SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
2961 - 2976 of 2976 Posts

·
Czas ucieka, EURO czeka..
221 Posts
Podczas meczu temperatura wynosiła -15 st. C. To nie są warunki do rozgrywania meczy a tym bardziej przyglądania się im. Poczekajcie, aż bedzie te 20 st. więcej a stadion na 100% się zapełni. Liczba 11.000 osób na meczu powtarzana jest na wielu portalach, oficjalna podaje niewiele ponad 9 tys. Na moje oko i ucho prawada leży pośrodku czyli coś ok. 10.000 głów :)

·
Registered
324 Posts
oficjana liczba jest zapewne prawdziwa... na oko to pies zdechl hyhy zimno bylo jak cholera, myslalem, ze umre ;] pytanie, dlaczego gdynianie pokazywali nam gole tylki? to jakas specyfika tego stadionu?

tylko 2 bramki do wpuszczania gosci, 1,5 h stania. reszta ok, stadion robi dobre wrazenie.

·
The Ratizator™
4,501 Posts
Stadion kameralny, na zywo wcale nie wydaje sie maly, ale w tv juz tak - niska trybuna jednopoziomowa to nie jest to, co "poraza" w transmisjach telewizyjnych. Dobra jasnosc i niezla akustyka.

Obiekt akurat na warunki I-wszo ligowe, bo druzyna grajac w ten sposob i popelniajaca tak kardynalne bledy bedzie miala naprawde bardzo trudne zadanie sie utrzymac. No nic, oby to byl tylko ponury zart autora...

PS - Nie wiem skad te 9 tysiecy oficjalnie, bo wydaje sie, ze kibicow bylo naprawde w okolicach 10-11 kilo.

·
Registered
2,725 Posts
^^ Nie wydaje mi się, żeby to był stadion odpowiedni dla drużyny z I ligi polskiej. Przynajmniej na pewno jeszcze nie teraz. Jak na razie to idealny pojemnościowo stadion dla drużyny Ekstraklasy z miasta wielkości Gdyni. Nie jesteśmy w Anglii, tylko w Polsce i nawet tego typu stadion to jeszcze nie jest standardowe minimum - większość obiektów wciąż jest w opłakanym stanie, ma mniejszą pojemność i nie powinno być dopuszczone do rozgrywek zawodowej ligi piłkarskiej. Estetyczne stadiony na poziomie I ligi polskiej to według mnie stadiony w: Bełchatowie, Ostrowcu Św. i nowo budowane/gruntownie modernizowane - między innymi w: Kołobrzegu, Mielcu, Siedlcach, Puławach, Tarnobrzegu, Ostródzie czy podwarszawskich Ząbkach. Według mnie na dzień dzisiejszy do grona stadionów Ekstraklasy (patrząc pod kątem wielkości i jakości obiektu) nadawałby się nawet przyszły dziesięciotysięcznik z Gliwic.

·
221 Posts
9, 10 czy 11 tys widzów to jak narazie naprawdę dobry wynik Arki w tej mroźnej kolejce :cheers:

Polonia Bytom - GKS Bełchatów -> 2.500 :eek:hno:
Ruch Chorzów - Lechia -> 5.000
Zagłębie Lubin - Korona Kielce -> 5.812 (Myślałem, że będzie znacznie więcej)
Cracovia - Legia -> 9.200 (Tu dla mnie miła niespodzianka :cheers:)

Jaga pauzuje a jutro a właściwie już dzisiaj :lol: : Polonia Wawa - Górnik (+-3.000???) oraz Lech - Widzew (+-20.000???)

(Liczby skopiowane z oficjalnych stron klubów bądź w przypadku braku danych z działu sportowego WP)

·
Registered
83 Posts
9, 10 czy 11 tys widzów to jak narazie naprawdę dobry wynik Arki w tej mroźnej kolejce :cheers:

Polonia Bytom - GKS Bełchatów -> 2.500 :eek:hno:
Ruch Chorzów - Lechia -> 5.000
Zagłębie Lubin - Korona Kielce -> 5.812 (Myślałem, że będzie znacznie więcej)
Cracovia - Legia -> 9.200 (Tu dla mnie miła niespodzianka :cheers:)

Jaga pauzuje a jutro a właściwie już dzisiaj :lol: : Polonia Wawa - Górnik (+-3.000???) oraz Lech - Widzew (+-20.000???)

(Liczby skopiowane z oficjalnych stron klubów bądź w przypadku braku danych z działu sportowego WP)
Arka Gdynia – Wisła Kraków
Widzów: Klub: 9 170 Ekstraklasa SA: 7 100.
.
Cracovia – Legia Warszawa
Widzów: Klub: 9 200 Ekstraklasa SA: 10 500.
.
Polonia Bytom – PGE GKS Bełchatów
Widzów: Klub: b/d Ekstraklasa SA: 2 000.
.
Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk
Widzów: Klub: 5 000 Ekstraklasa SA: 5 500.
.
KGHM Zagłębie Lubin – Korona Kielce
Widzów: Klub: 5 812 Ekstraklasa SA: 5 812.
.
Polonia Warszawa – Górnik Zabrze
Widzów: Klub: b/d Ekstraklasa SA: 3 500.
.
Lech Poznań – Widzew Łódź
Widzów: Klub: 22 000 Ekstraklasa SA: 15 890.

Dane pochodzą ze stron klubów gospodarzy, dane Ekstraklasy z komunikatu na ich oficjalnej stronie (oficjalne liczby 16. kolejki)

·
Registered
100 Posts
Arka Gdynia – Wisła Kraków
Widzów: Klub: 9 170 Ekstraklasa SA: 7 100.
Byłem na meczu i na pewno nie było mniej niż 9 tys a mnie sie wydawało nawet że z 10 tys. 9 170 jest najprawdopodobniej dokładną liczbą braną z bramek.
Rozumiem wpisy Lechistów którzy chcą przedstawić jak najmniejszą liczbę widzów na meczu. Szczegołnie biorąc pod uwage że na Jadze było was aż ok.4500 tys.

·
221 Posts
Noo i bardzo ładnie :) Tylko liczby podane przez Ekstraklasę są mało wiarygodne bo byłem na meczu z Wisłą Kraków i na pewno było znacznie więcej osób niż te 7 tys ;)

·
Registered
922 Posts
Na oko widać na samych zdjęciach, że jest zdecydowanie więcej, niż połowa miejsc zajętych... Tak czy siak nikt frekwencją niestety nie grzeszy z w/w klubów. Chyba nikt nie napisał, jak wrażenia z dojazdu na stadion?

2961 - 2976 of 2976 Posts
Status
Not open for further replies.