SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1404 Posts

·
Banned
3,058 Posts
Centrum Biurowe Neptun

Budynek biurowy Neptun oferuje 15 860 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej rozmieszczonej na 19 kondygnacjach, planowanej do oddania do użytkowania w I kwartale 2014 r. Projekt dysponuje 159 podziemnymi miejscami postojowymi zlokalizowanymi w hali garażowej pod budynkiem.

Dzielnica: Wrzeszcz
Funkcja podstawowa: biurowy i konferencyjny (biurowiec)
Funkcja dodatkowa: handlowo-usługowy
Strona www: klik
Rozpoczęcie budowy: 2011 - grudzień
Zakończenie budowy: 2014 - marzec

Wysokość do dachu: 85m
Wysokość całkowita: 85m
Kondygnacje nadziemne: 19
Kondygnacje podziemne: 2
Powierzchnia biurowa: 15860 m2
Miejsc parkingowych: 159
Ilość wind: 7

Materiał promujący inwestycję.

·
fanatyczny antykibic
3,895 Posts
North, dodaj do opisu:

Klasa: A
Ilość miejsc parkingowych: 180
Ilość wind: 7
Powierzchnia handlowo-usługowa: 1,1 tys. m2
Autor projektu: AEDAS

Może jeszcze dobrze by było wkleić poglądowo jakąś fotę dla userów z innych miast, żeby widzieli jak wygląda bezpośrednie otoczenie tej inwestycji.

Co do projektu, to szału nie ma, ale to raczej dobra architektura, która się szybko nie zestarzeje. Wadą jest nadwaga - troszkę szafowato to wygląda. Mogło być ciut wyżej i szczuplej, ale szklana elewacja jakoś to pewnie uratuje i optycznie odchudzi tę bryłę.

·
Registered
7,267 Posts
No brakuje kilku pięter, ale uważam, że budynek nie powinien być w żaden sposób przyciężki. Na szczęście bryła jest złamana poprzez wklęsłości, co szczególnie będzie widoczne na frontowej ścianie od grunwaldzkiej.

·
fanatyczny antykibic
3,895 Posts
Czuję się wywołany do tablicy, bo sam też napisałem, że "szału nie ma". Trzeba odróżnić szał od wariactwa. ;) W tym przypadku brak szału oznacza według mnie wtórność projektu - bryły, elewacji. I nie mówię, że to źle. Ot, poprawny budynek, ale nie ma na czym zawiesić oka. Bryła jest minimalnie rozbita tymi wcięciami, ale jednakowa elewacja troszkę pomniejsza ten efekt. Ja bym tę węższą, przedzieloną część bardziej wyodrębnił za pomocą innej elewacji. Dla mnie wzorem "szału" (a nie wariactwa w azjatyckim stylu) jest nowa architektura w Holandii - proste bryły i genialne elewacje. Ale to tylko moje widzimisię, bo w sumie każdy inaczej definiuje "normalność", "szał" i "wariactwo".

Tak, czy siak trzeba poczekać z oceną do wybudowania tego budynku, a już na pewno do prezentacji lepszych jakościowo wizualizacji, pokazujących więcej rzutów budynku.

·
Registered
9,047 Posts
Uważam, że ten budynek jest naprawdę dobry. Kawał metropolii robi się z Wrzeszcza i być może coś takiego lepiej się temu przysłuży niż w/w gargamele.

·
Ale głupi ci Rzymianie
1,897 Posts
Wysokość OK, projekt chyba również, ale czekam na wizki "dzienne".

·
Kaszëbë
4,917 Posts
Niezły projekt, choć oczywiście albański lepszy. Dla mnie taka nazwa budynku "Wieża Nepuna" może już pozostać na stałe :)

·
Registered
2,668 Posts
Całkiem fajne, choć nie wiem - może to wina wizki - ale jakby dziwnie ściany "lecą na boki". Także czekam na więcej wizualizacji. W każdym razie po remoncie Cristala, będzie tu fajny punkt.

·
Registered
1,567 Posts
I to jest w ludziach właśnie piękne, mi na przykład kompletnie nie podoba się projekt albański :) Ja jeszcze wstrzymam się z oceną budynku i podobnie jak wielu z was poczekam na lepsze wizki. Widzę jednak, że projekt nas może jeszcze zaskoczyć, gdyż wydaje mi się że bryła budynku zwęża się. Poza tym zauważcie, że lewa część elewacji od strony Grunwaldzkiej różni się od jej prawej części, która jest bardziej jednolita (bez charakterystycznego wcięcia). Wnioskuję, że budynek ten wcale nie musi być typowym klocem. A wysokość jest w sam raz może nie dla samego budynku, ale dla okolicy.

·
Registered
427 Posts
Z tej wizualizacji niewiele widać ale wygląda dość brzydko

J

·
Guest
0 Posts
Szkoda, że nie jest jedną działkę dalej - na miejscu budynku "Obudowa 486DX", a nie świetnego Neptuna.

·
Your brain controller
8,299 Posts
No co ty? Ten obok to co najmniej pentium III :D Mój 486 był beżowy jak wszystkie podobne moich kolegów ;)

·
Registered
1,535 Posts
Szkoda, że nie jest jedną działkę dalej - na miejscu budynku "Obudowa 486DX", a nie świetnego Neptuna.
Eeee tam ja akurat uwielbiam tamten budynek i uważam go za jeden z lepszych remontów przeprowadzonych w gdańsku w ostatnich latach.

A co do samego neptuna to tez czekam na lepsze wizki a najlepiej na jakaś makietę.

projektanci w związku z lokalizacją maja kawał ciężkiej roboty by to dobrze wyglądało.

1 - 20 of 1404 Posts