SkyscraperCity banner

1 - 20 of 333 Posts

·
Registered
17,598 Posts
Discussion Starter #1
W zeszłym roku poświeciłem tydzień z mojego trzytygodniowego sierpniowego urlopu na pobyt nad polskim morzem. Z tym poświeceniem pisze oczywiście żartobliwie, ale jednak często mówi się, że na polskie plaże nie opłaca sie jechać. Mnie też nad Bałtykiem nie było ponad dekadę :) Jeśli pluskałem się przez ten okres wcześniej w morzu to w innym. Dlatego oczekiwania od Trójmiasta były bardzo duże. Nie powiem, Trójmiasto jest dosyć atrakcyjnym miejscem, gdzie nie można się nudzić. Więcej spostrzeżeń napisze podczas dodawania zdjęć. Pogoda... w miarę dopisała. Było ciepło, ale bez upałów do 25 C. Morze w zatoce też jest raczej zimne :) Oprócz tego zwiedziłem sporą część Trójmiasta, nagromadziłem trochę zdjęć, z którymi chce sie podzielić.

Trójmiasto w oczach turysty.

Od którego miasta zaczynamy? Może któregoś na forum już dawno nie było?

·
Polska wielonarodowa!!
4,089 Posts
Od Sopotu, bo jego to sobie jakoś nie przypominam:cheers:

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Oczywiście od Gdyni ;) Nie no żartuję, dawaj z tym Sopotem! :)

·
Registered
1,031 Posts
Nowy wątek Trójmiejski i to z sezonu. Nie mogę się doczekać :cheers2:

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Drogi Marku! Doczekamy się tych zdjęć? :)

·
Registered
17,598 Posts
Discussion Starter #9 (Edited)
Tak. To nawet lepiej, że zaczniemy od Sopotu. Stamtąd mam najwięcej zdjęć. Ale wymyśliłem trochę inny system ich zamieszczania. Będą pojawiać się wszystkie trzy miasta w jednym secie, Sopot w największej mierze.

Sopot

W mieście da sie zauważyć wiele niezbyt wybitnej zabudowy (przede wszystkim tej nowej)

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Nawet niezgorszy pomysł z takim wrzucaniem zdjęć :) Przynajmniej się nie nudzi i dla każdego coś ciekawego się znajdzie. Jak każdy z chęcią wysłuchałbym co Ci się w mieście (Trójmieście) podobało a co nie :)

PS. Świętojańska ma to do siebie, że niestety ogromna część kamienic wymaga remontu. W większości przypadków tak naprawdę wystarczyłoby odmalowanie kamienicy na jakiś jasny lub ciemny kolor (beż, biel, szarość/bordo, ciemna szarość, brąz). Na szczęście coś się w temacie dzieje i kolejne kamienice odzyskują blask. Trzeba tylko uważać by nie iść na łatwiznę i nie robić każdej tak samo, najmniejszym kosztem. Akurat te kamienice powinny zostać wyremontowane najlepiej tylko jak się da :) Bo jak nie te to które?

Co do Sopotu to niestety ta nowa architektura też mi za bardzo nie pasi. Niby białe elewacje i czerwone dachy wpisują się jakoś w Sopocki krajobraz, ale.. ani to porządny historyzm ani prawdziwa nowoczesność. Według mnie te nadmorskie działki mają o wiele większy potencjał i powinny tam powstawać obiekty nowoczesne, a nie nawiązujące do czegoś sprzed 70 czy 80 lat. A jeśli jednak historyzm to w grę powinna wchodzić dokładna odbudowa z każdym detalem.

·
Registered
17,598 Posts
Discussion Starter #15
Nawet niezgorszy pomysł z takim wrzucaniem zdjęć :) Przynajmniej się nie nudzi i dla każdego coś ciekawego się znajdzie. Jak każdy z chęcią wysłuchałbym co Ci się w mieście (Trójmieście) podobało a co nie :)
Może pomysł się sprawdzi. Czasem bedę zmieniać ilość zdjeć z miasta. Większość będzie z Sopotu, ale czasem więcej zdjęć wrzucę z Gdyni lub Gdańska. Moje spostrzeżenia będę pisał (jeśli będą sie nasuwać przy okazji zdjęcia)

Gdynia

Nie trzeba opisywać

Widok na zatokę. Widac też jakiś bursztyn :)

Prawie jak w Kalifornii

1 - 20 of 333 Posts