SkyscraperCity banner

TBH

1 - 20 of 24 Posts

·
bezrobotny
7,138 Posts
Najpierw pomyślałem, że fajne, ale potem zwróciłem uwagę na szopy na dachu, białe ściany i niedostosowanie wysokości do sąsiedztwa (niższej części).
Ostatecznie 7/10

·
Human Traffic
5,559 Posts
Urbanistycznie nie siedzi niestety
Z drugiej strony obszar taki,że nie wiadomo co mogłoby się odpowiednio dopasować

·
Moderator
10,242 Posts
Dałem 10. Bardzo wyczekiwany budynek, jedna z ważniejszych pierzei w tym mieście (plac Solidarności). Pewnie można mi zarzucić subiektywizm, ale szczerze pisząc nie dostrzegam w tym budynku wad. Wysokość jest OK - przypominam, że w tym kwartale stoi już 80-metrowy wieżowiec, tak więc mamy szczebel pośredni między nim a kamienicami. Architektura świetnie balansująca z ECS-em stojącym na przeciwko. Dobry przyczynek do rozwoju Młodego Miasta.

Poza tym + za ślepą ścianę, aby dobudować kolejny budynek w pierzei.

·
Registered
547 Posts
^^ale 10....? :D To co... ECS dostalo 15? :D

Ja dam ciutke naciagane 8.
Na pierwszy rzut oka niby zwykly biurowy panelak, ktorych pelno w wiekszych miastach... ale jednak nie jest az taki zwykly i bezjajowy. Na zywo b.fajnie sie wpasowal w otoczenie, a w detalach jest calkiem swiezy... wlasnie te biale sciany, ciut refleksyjne szklo czy schodkowa bryla robia dobra robote. Na minus... Kamienica po prawej stronie sprawia teraz wrazenie za niskiej. Dobrze by ja bylo nadbudowac o 1, a nawet 2 pietra.

·
Moderator
10,242 Posts
Nie uznaję jednej globalnej skali ocen - oceniam budynki w ramach poszczególnych kategorii. W tym przypadku budynków biurowych. Więc nie zestawiałbym go z ECS-em, bo zupełnie odrębna kategoria architektoniczna.

·
Registered
547 Posts
Ciekawe podejscie, mimo wszystko bedziesz mial ciezko gdy Wam wybuduja np. taki Nowy Świat 2.0 - ale EOT :)

·
Registered
1,031 Posts
Biurowczyk jak biurowczyk - nic w nim nie zachwyca za bardzo, a tektonika nawet i zawodzi - głównie od frontu budynek wydaje się być potwornie zwalisty i ciężki. Ten ostry nacisk na formę opartą o trzy, schodkowo wzrastające poziomy nie wyszedł mu na dobre, rozlewając się w coś co na niektórych ujęciach wygląda jak siedziba lokalnego ZUSu owinięta w dobrą elewację. Ale poza tym ujdzie - cladding niezły, w pierzei nawet siedzi, miło że przygotowany na przyjęcie sąsiada.

6/10

·
Registered
547 Posts
Na zywo nie wyglada na 'zawalisty i ciezki'. Tam jest 'hektar pola'.... razem z pomnikiem i cos malutkiego by zginelo.

·
Rzeczpospolita Schabowa
416 Posts
Całkowicie zwyczajny, schludny biurowiec. Nie ma się czym zachwycać. 6/10

·
Registered
67,611 Posts
Fajny, duży, solidny, dobrze że jest przełamany tym innym szczytem :|. Puste ściany natomiast - hmmm... Niby też przełamują monotonię, ale...7,5/10

·
Registered
146 Posts
Ruszam codziennie z przystanku obok. Na początku też byłem w ciężkim szoku jak zobaczyłem te białe ściany ale teraz nawet mi się podobają. Myślę, ze na 8 zasługuje :cheers:

·
Registered
Underground out of Voland.
8,410 Posts
Byłem, widziałem, hymn zaśpiewałem. 8/10

PS. Na żywca myślałem, że to apartamentowiec, jakoś takie skojarzenie.

·
Your brain controller
7,832 Posts
8/10 zasłużona ocena. Dobra robota, ale nie petarda. Budynek bardzo pozytywnie poprawił urbanistykę tego miejsca. Wytworzyła się jakaś sensowne przestrzeń.

1 - 20 of 24 Posts