delegacja
Joined
·
7,903 Posts
Hala była pełna, jeśli były wolne miejsca, to pojedyncze.

Swoja drogą, to co się działo po koncercie, przy wyjeżdżaniu z parkingu, to była masakra. Dopiero ponad godzinę po zakończeniu koncertu rozluźniło się na tyle, że można było się poruszać samochodem szybciej, niż metr na 10 minut.

Może na płycie jakość dźwięku była lepsza? Ktoś może był?
Z góry widać było, że tam, tuż przed sceną, tłum super się bawił! :)
Ja byłem dokładnie naprzeciwko środka sceny, od metra do 5 metrów od barierek (w zależności od tego, gdzie mnie zepchnął tłum). I akustyka w tym miejscu była co najmniej średnia. Często dźwięki zlewały się w jeden wielki hałas. Do tego stopnia, że gdybym nie znał utworów na pamięć, to bym nie wiedział, co jest aktualnie grane.

Ale trzeba przyznać, że zabawa pod sceną była rewelacyjna, szczególnie jak Ozzy oblewał wszystkich pianą ;)
 

·
Registered
Joined
·
1 Posts
Witajcie,
Wybieram się na koncert Forever King of Pop - https://secure.ebilet.pl/bilety.php?id=57003
i chciałbym prosić Was o radę, jakie bilety kupić, aby mieć jak najlepszy widok na scenę i dźwięk.
Na pewno ktoś kto był osobiście na jakimś koncercie w EA wie, z jakich sektorów jest najlepszy widok. Bilety są dostępne w kilku serwisach i każdy ma inne sektory do wyboru, większość jest wolna - oprócz najlepszych miejsc na płycie, które brałbym w ciemno - zostały tylko te na samym końcu po bokach.

Jeśli to możliwe - proszę o wskazówki. Z góry dzięki!
 

·
Registered
Joined
·
3,679 Posts
Taka ciekawostka trochę.
Gdańsko-sopocka hala Ergo Arena bardziej rozpoznawalna niż Molo w Sopocie

Najbardziej charakterystycznym obiektem Sopotu jest Ergo Arena, a nie Molo - zdecydowali turyści odwiedzający Sopot w sezonie letnim 2011, w badaniu Instytutu Eurotest. Gdańsko-sopocka hala wyprzedziła najdłuższe drewniane molo w Europie i dotychczasową zdaje się wizytówkę kurortu blisko 96,8 do 90 proc. głosów.

(...)

- Wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu turystów i mieszkańców Trójmiasta w najbliższych tygodniach w hali zajdzie wiele zmian.

Będzie to otwarcie pubu czynnego 7 dni w tygodniu. W hali powstanie klinika sportowo-rehabilitacyjna Rehasport. Otwarte zostaną także Fan Shopy, czyli punkty sprzedaży gadżetów - Ergo Areny, drużyn Trefla oraz związanych z poszczególnymi imprezami, które otwarte będą w tygodniu, nie tylko podczas imprez.
http://sopot.naszemiasto.pl/artykul...734c5983f354e620,1,3,3#cd7f3a6c88897d96,1,3,8
 

·
Registered
Joined
·
2,836 Posts
Jak jest z boiskiem do kosza pod Ergo Arena? Widziałem, że często było otawrte, ktoś był ostatnio i może powiedzieć, czy da się tam wejśc z ulicy ?
 

·
Ale głupi ci Rzymianie
Joined
·
1,898 Posts
A lubicie cyrk?

Cirque du Soleil, znana na całym świecie kanadyjska grupa cyrkowo-teatralna, przyjedzie do Polski, w styczniu zobaczymy ich w Ergo Arenie z klasycznym już widowiskiem "Saltimbanco". Szczegóły wkrótce :)
 

·
Ale głupi ci Rzymianie
Joined
·
1,898 Posts
Wspomniane szczegóły, może najpierw press info o cyrku (za: alterartshow.pl):Na początku, Cirque du Soleil tworzyło kilkunastu artystów ulicznych na czele z Guyem Laliberté – wielkim wizjonerem, do dzisiaj projektującym najważniejsze działania Cirque du Soleil. Projekt Laliberté stanowił zalążek zupełnie nowej wizji cyrku (Cirque Réinventé). W przedstawieniach zrezygnował z udziału zwierząt, a prosty cyrkowy humor zastąpił artystyczną rozrywką wysokiej klasy, wzbogaconą o elementy teatru i opery, bogate kostiumy i imponującą choreografię.

Poziom i skala widowisk sprawiają, że Cirque du Soleil gości na najważniejszych wydarzeniach, jak chociażby rozdanie Oscarów w 2002, czy przyciągającym rokrocznie największą widownię w Stanach Zjednoczonych finale Super Bowl w 2007 r. W światowej stolicy rozrywki – Las Vegas - jednocześnie granych jest aż siedem różnych spektakli w wykonaniu Cirque du Soleil. Cirque du Soleil występował także dla rodziny królewskiej w Dubaju, gdzie specjalnie dla niego jest budowana ogromna arena.

Obecnie, Cirque du Soleil jest wielką organizacją, zatrudniającą pięć tysięcy osób, w tym ponad 1200 artystów z niemal 50 różnych krajów. Cirque du Soleil zachwycił ponad sto milionów widzów w trzystu miastach na pięciu kontynentach, a do końca 2011 jego przedstawienia obejrzy dalsze 15 milionów. Międzynarodowa siedziba Cirque du Soleil znajduje się w Montrealu.
I o przedstawieniu:
Saltimbanco jest najdłużej granym przedstawieniem Cirque du Soleil w tournée. Od 1992 r., podbija sceny wyprzedanych sal w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Australii, Japonii i Nowej Zelandii, mając w sumie ponad 11,5 miliona entuzjastycznych fanów.

Saltimbanco, z włoskiego „saltare in banco,” co dosłownie oznacza „skakać po ławce”, chwyta esencję miasta, ludzi w nim mieszkających, podobieństwa i różnice między nimi, rodziny i grupy, uliczny zgiełk, piętrzące się drapacze chmur. To autorskie widowisko jest zainspirowane miastem i jego kolorowymi mieszkańcami. Eklektyczny zespół postaci o barokowym wyglądzie wciąga widza do świata snów, do miasta wyobraźni, w którym różnorodność oznacza nadzieję.

Saltimbanco to Cirque du Soleil w swoim najlepszym wydaniu, emocjonujące i zmieniające się jak w kalejdoskopie święto zadziwiającego artyzmu i zwinności. Obsada Saltimbanco - pięćdziesięciu wysokiej klasy artystów z dwudziestu krajów – wzbogaca przedstawienie o zapierające dech w piersiach akrobacje i pokazy niezwykłej sprawności zarówno w popisach solowych, jak i odegranych z rozmachem scenach zespołowych. W „Chińskich tyczkach” czy „Rosyjskiej huśtawce”, artyści prezentują swoją niewiarygodną równowagę, skoki i obroty, a popisy na trapezie i bungee rzucają wyzwanie grawitacji. Żonglerka i akrobacje rowerowe zachwycają publiczność, a występy klaunów są jedyne w swoim rodzaju. Techniczna precyzja i ekstrawaganckie dekoracje idą w parze z zachwycającymi, barwnymi kostiumami, nadzwyczajnym światłem, humorem, czarującą muzyką i magią. Pełne koloru, zabawy i zachwytu Saltimbanco jest przedstawieniem, na którym bawić się będzie cała rodzina.
I trochę konkretów:
6 przedstawień w dniach 19-22 stycznia (czwartek, piątek - po jednym, sobota, niedziela po dwa)
Czas trwania przedstawienia to ok. 2,5 h, przewidziany jest jeden antrakt
Ceny biletów, w zależności od kategorii: 125, 190 i 250 PLN (szczegóły i sprzedaż biletów już od jutra)
Ergo Arena zostanie udostępniona publiczności tylko w części, ze względu na wymagania techniczne show, jak i chęć stworzenia bardziej intymnej atmosfery (w sprzedaży będzie ok. 5 tys. biletów na każde przedstawienie)
CdS po raz pierwszy wystąpią w Polsce - to naprawdę jest duże wydarzenie


I dla podbicia lokalnego patriotyzmu: EA została absolutnie celowo wybrana jako najlepsze miejsce w kraju do zaprezentowania widowiska Cirque de Soleil i tak naprawdę jedyne, które można z marszu do takowego przygotować.
 

·
Registered
Joined
·
3,679 Posts
Optymistycznie do tego podchodzą, 6 przedstawień a bilety od 125 zł. Jestem ciekaw czy uda im się w miarę zapełnić EA.
 

·
Ale głupi ci Rzymianie
Joined
·
1,898 Posts
To może wybolduję jeszcze jeden element, istotny w kwestii zapełniania hali ;)
 
6101 - 6117 of 6117 Posts
Status
Not open for further replies.
Top