SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
3461 - 3480 of 3942 Posts

·
Registered
265 Posts
Rowerzysta nie został obciążony kosztem naprawy belki w Fiacie Panda. Pokryje ją kierowca Pandy. Więcej napisze GD2233J, bo to On rozmawiał z rowerzystą.

·
Registered
352 Posts
Zaproszenie na otwarcie ZKM

Nawet ZKM Gdynia postanowił przyczynić sie do uświetnienia otwarcia TK, żeby jak najwięcej miszkańców przybyło na otwarcie :applause::applause::applause: :
Wiadomości komunikacyjne

Uroczyste otwarcie Trasy Kwiatkowskiego

12 czerwca 2008 r. w związku z uroczystym otwarciem Trasy Kwiatkowskiego, zostaną uruchomione specjalne kursy linii bezpłatnych 401-408, które dowiozą wszystkich chętnych mieszkańców na miejsce uroczystości, na godz. 12. Trasy linii przebiegać będą następująco:

401 Pogórze Górne – Obłuże – Trasa Kwiatkowskiego
402 Babie Doły – Oksywie Górne i Dolne – Obłuże – Trasa Kwiatkowskiego
403 Pogórze Dolne Złota – Obłuże – Trasa Kwiatkowskiego
404 Płyta Redłowska – Dom Marynarza – Centrum – Grabówek – Trasa Kwiatkowskiego
405 Orłowo SKM-„Klif” – Redłowo – Witomino – Chwarzno – Trasa Kwiatkowskiego
406 Kacze Buki – Dąbrowa Miętowa – Dąbrowa Tesco – Chwarzno Apollina – Trasa Kwiatkowskiego
407 Dąbrowa Tesco – Karwiny – Redłowo – Działki Leśne – Grabówek – Trasa Kwiatkowskiego
408 Pustki Cisowskie – Chylonia Centrum – Cisowa SKM – Chylonia Dw. PKP – Leszczynki SKM – Trasa Kwiatkowskiego

Po zakończeniu uroczystości ok. godz. 12.30 wszystkie autobusy wykonają kursy powrotne swoimi trasami.

Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w uroczystym otwarciu o godz. 12, uruchomione zostaną dodatkowe bezpłatne kursy linii specjalnych. Wszystkie autobusy wyjadą równocześnie ze swoich pętli o godz. 18 i identycznymi trasami jak w południe dojadą do nowootwartej Trasy Kwiatkowskiego, po której przejadą bez zatrzymania, a następnie wykonają kursy powrotne.
Wszystkie kursy bezpłatnych linii specjalnych wykonywane będą autobusami niskopodłogowymi.
http://www.zkmgdynia.pl/index1.php?action=0302&idn=385

·
Optimist trotzdem
2,802 Posts
w największym skrócie o przesadzoną, nadpodliwą i całkowicie nieudolną interwencję przy zatrzymaniu rowerzysty na TK (fakt, nie powinien tam być). Miszcz kierownicy z ochrony jadąc tyłem tak zgrabnie zagrodził drogę rowerzyście jadąc tyłem, że zahamował przy pomocy krawężnika i barierki zamiast odpowiedniego pedału w podłodze.
Szczegóły będą do obejrzenia jak jeden z naszych kolegów wygoni młodszego brata sprzed kompa :D

·
Registered
22 Posts
Nie wiem czy slyszeliscie, ale przy otwarciu tunelu w Sopocie, tlum ludzi przeszedl tunelem, mimo ze nie bylo toprzez organizatorow planowane. I nic sie nie stalo, tunel sie nie zawalil. Moze to samo zrobimy przy otwarciu estakady??

·
Trójmiasto
126 Posts
Nie no bezkitycznionalnie rowerzysta wygarnął też coś niecoś w twarz ;) Ale dzięki wam ma dowody ;) A ktoś z nim rozmawiał? Ukarali go za wjazd na estakadę czy jak to w końcu się skończyło ? ;)

·
Registered
23 Posts
no i tacy sa polscy ochroniarze... kozacy... a na wstecznym jezdzic nie umieja. ;) Tak samo kozacza w hipermarketach jak przylapia mlodzieniaska na kradziezy batonika.... zenada... kolarz to pewnie zagrozenie terrorystyczne sprawial dla konstrukcji estakady! No posikac sie idzie z tych bezszyjnych yeti ;)

Czy kolarza zatrzymano? Czy tylko mandat dostal od Polcji? Jesli go zatrzymano to niezle jajca - z pomoca prawnika mozna uzasadnic, ze byblo to bezprawne zatrzymanie i wyciagnac od ... Policji odszkodowanie!

Dajcie tu znac czy Wam cos wiadomo o losie rowerzysty.

·
Registered
7,898 Posts
No więc rozmawiałem z tym rowerzystą, jakiś hardcorowy:)
(Wcześniej miał wypadek i był 14 dni w śpiączce...)

Nie widzieliśmy jak wszedł, ale widziałem jak wychodził...
Przełożył rower przez płot przy WD1- tam przy przyczółku.

Rowerzyście nic się nie stało, ale gorzej z rowerem:
W momencie uderzenia, jechał 30 km/h

Całe uderzenie poszło w ramę....

...i koło zębate od przerzutek

Co do mandatu to się nie pytałem, ale wyciągnąłem, że orzekli winę obustronną, każdy odpowiada za szkodę w swoim pojeździe.
Ale rower był ubezpieczony.

Pozdrawiam rowerzystę:)

·
Registered
74 Posts
no i tacy sa polscy ochroniarze... kozacy... a na wstecznym jezdzic nie umieja. ;) Tak samo kozacza w hipermarketach jak przylapia mlodzieniaska na kradziezy batonika.... zenada... kolarz to pewnie zagrozenie terrorystyczne sprawial dla konstrukcji estakady! No posikac sie idzie z tych bezszyjnych yeti ;)

Czy kolarza zatrzymano? Czy tylko mandat dostal od Polcji? Jesli go zatrzymano to niezle jajca - z pomoca prawnika mozna uzasadnic, ze byblo to bezprawne zatrzymanie i wyciagnac od ... Policji odszkodowanie!
Tak na mój gust to rowerzysta powinien:

1. poskarżyć się do MSWiA na ochroniarzy oraz firmę ochroniarską - powinni im zabrać licencję za stosowanie tego typu metod zagrażających zdrowiu i życiu ludzi. I tak mieli przewagę - byli w aucie. Powinni byli zrównać się z rowerzystą i nakazać mu zatrzymanie się, a potem ew. wyprzedzić go i powoli zmusić do hamowania.
2. Oczywiście powinien też żądać odszkodowania z OC Pandy. Zajechanie drogi było ewidentnie nieproporcjonalne do sytuacji.

A swoją drogą niezły numer.

·
Registered
639 Posts
Tak na mój gust to rowerzysta powinien:

1. poskarżyć się do MSWiA na ochroniarzy oraz firmę ochroniarską - powinni im zabrać licencję za stosowanie tego typu metod zagrażających zdrowiu i życiu ludzi. I tak mieli przewagę - byli w aucie. Powinni byli zrównać się z rowerzystą i nakazać mu zatrzymanie się, a potem ew. wyprzedzić go i powoli zmusić do hamowania.
2. Oczywiście powinien też żądać odszkodowania z OC Pandy. Zajechanie drogi było ewidentnie nieproporcjonalne do sytuacji.

A swoją drogą niezły numer.
W dodatku jeżeli to prawda, że został uderzony w twarz i co najważniejsze jest to uwiecznione, powinien zglosić to policji czy prokuraturze. :eek:hno:

·
Registered
7,898 Posts
Nie wiem jak to jest.
Raczej nic nie wskóra i powinien się cieszyć, że nie chcieli Go udupić.

Ale też tak skwitowaliśmy, pierwsza kolizja i to jeszcze przed otwarciem TK:)

·
'czerniakoskie'
926 Posts
Ale co obciachu sobie kolesie narobili to ich. Gościu najpierw uderza rowerzystę a później szybko leci sprawdzić co się stało z samochodem :lol:

Pewnie filmik szybko dotrze do nich i kolegów z branży. I bardzo im tak dobrze!

·
gdynianin
113 Posts
Tak czytam i czytam te wasze wpisy i już wiem, dlaczego Polska nigdy nie będzie normalnym państwem, gdzie ludzie przestrzegają prawa...
Jakoś nikt nie pyta - a co ten rowerzysta robił na zamkniętej drodze?

·
fanatyczny antykibic
3,891 Posts
^^ Był tam, gdzie być nie powinien. Jak ten łoś w Warszawie...

·
Registered
904 Posts
Rowerzysta znalazł się na "terenie budowy" więc powinien zostać zatrzymany i wyproszony, ewentualnie ukarany mandatem po wezwaniu Policji. Ale taranowanie go samochodem, uszkodzenie drogiego roweru i cios w twarz od ochroniarza to chyba lekka przesada? Jakby superkierowca troche inaczej skręcił to by chłopaka przygniótł do barierki.

·
Registered
265 Posts
Tak czytam i czytam te wasze wpisy i już wiem, dlaczego Polska nigdy nie będzie normalnym państwem, gdzie ludzie przestrzegają prawa...
To co piszesz jest oczywiste i tego nie komentujemy. Natomiast komentujemy to co nie jest oczywiste. Jak przechdzisz przez jezdnię gdy w okolicy 100m jest przejście a tam gdzie przechodzisz go nie ma, to nikt Cię specjalnie nie staranuje i nie naleje po mordzie. Rozumiesz?

·
Registered
4 Posts
Litości!!! Kierowca tego samochodu powinien być zatrzymany!!! Zajechanie drogi rowerzyście w tych warunkach dowodzi nie tylko kompletnego bezmózgowia (samochód kontra rower) ale narażenia życia rowerzysty (ryzyko zepchnięcia za barierkę). Policja kompletnie się tutaj nie popisała a filmik powinien obejrzeć prokurator bo coś się obawiam, że miało miejsce przestępstwo ścigane z urzędu.

3461 - 3480 of 3942 Posts
Status
Not open for further replies.