Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 73 Posts

·
Registered
3,883 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
wybralem sie dzis z aparatem "na miasto" :)

Wysiadlem na swieżo wyremontowanej stacji SKM Redłowo

wchodze na wiadukt i podziwiam budowe 3go etapu Trasy Różowej

zmierzam w kierunku ul Łużyckiej, zerkam w tył na "skajlajn" płyty redłówskiej :)

ide w kierunku hali widowkiskowej, po drodze mijam najpiekniejsza stacje benzynowa "Pod Żaglami"

zerkam na budowe Redłowskiej Kaskady

no i jesteśmy budowa hali widowiskowej wre

tablica informacyjna a w tle widac budowe redlowskiej kaskady

kieruje sie do centrum

no i jestema w srodmiesciu,

z przyjemnoscia patrze jak rosnie nowy budynek oceanografii

za nami odnowione bloczki

kieruje sie do scislego centrum, wchodzimy na Świętojańską

ulica aż tętni życiem

przyglądam sie "małej architekturze"

...kamienicom

dochodze do skrzyzowania z ul. 10go Lutego

no i idziemy 10go Lutego

chylimy czoła Panu Kwiatkowskiemu

teraz Polska ;)

i jestesmy na ul.3go Maja

udajemy sie na ul. Śląską, przechodzimy pod wiaduktem i widzimy estakade no i bloczki (oczywiscie odmalowane jak na Gdynie przystalo :)

jestesmy w czesci biznesowej srodmiescia Gdyni

ide w kierunku SKM Wzgórze Sw. Maksymiljana (padam na cyce :)

na SKM i do domciu :)

To by bylo na tyle, zdjec porobilem duzo wiecej ale narazie wystarczy.

·
.........................
1,147 Posts
Extra zdjęcia, trzeba przyznac, że Gdynia jest bardzo czysta i zadbana, no i ta mała architektura niczego sobie :)

·
hræddur köttur
4,564 Posts
już miałem napisać, że jakoś o wiele bardziej wolę katowicki modernizm, aż zobaczyłem to:

rewelacja, brak słów.

·
.........................
1,147 Posts
Mam jedno pytanie do zorientowanych . Czy w Gdyni jest jakiś centrlany plac w miescie, będący puktem spotkan mieszkanców, coś na wzór rynku ?

·
Registered
3,883 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Andrzej4001 said:
Mam jedno pytanie do zorientowanych . Czy w Gdyni jest jakiś centrlany plac w miescie, będący puktem spotkan mieszkanców, coś na wzór rynku ?
owszem jest to skwer kosciuszki i ogolnie caly pas nad morski az po polanke redlowska, ludzie sie zbieraja i imprezuja nad brzegiem moza :) masa knajp lokali dyskotek, to jedyne miasto w Polsce gdzie centrum miasta jest przy samym brzegu morza, rownolegle do ulicy Swietojanskiej ciagnie sie piekny bulwar nadmorski

·
Registered
248 Posts
Andrzej4001 said:
Typowego rynku w Gdyni nie ma. Żaden z placów w mieście nie spełnia takiej funkcji (w przyszłości może Plac Kaszubski po rozpoczynającej się w tym roku przebudowie). Rynek zastępuje do wyboru albo Świętojańska, albo Skwer Kościuszki.

·
Registered
1,267 Posts
Piekne gdynskie srodmiescie! Patrzac na te fotki, miejscami mam jakies reminescencje z Berlina, tyle ze skala budynkow nieco inna ;).

·
Registered
248 Posts
kafarek said:
No świetna stacja benzynowa!,dach membranowy ,pierwszy raz widze zeby w Polsce tankować pod takim nakryciem.Super.pełen podziw.Jaka to sieć.Musi robić w nocy jeszcze wiekszy efekt.
No to się zdziwisz ;) To firmowa stacja benzynowa gdyńskiej firmy... wywożącej śmieci - Sanipor. Szkoda, że wielkie koncerny nie potrafią się tak wysilić.

·
Robert
9,879 Posts
Trolley said:
No to się zdziwisz ;) To firmowa stacja benzynowa gdyńskiej firmy... wywożącej śmieci - Sanipor. Szkoda, że wielkie koncerny nie potrafią się tak wysilić.
Naprawdę profesjonalna firma i jaka tradycja.
Wejście Intro ich strony też niczego sobie.
Imo taka stacja mogłaby służyć jako wzór do naśladowania.Membrany w Polsce to system bardzo nie doceniony:(

·
Registered
4,174 Posts
Dzięki Delfinie za tą fotorelację :) Miasto wygląda na tych zdjęciach ( i z pewnościa nie tylko na zdjęciach ) na bardzo czyste , do tego ta architektura ( i ta duża i ta mała ) - coś pięknego :) A do tego macie tam taką ładna pogodę , bo u nas na południowym wschodzie , to kilka ostatnich dni jest paskudnie .

·
PrzestrzenGdyni.pl
1,048 Posts
Kolejna swietna fotorelacja-Delfin
Byles niedaleko mojego domu, mieszkam w bloku, który jest zlokalizowany zaraz za tym wiezowcem:

Andrzej4001 said:
Gdyby nie wybuch II wojny światowej, Gdynia miałaby swój rynek- Forum Morskie. Forum morskie (czyli plac miejski) miało znajdować sie bezpośrednio przy morzu, obok obecnego basenu żeglarskiego. Miało być otoczone reprezentacyjnymi budynkami takimi jak ratusz czy bazylika.

Co jest jeszcze ciekawsze, wcześniej planowano budowę rynku w centrum miasta, nawet pierwsze plany miasta Gdyni z końca lat 20 pokazują taki plac, który miał znajdować sie w okolicy obecnego skrzyżowania Władysława IV( jest to obecnie ulica 6 pasmowa, wybudowana w latach 50 jako wzór ulicy miasta socjalistycznego -szeroka duże odstępy od budynkow) i Armi Krajowej.

Także, gdyby nie II wojna i PRL Gdynia byBa by jeszcze piękniejsza, zresztą jak większość polskich miast :)

·
Your brain controller
7,941 Posts
delfin_pl said:
^^to prawda czystszego i bardziej zadbanego missta w Polsce chyba nie znajdziesz :)
Jak to nie, a Sopot :p Hehe. W długi weekend wybiorę siędo Gdyni chyba i postaram się odkryć coś jeszcze nie odkrytego wcześniej.

1 - 20 of 73 Posts