Skyscraper City Forum banner

Głosuj dziadu ;)

1 - 20 of 44 Posts

·
Lubię dobre.
1,360 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
- Powierzchnia użytkowa: 42 000 m2
- Powierzchnia biurowa netto: 22 500 m2
- Powierzchnia terenu: ok. 2,3 ha
- Budynki A, B, C i D – przeznaczone na wynajem, własność Łużycka Investment Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. (grupa Allcon Investment)
- Budynek E - sprzedany Det Norske Veritas Poland Sp. z o.o.

http://www.officepark.pl/luzycka-office-park

Folder promocyjny: http://www.officepark.pl/getFile.php?file=Luzycka_pl.pdf

* kompleks pięciu budynków biurowych klasy A
* pięć kondygnacji powierzchni biurowej, na parterach opcja lokali handlowo-usługowych
* doskonałe położenie komunikacyjne i atrakcyjna okolica: nowoczesne kompleksy sportowo-rekreacyjne, handlowe, a zarazem bliskość lasów, centrum miasta i morza, widocznego z okien wszystkich biurowców
* projekt zgodny z założeniami budownictwa zrównoważonego autorstwa wyspecjalizowanej w tego typu projektach pracowni architektonicznej AEDAS
* elewacja w systemie fasadowym, ze szkłem o wysokiej przepuszczalności światła przy ograniczonej przepuszczalności energii oraz okładzinami z piaskowca, komponująca się z zielenią otoczenia, zapewniająca zarazem doskonałe doświetlenie wnętrz, okna nieotwieralne

* wysokiej jakości wykończenie części wspólnych budynków: holi wejściowych, windowych, toalet, przystosowanie dla potrzeb osób niepełnosprawnych, trzy szybkobieżne ciche windy
* łącznie 700 miejsc parkingowych, w tym 422 podziemnych
* dla dojeżdżających do pracy rowerami osobne przebieralnie z prysznicami w każdym budynku, miejsca dla dwuśladów w hali garażowej
* możliwości elastycznego kształtowania powierzchni biurowej, podniesione podłogi, sufity podwieszane
* nowoczesne systemy wentylacji, klimatyzacji, dwustronne niezależne zasilanie energetyczne i generator prądotwórczy każdym budynku, instalacje sygnalizacji pożaru, alarmowe, system BMS, 24h ochrona, system telewizji przemysłowej CCTV, system kart dostępu

·
Registered
68,668 Posts
Hmmm, nie powaliły mnie urodą, ale przyjemne, trochę inne :eek:kay: 8,5/10.

·
Pilanin
3,874 Posts
^^ W porównaniu tego syfu nieogarniętego który jest dookoła to jest idealna kompozycja niewiekiego zespołu biurowców. Porządna przestrzeń, bardzo ładnie zadbana. Rzeczowa architektura, która jest estetyczna i nie ma zachwycać. 8/10

·
Moderator
10,276 Posts
Fantastyczna moderna. Szczególnie ładnie wygląda ten kompleks wjeżdżając do Gdyni pociągiem od strony kościerzyńskiej. [edit: kościerskiej :) ]

·
Registered
Underground out of Voland.
8,568 Posts
Takie małe a takie wielkie. W prostocie siła. 10/10. Bardzo mi się podoba. A jak wnętrza?

·
fanatyczny antykibic
4,006 Posts
^^

Stadion GOSiR-u

-----------------------

Ode mnie budyneczki dostają 8,5/10. Dobre materiały, prosta bryła. Dzięki przeszkleniu dwóch pierwszych kondygnacji wyższa część budynków fajnie lewituje. Natomiast nie do końca przekonuje mnie ten kompleks jako zbiór klonów z jednej sztancy. Dobrze, że jeden z budynków stoi w poprzek i burzy układ "pasieki" - to biurowce, ludzie pracują tam jak pszczoły, ale bez przesady ;). Nawiasem mówiąc ten jeden budynek mógłby być wyższy, albo całkiem przeszklony, lub mieć w większości piaskowcową elewację - jeszcze bardziej przełamałby tę monotonię. Nie podobają mi się też różnokolorowe neony - mało elegancko to wygląda i wolałbym jakieś podświetlane tablice z nazwami najemców w jednolitej szacie graficznej i jednakowo podświetlone. Tak, czy siak fajne budyneczki.

p.s.
Z pierwszego postu:

* doskonałe położenie komunikacyjne i atrakcyjna okolica: nowoczesne kompleksy sportowo-rekreacyjne, handlowe, a zarazem bliskość lasów, centrum miasta i morza, widocznego z okien wszystkich biurowców
Kę?

·
...
4,680 Posts
Świetna architektura, uporządkowana, nieprzytłaczająca, pasujaca do otoczenia, nowoczesna. Moim zdaniem, póki co najlepszy tej wielkości kompleks w Miss Polski.

10/10

·
Prawobrzeże-Centrum
5,544 Posts
Bez żadnych kombinacji. Proste, a ładne.
9/10

·
Registered
698 Posts
Właśnie taką zabudowę chciałbym widzieć na przedmieściach polskich miast zamiast tandetnych biurowczyków firm meblarskich i innych baraków. Jak dla mnie mocna 8.
edit: Jendak 8+ ;)

1 - 20 of 44 Posts