SkyscraperCity banner

5881 - 5900 of 13243 Posts

·
Registered
Joined
·
2,835 Posts
^^
I jak zwykle UM udaje, że nic nie wie i macha szabelką na pokaz, a panowie pokroju Z. robią sobie publicznie jaja z pogrzebu. Jeszcze porządnego opr'u za tabor zarząd nie zgarnął, a już wydaje kasę na propagandowe artykuliki. Jak nie mają co z pieniędzmi robić, to niech kupią części zamienne. To pod niegospodarność podpada.
 

·
Informatyk fizyczny ;)
Joined
·
403 Posts
Same się "otworzyły". Tak samo jak właz od "czegoś dużego" (w pierwszym członie między siedzeniami) i jeszcze klapy tam przy maszynach drzwiowych - też się otworzyły.
 

·
Registered
Joined
·
901 Posts
"Najnowocześniejszy tabor w kraju".
Tak sobie myślę, że jak tak dalej pójdzie, to średnia wieku taboru w Gdańsku będzie wynosiła 0 lat – po prostu nie będzie niczego.
 

·
Młody beton tramwajowy
Joined
·
2,962 Posts
MichałT;53713059 said:
Raczej motorowy w tym przypadku. Nie można wjeżdżać na ostrze zwrotnicy gdy z przeciwka jedzie inny wóz.
W Warszawie jest podobny przepis, ale uważam go za bzdurę. Nikt u nas nigdy nie robił analiz, jak rzeczywiste jego stosowanie sparaliżowałoby komunikację tramwajową... ewentualna wina motorniczego tak naprawdę leży nie w "wjeździe na ostrze", lecz w tym, że nie upewnił się, jak jest zwrotnica ustawiona.

Taaa i fabryka kabanosów do kompletu :)
A nie salami? ;)
 

·
Pesymista i cynik.
Joined
·
2,472 Posts
W Warszawie jest podobny przepis, ale uważam go za bzdurę. Nikt u nas nigdy nie robił analiz, jak rzeczywiste jego stosowanie sparaliżowałoby komunikację tramwajową... ewentualna wina motorniczego tak naprawdę leży nie w "wjeździe na ostrze", lecz w tym, że nie upewnił się, jak jest zwrotnica ustawiona.


A nie salami? ;)
Akurat ten przepis ma za zadanie wyeliminować wypadki spowodowane przestawieniem się zwrotnicy pod tramwajem. W takich sytuacjach nie ma większego znaczenia, czy motorniczy się upewnił, skoro zawiniła infrastruktura. Wstawienie na tory wagonu jest tańsze, niż klepanie dwóch takowych. (i wstawianie ich na tory). Zresztą, chyba po takiej kolizji, ten przepis był uchwalany.

Paraliż komunikacji jest chyba lepszy, niż kilka ofiar i skasowane wagony.
 

·
Registered
Joined
·
1,759 Posts
Zderzenie tramwajów 1111 i 1339+1340 na skrzyżowaniu Hallera/Kliniczna

Byłem, widziałem, trochę obfociłem, bo widok jednak niecodzienny.

Cud, że nikomu na przejściu nic się nie stało:
To się wyklepie na zajezdni:
P.S. Przy okazji potwierdziło się, że najłatwiej poznać osobiście innego forumowicza właśnie podczas obfotografowywania takich wypadków - wystarczy zagadać podejrzanie wyglądające osoby robiące zdjęcia... :D
 

·
Quasimodo
Joined
·
4,638 Posts
Mieszkańcy ul. Sosnkowskiego protestują przeciwko kształtowi nowej pętli: - Tramwaje pojadą pięć metrów od naszych domów!

Nowa linia tramwajowa, wraz z budową ul. Nowej Łódzkiej, to jedna z ważniejszych inwestycji komunikacyjnych w Gdańsku. W zeszłym roku miasto zamieściło w internecie ankietę, w której mieszkańcy mogli głosować na trzy różne warianty inwestycji.

W pierwszym wariancie zaplanowano budowę dwóch nowych jezdni Nowej Łódzkiej, a pomiędzy nimi tory tramwajowe. Drugi wariant zakładał budowę jednej jezdni dla jednego kierunku i wykorzystanie istniejącej jezdni dla drugiego. Pomiędzy nimi przebiegałaby linia tramwajowa. Trzeci wariant wyraźnie różnił się od dwóch pozostałych: powstać miały obie jezdnie nowej trasy (dzisiejsza ul. Łódzka przejmie rolę drogi serwisowej "zbierającej" wyjazdy z osiedli), a tory tramwajowe będą obok nich, po wschodniej stronie ulicy.

Mieszkańcy wybrali wariant trzeci, do którego przychylili się również miejscy urzędnicy.

Ale miejskie propozycje różniły się także kształtem pętli.

- W wybranym wariancie pętla miała być oddzielona od naszego osiedla pasem zieleni oraz parkingiem. Jednak bez konsultacji z nami projekt ten zmieniono, a przystanki i tory poprowadzono kilka metrów od naszych domów, a co za tym idzie hałas będzie dużo większy. Do tego ul. Sosnkowskiego nie należy do miasta, a do nas, a zaplanowano zejścia do naszej drogi - mówi Karol Liszkiewicz, mieszkający przy ul. Sosnkowskiego.

Rzeczywiście, nowy projekt różni się od koncepcji zaprezentowanej w zwycięskim wariancie. Pętla została przesunięta kilkadziesiąt metrów w dół ul. Świętokrzyskiej.

- Na ulotkach prezentowane zostały wstępne koncepcje przebiegu drogi, torów oraz kształtu samej pętli. Gdy zdecydowano się na wariant trzeci, przygotowano projekt właściwy, a ten często różni się od wstępnych koncepcji - mówi Janusz Łagowski ze spółki GIKE 2012, która realizującej inwestycję.

Dlaczego pętla została przesunięta tak blisko osiedla?

- Po pierwsze, gdyby powstała bardziej na zachód, częściowo znalazłaby się w pasie przyszłej ul. Nowej Świętokrzyskiej i za kilka lat musielibyśmy wszystko przebudowywać. Po drugie, teraz pętla jest szersza, dzięki temu tory nie mają ostrych łuków. Jest to o tyle istotne, że im ostrzejsze łuki, tym większe ryzyko, że tramwaje będą hałasować. Obawy mieszkańców co do hałasu są też o tyle nieuzasadnione, że tam będą jeździć tylko najnowsze tramwaje - dodaje Łagowski.

Mieszkańcy chcą jednak spotkać się z urzędnikami. - Nie jesteśmy przeciwko tej inwestycji, ale takie zmiany powinno się uzgadniać, a nie stawiać nas przed faktem dokonanym. Chcemy się spotkać i przedstawić im nasze argumenty - mówi Liszkiewicz.

- Jesteśmy otwarci na rozmowy, z chęcią spotkamy się z mieszkańcami - zapewnia Ryszard Trykosko, prezes GIKE 2012.
źródło: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35612,7682526,Klopot_z_budowa_linii_tramwajowej__Protest_mieszkancow.html
 
5881 - 5900 of 13243 Posts
Top