SkyscraperCity banner

1 - 20 of 167 Posts

·
Registered
1,163 Posts
sky's_the_limit said:
uwielbiam taka architekture :)

w Kato tez sporo miedzywojennego funkcjonalizmu ale chyba jest bardziej kanciaty
A mi się modernizm przejadł. Opium dla pasionatów.

·
....czyli Qba
2,912 Posts

·
Registered
3,268 Posts
lazej said:
A mi się modernizm przejadł. Opium dla pasionatów.
Przejadł !!! To dlaczego współcześnie tak kiepska architektura powstaje. A o urbanistyce już nie wspomnę. Dla architektów poznanie architektury międzywojnia powinno być przepustką do tworzenia czegokolwiek.

·
PrzestrzenGdyni.pl
1,048 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Dziarskihank said:
no już spora część przecież jest wyremontowana, tam od strony stacji benzynowej, powinni już całość do końca pociągnąć bo wygląda teraz jak piekło i niebo.

a tak ogólnie to: Kręcą mnie takie krągłOści.... ggrrr :p. Dobra robota!.
remontowali to bodajrze 2 lata temu, miałem wtedy nadzieje, że całość ulegnie metamorfozie...

·
hræddur köttur
4,362 Posts
w Kato tez sporo miedzywojennego funkcjonalizmu ale chyba jest bardziej kanciaty
bardziej industrialny ;)
Nie tylko w Kato, na terenie Zagłebia - o czym nie wszyscy wiedzą - też sie wówczas sporo budowało, kiedyś trzeba się zebrać i obfocić, to, co warto.

·
I'm a rubber ball
830 Posts
eh, gdynia. 5% okrągłości i 95% klocwków wszelakich. Szkoda, że więcej takich gdyńskich okrąglaków nie ma :(

·
Ojciec chrzestny
621 Posts
^^^
Nasi gdyńscy przodkowie chcieli najwyraźniej, żebyśmy niespoczywali na laurach z samozachwytu. Może to właśnie jest motorem, że tak mało tak dobrej architektury jest w Gdyni, a może być jej więcej. Wszystko zależy od Nas.

Zielony, czy wiesz jaki status mają te najlepsze kamienice gdyńskie? Są objęte opieką Konserwatora, czy tylko architekta miejskiego?
Gdyby miały status zabytków (albo coś koło tego) to można by było jakieś fundusze pozyskać na renowację fasad.
Zastanawiam się czy ta kamienica nr 122 wygląda tak przez obojętność UM czy właściciela..

·
I'm a rubber ball
830 Posts
Wydaje mi się, że właściciela. W końcu została ona odnowiona w połowie, bo pewnie właściciel zainwestował (kolory może i nie są najlepsze, ale z pewnością lepsze niż to szaro-czarne coś)
Swoją drogą widzieliście ten budynek UG wybudowany przy tym krzyżowym pomniku ? Jak go robili myślałem "o fajnie, coś nowego", ale jak dziś przeszedłem obok niego to nie byłem zbyt ucieszony. Kolorek pasty do zębów i tandetne falki na elewacji. Na renderze wiszącym na budynku obok wyglądał całkiem znośnie, ale to co zrobili aż po oczach wali :(
Aha, omawiana kamienica od tej mniej znanej strony wygląda tak

Tak sobie pomyślałem, że może to kogoś zainteresuje...

1 - 20 of 167 Posts