SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 83 Posts

·
Registered
6,021 Posts
przede wszystkim nie są to zdjęcia z autobusów, tylko busów,
rozumiem też, że chciałeś się nimi pochwalić, racja - są bardzo ładne (ja wole jednak lion city niż solarki i raczej spalinowe niż elektryki), ale mimo to fotki są ładne (dobrze segregowałeś ;)), szkoda faktycznie, że tak małe
ale co tu dużo gadać - Gdynia to piękne, średnie miasto

:cheers:

·
Jestem z Miasta...
4,261 Posts
Bardzo ladne fotki:) No i tabor tez robi wrazenie:)

·
Banned
15,676 Posts
to zdjęcie żądzi

a to wcale nie wyglada na Polskę, powiedziałbym, że to wyglada na np. usa albo Brazylie.fajne miejsce

·
Poznaniak:)
4,718 Posts
Bardzo lubię Gdynię. Klimatyczne miasto, porządek jak w Poznaniu, no i tabor tak jak my macie najlepszy w Polsce ;) Jedynie dworzec kolejowy troszke nie teges, ale to w Polsce norma, wierzmy że to się poprawi :)

·
Lubię dobre.
1,513 Posts
Discussion Starter · #11 ·
MAR_tm said:
przede wszystkim nie są to zdjęcia z autobusów, tylko busów
to metafora taka z tym oknem - kto wie ten zrozumie, heh :) faktycznie, podtekst komunikacyjny wyrazny, ale kazda fota prezentuje tez na swoj sposob samo miasto...
a z ta wielkoscia Gdyni, to troche przesadziles... 'srednie miasto' z blisko 250 tys mieszkancow? bez watpienia nie najwieksze, ale jak na polskie warunki to juz chyba nie srednie...

·
PrzestrzenGdyni.pl
1,305 Posts
DJ_Pablo said:
Bardzo lubię Gdynię. Klimatyczne miasto, porządek jak w Poznaniu
Przed II WŚ do Gdyni przybylo kilkanaście tysięcy Poznaniaków - głównie klasa średnia - przedsiębiorcy, którzy wyczuwali, że nad morzem można zrobić biznes. Wielkopolanie stanowili drugą grupę napływową, to chyba oni w największym stopniu dbali/dbają o porządek w mieście.

Oczywiście Kaszubi to też "porządkowi" ludzie.

·
Registered
6,021 Posts
fochman said:
a z ta wielkoscia Gdyni, to troche przesadziles... 'srednie miasto' z blisko 250 tys mieszkancow? bez watpienia nie najwieksze, ale jak na polskie warunki to juz chyba nie srednie...
oj tam, gadanie :D
wiem, że się narażę pisząc to, ale to jest moje subiektywne wrażenie, w Gdyni byłem ostatni raz moze 3 lata temu, i tak ją zapamiętałem - 2,3 główne ulice, którymi się poruszałem i dalej osiedla, zresztą malowniczo położone jak na polskie warunki, a śródmieście bardzo ładne, zadbane
powtarzam jeszcze raz - to moje subiektywne, moze krzywdzące, ale tylko wrażenie!

:cheers2:

·
Lubię dobre.
1,513 Posts
Discussion Starter · #14 ·
MAR_tm said:
oj tam, gadanie :D
wiem, że się narażę pisząc to, ale to jest moje subiektywne wrażenie, w Gdyni byłem ostatni raz moze 3 lata temu, i tak ją zapamiętałem - 2,3 główne ulice, którymi się poruszałem i dalej osiedla, zresztą malowniczo położone jak na polskie warunki, a śródmieście bardzo ładne, zadbane
powtarzam jeszcze raz - to moje subiektywne, moze krzywdzące, ale tylko wrażenie!

:cheers2:
nie, no spoko, kazdy ma przeciez prawo do wlasnego zdania, szanuje to... nikt tu cie nie bedzie napietnowal za twoje wyobrazenia...

·
Registered
178 Posts
DJ_Pablo said:
Bardzo lubię Gdynię. Klimatyczne miasto, porządek jak w Poznaniu, no i tabor tak jak my macie najlepszy w Polsce ;) Jedynie dworzec kolejowy troszke nie teges, ale to w Polsce norma, wierzmy że to się poprawi :)
najlepszy tabor w Polsce to ma MZK Zielona Góra :)

·
Poznaniak:)
4,718 Posts
PZG said:
Polemizowalbym, zwłaszcza że wg moich danych w Zielonej Górze na 79 autobusów aż 31 to wysokopodłogowe. Czyli tylko 60% taboru jest niskopodlogowa.

·
Registered
6,534 Posts
Panowie nie ma co sie klocic-Gdynia jest pieknym sredniej wielkosci miastem (bodajze 12 czy 13 miejsce w Polsce pod wzgledem ludnosci) :D Co do komunikacji miejskiej moim zdaniem jest fantastyczna aco wiecej-rozwija sie poprzez chociazby rozbudowe trakcji trolejbusowej na kolejne dzielnice. :)

·
Lubię dobre.
1,513 Posts
Discussion Starter · #19 ·
PZG said:
Ja tym bardziej polemizowalbym... :) W Gdyni juz rok temu do eksploatacji wszedl 200-ny pojazd niskopodlogowy... wysokopodlogowych zostalo juz tylko pare sztuk, (glownie pod obsluge linii nocnych) moze 7-8, a i ta liczba juz niedlugo powinna ulec zmianie...

"Tempo wymiany taboru komunikacji miejskiej na niskopodłogowy jest w Gdyni najszybsze w Polsce. Pierwsze pojazdy niskopodłogowe wprowadzono do sieci ZKM w Gdyni w grudniu 1995 r. (było to pierwsze 10 mercedesów O405N2), natomiast w listopadzie 2000 r. obchodzono wprowadzenie do eksploatacji 100. pojazdu niskopodłogowego w sieci (był nim przegubowy Solaris Urbino 18 z PKA nr 5251). W piątek, 6 maja 2005 r., wprowadzony został do eksploatacji 200. pojazd niskopodłogowy, obsługujący linie komunikacyjne w sieci ZKM w Gdyni." (http://infobus.com.pl/text.php?id=3474)

pozdro

1 - 20 of 83 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.