SkyscraperCity Forum banner

[Gdańsk] Zakład Komunikacji Miejskiej w Gdańsku

3468 Views 8 Replies 7 Participants Last post by  przyb
Witam zakładam nowy watek na temat naszego ZKM-u aby nie zasmiecac innych gdańskich tematów. w temacie tym bedziemy pisali wszystko o KM w Gdańsku opinie, wady, zalety jakis pomysły na usprawnienie a także wszystkie kwestie techniczne jak nowy tabor inwestycje przetargi oraz inne np. klimatyzacja itp. oraz wszystkie inne rzeczy dotyczace ZKM GDANSK!!!!!!
Status
Not open for further replies.
1 - 9 of 9 Posts
Temat chyba powinien brzmieć Zarząd Transportu Miejskiego?
Temat chyba powinien brzmieć Zarząd Transportu Miejskiego?
Dlaczego?Lucas wcale nie napisał,że wątek jest o ORGANIZATORZE komunikacji w Gdańsku;nie zapominaj,że mimo wygranych pojedynczych przetargów przez PKS Gdańsk i PKS Wieś,to w dalszym ciągu lwia część przewozów jest w rękach ZKM-u i to on kształtuje wizerunek gdańskiej KM (a że w tym wizerunku jest jeszcze pole do poprawy,to już inna sprawa ;) ).
See less See more
O naszych tramwajach dyskutujemy w temacie [Gdańsk] Tramwaje-remonty, natomiast o autobusach proponowałbym utworzyć osobny wątek w Infrastrukturze drogowej. I chyba zaraz taki watrek utworzę. Jeżeli mielibyśmy na forum kolejowym dyskutować tylko autobusach, jeżeli o tramwajach jest osobny topic to moglibyśmy się poplątać.. Także ten wątek proponowałbym do kasacji przez moderatora.
See less See more
tak jak piszesz o tramwajach rozmawiamy w temacie o remontach, a o autobusach chcesz utworzyć inny temat,dlatego własnie utworzyłem temat o całym ZKM-ie nie konkretnie tramwajach czy autobusach.Moim zamierzeniem było zebranie na tym watku wszystkich informacji komunikacji w Gdańsku.Chciałem uniknąc poplatania takiego jak ostatnio miał miejsce w temacie o inwestycjach drogowych gdzie rozmawiano o klimatyzacji w autobusach.ale zdam sie na opinie bardziej doswiadczonych forumowiczow!
See less See more
^^ Ale o tramwajach ten wątek istnieje już od dawna i wszyscy się do niego przyzwyczaili. Potrzebny, więc nam wątek stricte o autobusach. Watek, który ty zaproponowaleś musiałby traktować tylko o autobusach, a jest założony na forum kolejowym, więc wychodzi bezsens. Poza tym dlaczego się rozdrabniać tylko na ZKM- w Gdańsku funkcjonują już inni przewoźnicy na stałych liniach oraz na zatramwajach, a pewnie będzie ich przybywać. Jeżeli chcesz dyskutować też o liniach, zmianach na nich itd. to też z ZKM ma niewiele wspólnego, więc uważam, ze to co zaproponowałem jest lepszym rozwiązaniem.

Link do wątku:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=470042

Jakby się tytuł nie podobał to zawsze moze moderator zmienić.
See less See more
Brzytwa Ockhama głosi: "Nie należy mnożyć bytów bez potrzeby"
Reszta w rękach moda.:)
Brzytwa Ockhama głosi: "Nie należy mnożyć bytów bez potrzeby"
Reszta w rękach moda.:)
Tez jestem za Dam na przykład dawny watek Trójmiasto inwestycje jeszcze rok temu to był najbardziej oblegany watek na tym forum po kilku warszawskich.
A teraz??? Namnożyło nam sie wątków.
Co do ZKMu nie wie czy jest sens tworzyć osobny watek dla tej insytucji, ilosć inwestycji jest znikoma no chyba ze interesuja nas przetargi w stylu remont kibli na zajezdni hallera czy przetarg na wymiane klocków chamulcowych w ikarusach.
See less See more
Sprawa dotyczy głównie ZKM Gdańsk, więc zamieszczam tutaj!

Atak chuliganów na gdańską komunikację miejską

W ciągu kilku godzin zniszczono ponad 40 szyb w gdańskich tramwajach i autobusach.

Zmasowany atak wandali na gdańskie tramwaje, autobusy i przystanki: w kilka godzin wybili ponad 40 szyb i zdemolowali co najmniej kilkanaście wiat przystankowych.

- Czegoś takiego od lat nie widzieliśmy - przyznają pracownicy gdańskiego ZKM, którzy od środowego wieczora usuwają skutki ataku chuliganów na tabor miejskiego przewoźnika. Usuwają i jeszcze długo będą usuwać, bo akcja wandali miała bezprecedensowy zasięg: w ciągu kilku godzin, od godz. 18 do 23, wybili 37 szyb w tramwajach (w tym także w najnowszym Bombardierze), cztery szyby w autobusach i zdemolowali kilkanaście wiat przystankowych.

Przestępcy działali na terenie całego miasta. Pracownicy ZKM spekulują, że grupa poruszała się samochodem, ponieważ ataki nastąpiły w różnych dzielnicach.

Zniszczone wiaty znajdują się co najmniej w trzech rejonach: na Przymorzu demolowano wzdłuż ul. Chłopskiej (przystanki Pomorska, Subisława, Piastowska), we Wrzeszczu wzdłuż al. Hallera (przystanki Reja, Kliniczna) oraz wzdłuż ul. Kartuskiej aż do Bysewa. Uszkodzono także jeden z przystanków przy dworcu głównym w Gdańsku.

- Straty ZKM szacujemy wstępnie na ponad 40 tys. zł. Wycena nie obejmuje wiat, o które troszczy się Zarząd Dróg i Zieleni i firmy prywatne - informuje Izabela Kozicka-Prus, rzeczniczka gdańskiego przewoźnika.

- Wiaty stojące przy ul. Budowlanych i Nowatorów w Bysewie zniszczono przy użyciu broni. Policja musi stwierdzić, czy była to broń pneumatyczna czy palna - opowiada Mieczysław Kotłowski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Właścicielem części zniszczonych wiat jest firma AMS. - Nie mogę jeszcze oszacować naszych strat, ponieważ pracownicy firmy jeżdżą po mieście i oceniają zniszczenia - informuje Grzegorz Gromow, dyrektor gdańskiego oddziału firmy.

W Gdańsku jest kilkaset wiat przystankowych, które należą do prywatnych firm AMS i Clear Channel Communications oraz do gminy.

Źródło:
Co to za patolstwo!? Boże, dlaczego takie rzeczy się dzieją! I jak to jest możliwe, że dokonali zniszczeń na taką skalę i nikt ich nie zatrzymał!? To jest aż niemożliwe! To jest po prostu jakaś polska choroba cywilizacyjna, bo wraz z rozwojem naszego kraju jest coraz więcej dresiarstwa, i ogólnie pojętego patolstwa. Najgorsze jest to, że nie widze żadnych narzędzi sądowniczo-prawnych, które mogłyby skutecznie i surowo karać takich kretynów. Czują się bezkarni i wszystko im wolno. Tylko nie rozumiem jaki mózg, albo jego brak wpadł na taki pomysł, żeby dokonać czegoś z czego zapewne nie raz korzystali z skorzystają... No chyba, że to był "drive by" z innego miasta... Tak czy siak niepojęte!

Kill all patols!

P.S.
Czy ktoś wie jaka jest skala zniszczeń? Są w związku z tym jakieś utrudnienia w ruchu?
See less See more
1 - 9 of 9 Posts
Status
Not open for further replies.
Top