SkyscraperCity banner

2441 - 2460 of 13394 Posts

·
Moderator
Joined
·
11,893 Posts
Tramwaje(m) do Gdańska
Firma Modertrans Poznań wygrała przetarg na modernizację tramwajów dla Gdańska. Warty 31 mln zł kontrakt obejmuje całkowitą przebudowę 46 tramwajów, wyposażenie ich w nowy niskopodłogowy człon środkowy, wymianę siedzeń pasażerskich i montaż systemu informacji pasażerskiej. Firma modernizuje także tramwaje z Poznania.4 czerwca poznańska firma podpisała kontrakt na "głęboką modernizację" 46 tramwajów dla Zakładów Komunikacji Miejskiej w Gdańsku. Modertrans Poznań pokonał firmy H.Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi.

Tramwaje N8C w wyniku modernizacji otrzymają całkowicie nowy niskopodłogowy człon środkowy, atrakcyjne wizualnie ściany czołowe wraz z zintegrowanym oświetleniem czy nowe malowanie. Zmiany nastąpią również we wnętrzu zmodernizowanego tramwaju – unowocześniona zostanie kabina motorniczego, która będzie wyposażona w system klimatyzacji. Wymienione zostaną siedzenia pasażerskie, dzięki czemu zwiększy się komfort jazdy.

Po wprowadzeniu członu niskopodłogowego zwiększy się pojemność tramwaju. Dzięki nowoczesnej informacji pasażerskiej (elektroniczne tablice i zapowiedź przystankowa), nowemu wyposażeniu elektronicznemu informującym o trasie przejazdu tramwaju, lokalizacji z wykorzystaniem GPS czy systemowi videomonitoringu obsługiwanym z dotykowego wyświetlacza tramwaj będzie odpowiadał najnowocześniejszym trendom w budowie pojazdów szynowych.

Trójczłonowy, dwukierunkowy tramwaj nazwany przez poznańską spółkę Moderus Beta będzie pierwszym z rodziny tramwajów w części niskopodłogowych. Cześć środkowa będzie produkowana według najnowszych światowych standardów. Zmodernizowany tabor weźmie na siebie główny ciężar obsługi pasażerów podczas ME organizowanych przez Polskę i Ukrainę w 2012 roku. Dla firmy będzie to pierwszy kontrakt dotyczący tramwaju niskopodłogowego.

Firma Modertrans Poznań kończy obecnie wdrażanie nowych tramwajów wysokopodłogowych z serii Moderus Alfa dla Poznania. Są to nowoczesne pojazdy z napędami prądu przemiennego. Część pojazdów będzie wyposażona także w standardowe napędy. Tylko w tym roku na poznańskie tory wyjedzie 20 tramwajów tej serii.

W latach 2006 -2007 firma zmodernizowała ponad 40 tramwajów różnych typów. W tym roku planuje unowocześnienie kolejnych 72 pojazdów MPK Poznań np. poprzez montaż systemów monitoringu, łączności radiowej, czy czarnych skrzynek zwiększających bezpieczeństwo jazdy. Przymierza się także do produkcji w pełni niskopodłogowych tramwajów z serii Moderus Gamma.

http://www.tutej.pl/cms.php?i=30749
 

·
Pesymista i cynik.
Joined
·
2,571 Posts
Po przeróbce moderusa te tramwaje będą miały strasznie duże osłony sprzęgu. Poza tym, nie wiem dlaczego dobierają się do ściany frontowej. Wg wizualki będzie dużo brzydsza niż w orginalnych tramwajach typu N8.
 

·
Eurotram
Joined
·
18,594 Posts
Wziąwszy pod uwagę,że w SIWZ nie ma słowa o wymianie w całym wagonie okien na wklejane,to ta wizualka jest hmmm... napiszę tak: patrzmy na nią z przymrużeniem oka ( o pantografie zresztą też nic nie było) ;)
 

·
Registered
Joined
·
12,677 Posts
A mnie sie podoba :)
 

·
Pesymista i cynik.
Joined
·
2,571 Posts
Mieszanka PESY (światła) i Bombardiera (zderzaki)
 

·
Registered
Joined
·
2,686 Posts
Nie jest źle, wolę jednak poczekać z osądzaniem do momentu gdy zobaczę go w realu. Wiadomo, że jest to tylko wizka poglądowa, ale chyba skopali proporcje przodu (za szeroki). Moim zdaniem powinna wyglądać tak:


Cieszą elektroniczne tablice i zapowiedź przystankowa, ale nie przypominam sobie, żeby w SIWZ było coś o wymianie siedzeń...
 

·
Registered
Joined
·
4,661 Posts
Wizualka nie prezentuje się tragicznie. Dość prosta bryła, bez fajerwerków... Światła by mogły być proste, ale ogólnie na plus. Oby rzeczywistość nie okazała się bardzo różna...
No i malowanie o niebo lepsze, niż bombek :)


...im dłużej patrzę, tym bardziej mi się podoba :)
 

·
Registered
Joined
·
4,124 Posts
Nie jest źle,bałem się że będzie gorzej.Tak poza tym to dalej musiałbym napisać to co napisał @Możej :) Teraz trzeba poczekać na jakieś zdjęcia,gotowych pojazdów.
 

·
Pesymista i cynik.
Joined
·
2,571 Posts
W sumie beta to kalka alfy, różniąca się jedynie ułożeniem świateł (acz i tak nieznacznie) i zderzakiem (przystosowanym do ukrycia bardzo dużego sprzęgu).
 

·
TANNED
Joined
·
4,573 Posts
W końcu helmuuty będą jakoś wyglądać. Chociaż możbaby się przyczepić do uskoku kremowego pasa w członie środkowym.
 

·
Registered
Joined
·
215 Posts
"Wymienione zostaną siedzenia pasażerskie, dzięki czemu zwiększy się komfort jazdy."

Czy ja wiem, czy się zwiększy? Fakt, że powinny być wymienione żeby to nowocześniej wyglądało ale z tym drugim lekka przesada :)
Dodatkowo wymieniłbym pantograf i umiejscowił go tak jak w Bombkach po środku składu no i chciałbym spytać czy aby napewno nie będą wymieniane szyby? Odnośnie przodu, jest dobry ale ja bym widział go bardziej zrobionego na wzór Skody z Wrocławia jeśli już bo bombek to nie przypomina a bardziej modernizacje 105tek dla GOPu. :eek:hno:

Póki co wstrzymam się z oceną, zobaczymy jak to będzie wyglądało na oczy, póki co w skali od 1 do 10 daję 5 z minusem :)
 

·
Pesymista i cynik.
Joined
·
2,571 Posts
Ale Skody mają coś wspólnego z 105 dla GOPu. I tu i tu widać, że ktoś na siłę przykleił do kadłuba front z innego tramwaju.
 

·
Registered
Joined
·
3,939 Posts
Wizualka wygląda nieźle - mieć nadzieję, że Modertrans nie wpadnie w żaden szał twórczy i że dotrzyma terminów.:p
Swoją drogą gratulacje dla Gdańska - zmiana polityki taborowej ze stozłomkowej na szrotową na pewno poprawi kondycję finansową firmy (taniej utrzymać jedenN8S niż skład akwariów) i komfort podróżny. Jak znajdę wolną chwilę, to wrzucę/zrobię serię fot krakowskich N8S, zwłaszcza wnętrza.
 
2441 - 2460 of 13394 Posts
Top