SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
41 - 60 of 2976 Posts

·
Your brain controller
Joined
·
8,487 Posts
Brak narożników miażdży ten projekt poprostu. Jak ich nie będzie to żaden architekt nie zrobi z tak małego obiektu niczego porządnego. Ten stadion poprostu zawsze zostanie mały i nieciekawy.
 

·
'less is more'
Joined
·
5,597 Posts
Dziki REX said:
Brak narożników miażdży ten projekt poprostu. Jak ich nie będzie to żaden architekt nie zrobi z tak małego obiektu niczego porządnego. Ten stadion poprostu zawsze zostanie mały i nieciekawy.
Problem narożników właśnie został rozwiązany:
kryszakk said:
Gdynia. Hala się buduje, stadion w planach

Zmienił się projekt stadionu przy ul. Olimpijskiej. Nie będzie to, jak do tej pory planowano, obiekt na 13 tysięcy miejsc. Na trybunach pomieści 15 tysięcy kibiców. Aby mógł stanąć, część ulicy musi zostać przesunięta o 10 metrów w stronę lasu. Inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku.
Zmiana projektu nowej gdyńskiej areny piłkarskiej jest podyktowana potrzebą dostosowania stadionu do międzynarodowych przepisów. Oprócz drużyn klubowych, swoje mecze będzie tam mogła rozgrywać reprezentacja Polski. Aby mogło do tego dojść, stadion nie może mieć mniej niż 15 tysięcy miejsc. Ale to nie jedyna różnica między nowym a starym projektem.

- Wcześniej planowaliśmy wybudować cztery wolno stojące trybuny - mówi Anna Kasprzyk, projektant stadionu. - Zmieniliśmy jednak koncepcję i stadion będzie zamknięty, tzn. jego rogi również będą zabudowane. Będzie to typowy stadion piłkarski bez bieżni lekkoatletycznej, w pełni zadaszony.
Poza budową stadionu i przesunięciem ul. Olimpijskiej gmina planuje obniżyć ul. Stryjską pod wiaduktem kolejowym, aby w przyszłości mogły tamtędy jeździć trolejbusy oraz wybudować nad Drogą Gdyńską i torami kładkę dla pieszych jako połączenie ul. Sportowej z al. Zwycięstwa.

80 milionów
Danuta Winiarz, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji UM Gdynia
- Stadion ma spełniać III kategorię wg. wytycznych UEFA. Aby spełniał tę rolę zaistniała potrzeba zmiany przebiegu ul. Olimpijskiej. Koszt całej inwestycji wyniesie około 80 mln zł. Będziemy się starali, aby pieniądze na ten cel przede wszystkim pochodziły z budżetu UE i ministerstwa sportu.

Hala na Wzgórzu będzie gotowa za rok
Najprawdopodobniej już za rok ukończona zostanie budowa gdyńskiej hali widowiskowo-sportowej. Na placu, nieopodal hipermarketu Geant, trwają intensywne prace. Po wcześniejszych kłopotach, gdy ze względu na nieporozumienia na linii wykonawca - projektant - inwestor budowę wstrzymano na prawie 11 miesięcy, nadzorujący prace gdyńscy urzędnicy nie przewidują dalszych kłopotów.

- Wszystkie roboty wykonywane są obecnie zgodnie z ustalonym z wykonawcą harmonogramem - mówi Małgorzata Szlemińska z Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Gdyni. - Liczymy na to, że budowę uda się ukończyć w lipcu przyszłego roku. Wtedy też nastąpią odbiory techniczne i oddanie hali do użytku.

Budowa hali, która początkowo miała zostać ukończona pod koniec 2005 roku, pochłonie łącznie niemal 35 mln zł. Obiekt pomieścić ma prawie 4 tys. widzów. Gdy będzie gotowy, władze Gdyni planują zorganizować w nim m.in. Final Four koszykarskiej euroligi kobiet.
Ciekawe kiedy pokażą nowy projekt stadionu, bo (mam nadzieję) stary powędrował do kosza.
 

·
Registered
Joined
·
172 Posts
Noo.. Dobrze, że postanowili zabudować te narożniki, bo wcześniejszy projekt nie zachwycał. Moim zdaniem stadion powinien być w bardziej reprezentacyjnym miejscu Gdyni, na przykład na miejscu Geant'a na Wzgórzu :p. Szkoda tylko, że to nierealne, według mnie byłoby to idealne miejsce dla nowej areny.
 

·
Registered
Joined
·
39 Posts
No i dobre wieści stadion będzie miał minimum 15 000 zgodnie z wymogami FIFA do organizowania meczy międzypaństwowych. Narożniki będą zabudowane i cały będzie kryty.
 

·
Registered
Joined
·
4,126 Posts
http://www.arkagdynia.nazwa.pl/?akcja=galeria&id=12 < zdjęcia
Rozpoczęła się modernizacja murawy
14-08-2006 13:18 Skubi

Miło nam poinformować, że po wielu perturbacjach związanych z procedurami przetargowymi, w sobotę rozpoczęły się prace na stadionie GOSiR-u mające na celu zainstalowanie podgrzewanej murawy i tym samym spełnienie wymogów licencyjnych Orange Ekstraklasy.
Wcześniejsze plany zakładały położenie instalacji podgrzewającej płytę pod obecną murawą. Dokładna ekspertyza wykazała jednak, że wskazana jest również całkowita wymiana trawy. W związku z tym, nastąpiło całkowite usunięcie murawy, a po montażu instalacji grzewczej położona zostanie całkowicie nowa murawa.
Całe szczęscie ża będzie nowa murawa ciekawe co z drenażem bo stary chyba nie był najlepszy
 

·
The Ratizator™
Joined
·
4,501 Posts
^^ Mam nadzieje, ze drenaz rowniez poprawia przy okazji, bo rzeczywiscie byl chyba nienajlepszy. Fajnie, ze bedzie nowa murawa. Teraz juz tylko czekamy na "nowy" stadion ;)
 

·
Registered
Joined
·
6,606 Posts
No chyba zrywają. Ale
hal said:
Wcześniejsze plany zakładały położenie instalacji podgrzewającej płytę pod obecną murawą.
I jak to niby miało działac? Ktos z nas nie czyta ze zrozumieniem;)
 

·
Registered
Joined
·
4,126 Posts
ponoć można,nacina ( żłobi ) się murawę na odpowiednią głebokość i wprowadza się w to miejsce rurki grzewcze.Ponoć to najtańsza metoda,na całe szczęście murawy na naszych nieogrzewanych boiskach były tak fatalne że wymiana darni wszędzie była i jest konieczna.
 

·
Lubi&#281; dobre.
Joined
·
1,360 Posts
^^ rozumiem co czytam, bo czytanie ze zrozumieniem mniej wiecej posiadlem; od Romana matury nie dostalem....

a 'dziadek' to taki lansiarski sopocki slang... w Wawce to moze znaczyc tyle co 'ziomek'...

pozdro z 3miasta
 

·
Registered
Joined
·
4,126 Posts
http://www.arkowiec.com/
Zdążć na Legię
2006-08-30 14:58:47 - Autor: Jarek Kopański

Bardzo powoli posuwają się prace przy instalacji systemu podgrzewania murawy na stadionie GOSIR. Do tej pory zamontowano drenaż, zraszacze systemu nawadniania oraz wstępnie wyprofilowano płytę boiska. W poniedziałek pracownicy firmy Trawa Gras rozpoczęli wciąganie rurek, w których będzie przepływał glikol i woda, bo za pomocą tego roztworu murawa będzie podgrzewana. Odstęp pomiędzy rurkami wynosi 30 cm, natomiast głębokość, na jaką są wkopywane to około 25 cm. Do wciągnięcia, wzdłuż całej długości boiska, jest około 240 rurek a jednorazowo maszyna wciąga trzy. Jak łatwo policzyć trzeba 80 powtórzeń, aby sieć znalazła pod całą płyta boiska. Jeżeli dodam, że w poniedziałek udało się zamontować 15 a wczoraj 36 rurek to wniosek z tego taki, że prace posuwają się bardzo powoli. W związku z tym, że czas goni (do meczu z Legią pozostało 9 dni) zdecydowano o sprowadzeniu kolejnych dwóch maszyn. To w sposób znaczący powinno przyśpieszyć prace. Po ich zakończeniu do wykonania pozostanie jeszcze wyprofilowanie boiska i ułożenie rolek trawy. Jak twierdzą wykonawcy po trzech dniach od położenia murawy będzie ona gotowa do użytku. Przypomnę, że w Polsce instalacja systemu podgrzewania metodą wciągową, wykonywana jest po raz pierwszy stąd pewne kłopoty z tempem robót.
zdjęcia z w.w .str
Jak widać na zdjeciach prace są prowadzone nieco innym sposobem niż na innych podgrzewanych boiskach w Polsce
 

·
PrzestrzenGdyni.pl
Joined
·
1,049 Posts
Discussion Starter #60
Oglądając skrót meczu z Legia w telewizji zauważyłem, że murawa nie jest jeszcze idealna. Przynajmniej w Krakowie czy Grodzisku wydają lepsze wizualnie.
 
41 - 60 of 2976 Posts
Status
Not open for further replies.
Top