SkyscraperCity banner

2381 - 2398 of 2398 Posts

·
Registered
408 Posts
Obawiam się ze na Marina office możemy poczekać dużo dłużej niż nam się wydaje ... rozmawialem oststnio z osoba z PHN odpowiedzialna za sprzedaż Marina Office i na pytanie kiedy rusza budowa usłyszałem „nic jeszcze nie wiadomo” ...
ale no trzeba mieć nadzieje ze jednak „wiadomo”, bo w sumie w ostatnich dniach robią coś z chodnikiem przy działce Marina Office, a wykonawca jest Doraco
Zakończenie budowy planowane jest na 2023 więc raczej się nie śpieszą

·
Registered
193 Posts
Niestety COVID-19 może tu być mocnym hamulcem. Korporacje wywęszyły oszczędność z pracy z domu. Nikt nie wie jak będzie wyglądać rynek biurowy po wirusie Ale istnieje ryzyko, że firmy stwierdzą, że wystarczą im mniejsze powierzchnie biurowe (mój pracodawca już tak docelowo kombinuje).
Oby PHN i Vastint nie zmienli przez to swoich najbliższych planów. :)

·
Why so serious?
1,194 Posts
Myślę, że kluczowa okaże się lokalizacja. Biura dobrze skomunikowane, w atrakcyjnych lokalizacjach zawsze będą miały powodzenie. Tereny przy Hryniewickiego, molo Rybackim moim zdaniem to jedne z najatrakcyjniejszych miejsc na biura/apartamenty w Polsce. Inna sprawa że mogą jeszcze lata poczekać na zagospodarowanie. Szczególnie jeżeli chodzi o pełną zabudowę molo Rybackiego.

·
MagnuS
464 Posts
^ Myślę że masz sporo racji, to bardzo atrakcyjny teren bo jest dobrze skomunikowany, a w dodatku jest w bezpośredniej bliskości morza.
Ja trzymam kciuki, żeby powstała tam wysoka zabudowa, bo na kolejne klocki, które w dalszej linii już w ogóle przestałyby być widoczne szkoda potencjału tego miejsca.

·
Registered
2,175 Posts
Roger Andersson: Projekty mieszkaniowe będą trzecim - obok biur i hoteli – mocnym filarem naszej działalności w Polsce. W ciągu najbliższych 5-7 lat zakładamy budowę ponad pięciu tysięcy mieszkań na działkach, które już posiadamy. Są to bardzo atrakcyjne lokalizacje, których potencjał chcielibyśmy w pełni wykorzystać, chodzi tu m.in. o Starą Rzeźnię w Poznaniu, teren dawnych zakładów mięsnych w Gdańsku, czy Waterfront przy Skwerze Kościuszki w Gdyni.

propertynews.pl

Czyli możemy jeszcze trochę poczekać, ale inwestycja jest pewna. Vastint to nie jakieś Semeko w sumie.

·
Registered
190 Posts
Moim zdaniem ten cały yacht park to jest bezsensowna inwestycja. Niby blisko morza, ale jak chcę iść NAD morze to gdzie mam iść? Gdzie jest plaża? Gdzie jest las? W Gdyni i daleko do klifow? Absurd. Mikro balkoniki. Takie same budyneczki. Dookoła pierdolnik, nie mówiąc o weglu i pyle z portu. Jak mam dziecko puścić same? To nie ma sensu.

Porównajcie to z zieloną kamienną górą, okolicami Kępy redlowskiej, czy nawet (alert za dużo warszawskich lanserów) orlowem. Zielono, pięknie, idę spacerem na plażę, wieczorem palę ognisko na plaży lub klifie (tak wiem, że nie wolno). Najpiękniejsze miejsca w Polsce. Cicho, bezpiecznie.

A tu co? Nie, to się nie broni.

·
Why so serious?
1,194 Posts
Inwestycja Yacht Park raczej nie jest inwestycją do mieszkania na dłużej. Jak sama nazwa wskazuje, jest to inwestycja skierowana głównie dla tych co lubią żeglować i chcą mieć swój jacht pod oknem. Pod tym względem super inwestycja premium. Fakt że trochę za nisko, ale myślę że kolejne rzędy zabudowy uratują sytuację.

·
Registered
104 Posts

Budynki na planie trapezu mają bardzo duży sens jeśl chodzi o zapewnienie widoku na wodę praktycznie z każdego mieszkania.
Mieszkania od strony wody mają pocztówkowy widok na marinę. Można powiedzieć, że pomosty mariny prawie pokrywają się w planie z budynkami.
Brzydki z bliska, na ten moment Skwer Kościuszki, z YP prezentuje się zacnie.

Małe balkony? Na budynku A od strony Sea Towers. Pozostałe są typowych powierzchni, tarasy na 4. piętrze są bardzo duże.
Gdzie jest morze? Plaża miejska.
Las? Okolice Ejsmonda i kortów tenisowych Arka.

·
Registered
229 Posts
^^
Widok ekstra! Szczerze to jest on wart tych 20k za m2. Otoczenie w najbliższym czasie powinno dostać solidnego kopa rewitalizacyjnego, więc jeżeli gdzieś w Trójmieście umoczyć grubą kasę w mieszkaniówkę, to trudno chyba w tej chwili o lepszy wybór.

Co do wysokości YP, jeżeli powstanie druga, wyższa linia zabudowy, to naprawdę nie będzie się do czego przyczepić.

·
master of disaster
1,200 Posts
Widok z okien ekstra ale na fb pojawiła się fotka kawałka zieleni pomiędzy budynkami z jedną zjeżdżalnią otoczoną płotkiem z siatki (coś w stylu placu zabaw na jednym z wrocławskich osiedli o którym niedawno było głośno). Duża wpadka imo.

·
Registered
313 Posts
Widok z okien ekstra ale na fb pojawiła się fotka kawałka zieleni pomiędzy budynkami z jedną zjeżdżalnią otoczoną płotkiem z siatki (coś w stylu placu zabaw na jednym z wrocławskich osiedli o którym niedawno było głośno). Duża wpadka imo.
link do zdjęcia. Autor zdjęcia - użytkownik forum - Starowiejska. Zdjęcia nie wklejam bo nie moje i nie wiem czy mogę.

·
Registered
45 Posts
Przepraszam za zasmiecanie wątku, ale muszę to napisać... Molo południowe wygląda gorzej niż rynki/place/parkingi w przyslowiowym Pcimiu Dolnym. Wstyd, żeby centrum miasta wyglądało tak jak teraz.

2381 - 2398 of 2398 Posts